علاقه مندی (0)
0

تابلو فرش سفارشی

منظور از تابلو فرش سفارشی چیست؟

تابلو فرش سفارشی یکی از انواع تابلو فرش ماشینی است که به سفارش شما بافته می شود. چند سالی است که این شرایط به وجود آمده است که به جای استفاده از طرح های عمومی مثل منظره، نقاشی و مکان های معروف، از طرح های خصوصی مثل طراحی چهره شخص و چاپ روی تابلو فرش سفارشی استفاده می گردد.

تابلو فرش سفارشی می تواند یک هدیه نفیس برای دوست و عزیز شما باشد. این نکته را هم خدمتتان عرض کنیم که حتما در طراحی تابلو فرش سفارشی نباید چهره فرد قرار بگیرد، می تواند، ولی معمولا کسانی که میخواهند به عنوان هدیه از آن استفاده می کنند سفارش چاپ عکس شخص را روی تابلو فرش می دهند.

در ادامه بیشتر با این موضوع آشنا خواهید شد و این مقدمه ای بود تا بتوانید آشنایی نسبی با تابلو فرش ماشینی سفارشی پیدا کنید. همچنین دقت کنید که لزوما روش بافت تابلو فرش سفارشی، روش چاپ نیست و در برخی از کارگاه های تولید تابلو فرش، همانند فرش های ماشینی اقدام به بافت فرش با نقشه شما میکنند.

سفارش تبدیل عکس به تابلوفرش ماشینی

سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش

با گسترش هنر فرش بافی، سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش بسیار رایج شده است و هر روزه شاهد رشد چشمگیر صنعت تولید تابلو فرش هستیم. ویژگی های منحصر به فرد فرش باعث شده است که سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش به عنوان هنری چشم نواز درنظر گرفته شده که ضمن زیبایی، هدیه ای ماندگار و به یادماندنی از مناسبتهای مختلف باشد. شباهت فرش بافته شده به عکس اصلی از مهمترین مواردی است که در سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش می بایست مد نظر داشته باشید. این امر نیز به دقت طراحی نقشه و به طورکلی به دقت نقشه وابسته است. از طرف دیگر،‌ رعایت فاکتور تنوع بافت، در بافت چهره بسیار ضروری است؛ چراکه باعث می شود فرش بافته شده از ظرافت برخوردار بوده و از قواعد مشخص بافت فرش ماشینی که منجر به سنگینی و سفتی فرش ماشینی می شود، پیروی نکرده باشد.

موارد ضروری در سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش

giftاز جمله موارد ضروری که در سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش ( علاوه بر دقت در طراحی نقشه ) می بایست مد نظر قرار دهید، توجه در کیفیت شرکت سفارش گیرنده برای رنگبندی مناسب چهره است؛ به طوریکه تا حد امکان از رنگ های متناسب با چهره استفاده شود و حداکثر شباهت بین تابلو فرش و عکس برقرار گردد. بدین ترتیب، با انتخاب رنگ های مناسب،‌ تفاوت بین تابلو فرش و عکس به حداقل ممکن رسیده و سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش در بهترین کیفیت به ثمر می نشیند.

نکته ای که در قسمت قبل نیز به آن اشاره گردید دقت طراح نقشه در طراحی دقیق نقشه تابلو فرش است. چراکه نقشه صحیح، به عنوان راهنمای چگونگی انجام کار، مهمترین نقش را در تضمین بافت خوب تابلو فرش به طور اعم و بافت چهره به طور اخص بازی می کند. براین اساس، طراح نقشه با استفاده از روش کد بندی در طراحی نقشه، به قرار دادن تمام المان های چهره در جای خود دقت کافی خواهد داشت و نقشه تهیه شده منجر به بافت دقیق چهره در تار و پود فرش می شود که بیشترین شباهت را به عکس اصلی خواهد داشت.

استفاده از الیاف با کیفیت عالی در تولید تابلو فرش از دیگر مواردی است که در سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش باعث افزایش غنای تابلو فرش می شود. کاربرد نخ اکرلیک هیت ست شده و نیز ابریشم مصنوعی در بافت تابلو فرش علاوه بر برجسته کردن قسمتهای چهره، زیبایی تابلو فرش را دوچندان می کند. نکته دیگر که در سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش باید مورد توجه قرار دهید،‌ اندازه مناسب تابلو فرش است؛ به طور کلی فرشهای با ابعاد بزرگتر به دلیل افزایش گره در بافت، تصاویر مرغوب تری از چهره را نشان می دهند.

 

 

انواع تابلو فرش سفارشی

تابلو فرش سفارشی دارای انواع مختلفی است و همانطور هم که در ابتدای متن مشاهده کردیم، فقط نوع چاپ نیست. قصدمان از این بند از متن این است که هم شما با این دو نوع آشنا شوید و هم مقایسه ای بین آنها صورت بگیرد.

 • ·       تابلو فرش سفارشی چاپی

یکی از انواع تابلو فرش هایی که شما می توانید آن را با تصویر دلخواه سفارش دهید، تابلو فرش چاپی است. قطعا یکی از متداول ترین روش های بافت تابلو فرش های سفارشی و تحویل آن به مشتریان، روش چاپی است.

فرآیند چاپ روی تابلو فرش همانند فرآیند چاپ روی کاغذ سفید است. ابتدا یک تابلو فرش سفید که در تراکم بالا بافته شده باشد را در نظر می گیرند و سپس طرح مورد نظر را با پرس و حرارت بالا روی فرش سفید ( خام ) چاپ می کنند. بعد از این تابلو فرش ماشینی شما آماده تحویل می شود و اگر هم سفارش قاب داده باشید، آن را برای شما درون قاب دلخواه قرار می دهند و سپس به آدرس مورد نظر شما ارسال می کنند.

 • ·       تابلو فرش سفارشی ماشینی

در این روش بر خلاف روش قبلی، خبری از چاپ نیست. وقتی شما طرح مورد نظر را برای تولیدی مربوط می فرستید، بعد از اینکه عکس شما به نقشه فرش تبدیل شد، به دستگاه بافنده داده می شود و مثل بافت فرش های ماشینی، چهره عکس دلخواه شما هم بافته میشود.

اما به نظر شما چه تفاوت هایی میان این دو نوع تابلو فرش وجود دارد؟

مقایسه انواع تابلو فرش سفارشی

تابلو فرش سفارشی چاپ، قطعا دارای تفاوت هایی با تابلو فرش ماشینی خواهد بود که به آن می پردازیم:

 • ·       مقایسه قیمت

از نظر قیمت، قطعا قیمت تابلو فرش چاپی سفارشی کمتر از نوع بافت آن است. در نوع بافت به خاطر اینکه دستگاه بافنده باید فارغ از تولید دیگر طرح ها برای مدتی روی بافت تابلو فرش با طرح مشتری باشد که این امر زیاد به صرفه برای تولید کننده نیست و مجبورند قیمت را بالا ببرند.

در تابلو فرش های چاپی اما این مورد دیده نمی شود و از دستگاه چاپ استفاده می شود. فرش های سفید و خام که با هزینه کم تولید شده اند، در اختیار دستگاه چاپ و مسئول مربوطه آن قرار می گیرند تا عملیات چاپ طرح روی آن پیاده سازی شود.

 • ·       تعداد تابلو فرش تحویلی

یکی از دلایلی که قیمت تابلو فرش بافتی را نسبت به چاپی افزایش می دهد، این است که در تابلو فرش های بافت باید دو تخته ( جفت ) از طرح مورد نظر بافته شود. بنابراین وقتی شما سفارش می دهید، معمولا دو نمونه تولید شده و برای شما ارسال می شود.

 • ·       ماندگاری و کیفیت

قطعا ماندگاری و کیفیت تابلو فرش بافتی بیشتر خواهد بود. ماندگاری و دوام رنگ ها در تابلو فرش ماشینی بافت بسیار بیشتر از نوع چاپی است، بنابراین می تواند سال های سال برای شما باقی بماند و همچنین تابلو فرش ماشینی قابل شستشو هم خواهد بود.

 • ·       کیفیت طرح و رنگ

یکی از مزیت هایی که در تابلو فرش چاپی نسبت به نوع بافت وجود دارد، این است که محدودیت رنگی در آن وجود ندارد. در تابلو فرش های ماشینی نهایتا بتوان از 14 رنگ استفاده نمود که این تعداد در تابلو فرش سفارشی بی نهایت خواهد بود، چون از ترکیب رنگی استفاده می شود.

همچنین به این دلیل که تعداد رنگ های استفاده شده در نوع چاپ بیشتر است، وضوح طرح در آن نسبت به نوع بافت بیشتر است و به همین دلیل طرح نهایی چاپی تا 90 درصد به طرح عکس ارسال شده شبیه خواهد بود که این میزان در انواع بافت بین 70 تا 80 درصد است.

بررسی راه های خرید تابلو فرش سفارشی

بسیار خب، حالا که با یک سری از نکات درباره تابلو فرش های ماشینی سفارشی آشنا شدیم، بهتر است به بررسی روش های خرید این محصول بپردازیم که قطعا برای شما جالب است.

همانطور که خودتان بهتر میدانید، در عصر تکنولوژی هستیم، جایی که می توانید بدون اینکه از خانه خود خارج شوید، با یک کلیک به بزرگترین فروشگاه ها در سراسر دنیا دسترسی داشته باشید.

جالب تر اینکه محصولی که سفارش می دهید بدون زحمتی از جانب شما درب منزل ارسال می شود و شما می توانید آن را دریافت نموده و از آن استفاده ببرید.

در مورد تابلو فرش سفارشی هم شما می توانید راحت از آب خوردن، سفارش خود را به ثبت برسانید و محصول مورد نظر خود را که با استفاده از تصاویر دوستانتان و یا عزیزانتان طراحی شده است را درب منزل تحویل بگیرید.

این نوع روش ، روش اینترنتی سفارش تابلو فرش است که در بین بسیاری از کاربران اینترنت محبوب است.

اما در حال حاضر این تنها انتخاب شما برای خرید کالای مورد علاقه تان نخواهد بود. غیر از روش اینترنتی، روش سنتی خرید تابلو فرش ماشینی سفارشی هم هست که شما باید برای ثبت سفارش خود یا باید با کارگاه ها تماس بگیرید و یا اینکه به نمایشگاه های تابلو فرش بروید و آنجا درخواست تابلو فرش با تصویر سفارشی دهید.

به نظر شما کدام یک سخت تر خواهد بود؟

برخی از مزایای خرید اینترنتی تابلو فرش های سفارشی عبارتند از:

 •       راحتی در سفارش تابلو فرش

همانطور که گفتیم، نیازی نیست که اصلا از خانه خارج شوید. تنها ابزار مورد نیاز برای سفارش تابلو فرش با سلیقه خودتان یک دستگاه با قابلیت اتصال به اینترنت است که می تواند تلفن های همراه هوشمند باشد و یا می تواند رایانه هایی باشد که تقریبا در هر منزلی پیدا می شود.

 •       قیمت کمتر در سفارش تابلو فرش ماشینی

یکی از ویژگی های بارز در خرید های اینترنتی این است که شما می توانید با صرف هزینه بسیار کمتر، صاحب محصول مورد نظر خود شوید. این امر در سفارش تابلو فرش های ماشینی هم دیده می شود و شما می توانید در فروشگاه های اینترنتی مثل فروشگاه یک فرش، با تخفیف ویژه و قیمت پایین تر، محصول خود را دریافت نمایید و از آن لذت ببرید.

 •       دردسر کمتر در سفارش اینترنتی تابلو فرش

دردسر بسیار کمتری برای سفارش اینترنتی همراه شما خواهد بود. مثلا برای اینکه بخواهید به صورت حضوری سفارش خود را در حوزه تابلو فرش ثبت کنید، باید ابتدا به دنبال ماشین برای رفت و آمد باشید. اگر ماشین از خودتان باشد، باید نگران سوخت و هزینه استهلاک باشید. اگر با ماشین خود و یا تاکسی سرویس ها به راه افتادید، حال این ترافیک است که شما را اذیت می کند. به نظر شما کدامیک از انواع خرید برای شما ارزشمند تر خواهد بود؟

 •       تحویل راحت تابلو فرش ماشینی سفارشی درب منزل

اگر شما به صورت اینترنتی تابلو فرش سفارشی را خرید کنید، ارسال آن بر عهده فروشنده و یا کارگاه تولید کننده خواهد بود و شما فقط کافی است بنشینید و منتظر محصولی باشید که آن را به صورت اینترنتی خرید کرده اید. اما اگر حضوری خرید کرده باشید، حال دردسر حمل به منزل بر عهده خودتان خواهد بود. اینکه آیا در ماشین خودتان جا داشته باشید یا نه؟ اینکه باید دنبال یک پیک بگردید و هم اینکه ممکن است هزینه قابل توجهی بپردازید.

 •       تنوع نمونه کار های سفارش تابلو فرش

در سفارش اینترنتی تابلو فرش، قطعا قسمتی برای شما تدارک دیده شده است که بتوانید نمونه کار های تابلو فرش چاپی و سفارشی را ببینید. شما می توانید به تعداد زیادی از نمونه کار های سفارش تابلو فرش دسترسی داشته باشید و کیفیت آنها را مقایسه کنید. این کمتر در فروش های حضوری اتفاق می افتد که شما بتوانید به تعداد نامحدودی از نمونه کارهای تابلو فرش ماشینی سفارشی دسترسی داشته باشید.

حال با توجه به نکاتی که برای شما در بالا بیان کردیم، بهترین روش خرید حضوری است یا اینترنتی؟ 

سوالات متداول در حوزه تابلو فرش سفارشی

در خرید اینترنتی تابلو فرش ماشینی سفارشی، بسیاری از مشتریان برخی از سوالاتی را میپرسند که تقریبا سوال اکثر دیگر مشتریان هم هست. در این قسمت از متن میخواهیم به چند مورد از این سوالات اشاره ای داشته باشیم و سپس آنها را برای شما پاسخ دهیم.

قیمت تابلو فرش سفارشی چند است؟ ⚡️

قیمت تابلو فرش های ماشینی بستگی به عوامل متعددی دارد و با توجه به اوضاع بازار، نمی توان قیمت مشخصی را برای آن تعیین نمود. شما هم اکنون می توانید بر اساس نوع قاب، ابعاد و جنس نخ، تابلو فرش مورد نظر خود را سفارش بدهید.

سفارش تابلو فرش چند روزه به دستم خواهد رسید؟ ⚡️

با توجه به حجم سفارشات، سفارش شما طی یک الی دو روز کاری آماده سازی می شود و طی دو الی سه روز هم ارسال خواهد شد.

آیا می توانم با قاب یا بدون قاب سفارش تابلو فرش بدهم؟ ⚡️

بله شما می توانید در گزینه ای که برای شما قرار داده شده است، داشتن و یا نداشتن قاب محصول را خودتان تعیین کنید.

آیا قاب تابلو فرش هم انتخابی است؟ ⚡️

بله این امکان برای شما در فروشگاه یک فرش فراهم شده است تا از بین قاب های مختلف، قاب خود را انتخاب نمایید.

 کانال ما در تلگرام کانال ما در تلگرام کانال ما در ایتا کانال ما در ایتا کانال ما در آی گپ کانال ما در آی گپ کانال ما در سروش کانال ما در سروش پیج ما در اینستاگرام پیج ما در اینستاگرام

 

خواندن 7183 دفعه

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (8)

Rated 4.5 out of 5 based on 1 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

با عرض سلام خدمت شما، وقت بخیر
میخواستم بدونم آیا هزینه ارسال تابلو فرش سفارشی چاپی برای ما رایگان خواهد بود؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام.
بله هزینه ارسال تابلو فرش خای سفارشی بافتی و چاپی کاملا رایگان هستند.

This comment was minimized by the moderator on the site

میتونم بپرسم که جنس نخی که در تابلو فرش سفارشی استفاده می کنید چی هست؟ ممنون میشم بفرمایین که کدام یک از نخ های موجود در بازار برای نخ خاب تابلو فرش ماشینی بهترند. ایا این حقیقت داره که میگن نخ اکریلیک از همه نخ خا برای فرش و تابلو فرش بهتره؟

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
برای تابلو فرش های ماشینی بافتی از نح اکرلیک استفاده میشه و برای تولید تابلو فرش های چاپی به دلیل جذب بهتر رنگ و شفافیت بیشتر از نخ های فیلامنت استفاده میشه

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ببخشید میشه بدون قاب یا با قاب سفارشی ، سفارش تابلو فرش بدیم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
بله حتما میتونید هر نوع قابی که داریم سفارش بدین
و همینطور بدون قاب سفارشتون رو ثبت کنید

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام خدمت شما، ببخشید تابلو فرش سفارشی را دقیقا باید از کجا سفارش دهم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام
میتونید از طر یق این لینک اقدام کنید

http://www.1farsh.com/custom_tableau/order-print-on-the-carpet.html

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

 1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟