سبد خرید خالي مي باشد

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

جدیدترین فرش های مدرن

print on carpet

جدیدترین تابلوفرش های ماشینی

جدیدترین فرش های سنتی

فروشگاه اینترنتی یک فرش | فرش و تابلو فرش ماشینی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تاریخ ایجاد در 21 مرداد 1396
نوشته شده توسط سعید
نمایش از 21 مرداد 1396
بازدید: 1112

بهترین روش های غیر شیمیایی برای از بین بردن لکه ها

لکه ها را با روشی امن با استفاده از وسایل اولیه آشپزخانه پاک کنید ، بطوریکه فرش های شما به تمیزی اولین روزی میشود که وارد خانه شما شدند. فرش ها و قالیچه ها برای زیر پا راحت هستند اما آنها لکه ها را نیز به خود جذب میکنند.از دور همی ها در تعطیلات تا استفاده روزانه ، به فرش ها و قالیچه ها صدمه زیادی می زنند و انها را لک می کنند.

 اما اینکه کف خانه شما به بهترین نحو پوشیده و تمیز بماند آسانتر از آن است که فکر میکنید. یک مایع پاک کننده ساده شامل 1/4 لیوان سرکه سفید، 1 قاشق چایخوری مایع ظرف شویی و آب ولرم در یک بطری آبپاش میتواند تعداد زیادی از لکه ها را پاک کند.

نکته : قبل از اینکه از مایع تمیز کننده استفاده کنید آنرا روی یک تکه فرش یا قسمت ناپیدای فرش امتحان کنید تا مطمئن شوید رنگش را نمیبرد فراموش نکنید که راهنمای فرش را راجع به تمیز کردنش بخوانید چه فرش با الیاف مصنوعی ( فرش ابریشم مصنوعی ) چه با الیاف طبیعی.اگر فرش یا قالیچه قدیمی دارید از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

transitional living room

غذاها و نوشیدنی ها

غذا خورها و نوشنده های بی دقت میتوانند ضرر زیادی به فرش شما بزنند!

لکه ها را با این روش های ساده از بین ببرید :

1 - بسیاری از لکه های غذاها و نوشیدنی ها را میتوان با همان مایع پاک کننده ای که در بالا به آن اشاره شد پاک کرد. آنرا آزادانه روی لکه بپاشید با یک تکه پارچه لکه را به آن جذب کنید و با آب ولرم لکه را بشویید تا زمانی که لکه پاک شود.

2 - برای از بین بردن لکه باید بلافاصله با جذب لکه توسط یک پارچه شروع کنید.برای فرش های خیلی روشن روی لکه هیدروژن پروکسید بریزید و مقدار زیادی جوش شیرین روی آن بریزید بگذارید چند دقیقه به همین صورت باقی بماند سپس آنرا تمیز کنید و آنرا با آب بشویید.

نکته : هیدروژن پروکسید 3 درصد، که در همه داروخانه ها موجود است باید برای اکثر فرش ها کارساز باشد ولی همیشه قبل از استفاده آنرا روی یک قسمت ناپیدای فرش امتحان کنید . همین طور میتوانید از آب گازدار یا سرکه سفید استفاده کنید.

برای پاک کردن آدامس ، آدامس را با استفاده از چند قطعه یخ در یک بسته پلاستیکی فریز کنید سپس آنرا با یک جسم سخت خرد کنید و تکه ها را با استفاده از جارو پاک کنید . لکه باقی مانده را با استفاده از مایع پاک کننده پاک کنید.

تذکر : هیچوقت لکه را نسابید زیرا آنرا عمیق تر میکند در عوض با یک تکه پارچه لکه را به آن جذب کنید.

traditional living room

حیوانات خانگی میتوانند بدترین دشمن فرشتان باشند با این روش ها به لکه ها نشان دهید چه کسی رئیس است.

لکه خیس را با یک تکه پارچه جذب کنید( خشک کنید - پارچه را بر روی لکه انداخته و بدون هیچ فشاری صبر کنید تا لکه جذب پارچه شود )  هرگونه ماده جامد را از روی لکه بردارید از یک پاک کننده فرش استفاده کنید. برای از بین بردن هرگونه بوی بد از روی فرش روی آن بعد از اینکه خشک شد جوش شیرین بریزید بگذارید 30 دقیقه روی فرش بماند سپس جارو بکشید.

نکته : همیشه از یک تکه پارچه تمیز استفاده کنید بعد از کثیف شدن با یک پارچه تمیز عوضش کنید تا لکه پخش نشود.

contemporary kids

بچه ها بچه ها بچه ها !!

مداد شمعی : از مایع پاک کننده و روش جذب لکه با تکه پارچه برای از بین بردن این لکه مومی استفاده کنید. اگر مداد شمعی روی فرش آب شده است از یخ برای فریز کردن لکه استفاده کنید آنرا با استفاده از یک وسیله سخت خرد کنید و سپس جارو بکشید.

رنگ یا جوهر : به سرعت لکه رنگ تازه را با استفاده از یک تکه پارچه جذب کنید تا زمانی که بیشتر رنگ پاک شود مقداری الکل به یک تکه پارچه بزنید و به وسیله آن رنگ را جذب کنید  تا زمانی که رنگ از بین برود این کار را تکرار کنید سپس با آب ولرم آن را بشویید.

چسب : روی آن استون پاک کننده لاک بریزید سپس با یک تکه پارچه لکه را جذب کنید تا زمانی که لکه از بین برود ادامه دهید سپس آنرا با آب بشویید.

خون : برای از بین بردن لکه خون همیشه از آب سرد استفاده کنید آب گرم باعث میشود لکه روی فرش عمیقتر شود و پاک کردن را سختر میکند از میکس سرکه سفید روی آن استفاده کنید(همراه با آب سرد ) تا لکه از بین برود.

eclectic entry

روغن، قیر، خاک

لکه های چربی ، منجر به کثیف به نظر رسیدن فرشتان می شوند ، برای اینکخه فرشتان مثل روز اول تمیز شود از این شیوه ها استفاده کنید.

خاک و گل : خاک پخش شده را جارو کنید از مایع پاک کننده استفاده کنید و با استفاده از یک پارچه لکه را جذب کنید تا زمانی که فرش تمیز شود ادامه دهید.

روغن و چربی : با استفاده از یک پارچه روغن و چربی اضافه را جذب کنید مقدار زیادی آرد ذرت روز آن بریزید آرد ذرت مانند یک جذب کننده عمل میکند.جای لکه را با استفاده از یک مسواک زبر بسابید (اول روی یک قسمت نا معلوم فرش امتحان کنید تا آسیبی به فرش نرسد) آرد ذرت را جارو کنید .روی لکه مایع پاک کننده بریزید سپس با یک تکه پارچه لکه را جذب کنید تا تمیز شود .

قیر : با یک تکه دستمال لکه را جذب کنید روی آن مایع پاک کننده بریزید و دوباره با یک پارچه لکه را جذب کنید .

پاک کردن لکه از روی فرش آسان نیست اکثر اوقات باید چند بار تلاش کنید و از دستهایتان کار بکشید اگر روش های بالا کار ساز نبودند با یک متخصص تماس بگیرید.

آخرین به روز رسانی در جمعه, 03 آبان 1398 21:08

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09133625755

تلگرام : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad