سبد خرید خالي مي باشد

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

جدیدترین فرش های مدرن

print on carpet

جدیدترین تابلوفرش های ماشینی

جدیدترین فرش های سنتی

فروشگاه اینترنتی یک فرش | فرش و تابلو فرش ماشینی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تاریخ ایجاد در 29 شهریور 1396
نوشته شده توسط سعید
نمایش از 01 مهر 1396
بازدید: 1584

از راه حل های درست و زمان استفاده از آنها جهت پاک کردن لکه های حاصل از خرابکاری حیوانات خانگی،ریختن نوشابه، شکلات، خون و ... آگاهی پیدا کنیم.تاحالا زیاد شده که فرشی را همین دیروز از قالیشویی تر و تمیز تحویل گرفتین و پهن کردین ولی لکه ها مثل اهن ربا جذب ذقیقا همون فرش می شوند ، لکه هایی که میتونن خیلی راحت توسط حیوانات خانگی ، ریختن مایعات مثل نوشابه و... و یا حتی گل چسبیده به کفش ایجاد بشوند.

 موقعی که لکه ای روی فرش ایجاد می شود چه حسی دارید؟

حتی آرام ترین افراد هم در مقابل لکه ها تبدیل به انسان هایی سرسخت می شوند ، در واقع وقتی بحث ار بین بردن لکه و مخصوصا پاک کردن لکه روی فرش می شود ، سعی میکنیم با تمام قوا و علم به جنگ با لکه برویم ، ولی خوب باید راه های از بین بردن لکه روی فرش را نیز خوب بلد باشید!

نگران نباشید یک فرش به شما یاد می دهد تا چگونه همانند یک قهرمان به جنگ این لکه ها بروید ، لازم نیست قهرمان حتما پرواز کند یا قطار را نگه دارد یا حتی شنلی بر تن داشته باشد!

92 midcentury living room

سریع اقدام کنید

هنگامی که لکه ای ایجاد شد، سریع دست بکار شوید. متخصصین یک فرش می گویند : از آنجا که بیشتر فرش ها طوری تولید میشوند که ضد لک باشند ( فرش ماشینی با نخ 100 درصد اکرلیک )، برای بسیاری از اتفاقات چاره ای وجود دارد به شرطی که به موقع سراغ آنها بروید.

لطفا و خواهشا لکه برداری کنید، نسابید.

از یک پارچه سفید یا دستمال توالت بدون جوهر (به منظور جلوگیری از خطر ناشی پس دادن رنگ از پارچه به فرش ) برای لکه برداری استفاده کنید. از سابیدن و حرکات اضافی پرهیز کنید زیرا میتواند منجر به پخش شدن و یا نفوذ به عمق بیشتر الیاف شود.

لکه برداری را تا زمانی که محدوده لکه کاملا خشک نشده است ادامه دهید. اگر قسمتی از این مشکل را اجسام نیمه جامد تشکیل میدهند با استفاده از یک قاشق مناسب لکه ها را با دقت بردارید. اجسام جامد را تا زمانی که کاملا پاکسازی شوند ،جاروبرقی بکشید.

به یاد داشته باشید : قبل از تلاش برای پاک کردن فرش بوسیله محصولات لکه بر آنرا در یک ناحیه از فرش که کمتر در معرض دید است امتحان کنید.

متخصصین یک فرش می گویند : این کار مرحله بسیاری مهمی است زیرا بعضی از محلول های تمیز کننده میتوانند آسیب برسانند. پیشنهاد میشود که چند قطره روی محل تست بریزید و بمدت ده ثانیه یک پارچه سفید روی محل مرطوب قرار دهید. سپس فرش و پارچه را از نظر رنگ دهی و آسیب های قابل رویت روی فرش بررسی کنید. اگر هم متوجه شدید که پارچه رنگ میگیرد و یا رنگ فرش تغییر کرد ، محلول دیگری را امتحان کنید. هنگامی که محلول تمیز کننده مطمئنی پیدا کردید، ابتدا روی مقدار اندکی از لکه امتحان کنید و به آن اجازه دهید که به مدت ده دقیقه خوب روی آن بنشیند سپس از خارجی ترین قسمت لکه به سمت قسمت های داخلی آن به آرامی لکه برداری کنید. تا جایی که لازم است این عمل را تکرار کنید.

در بسیاری از موارد کارشناسان میگویند : صبر مهم ترین قدرت است و ممکن است بارها مجبور به تکرار همان مرحله شویم. بعد از اینکه لکه ها کاملا از بین رفتن ، و به دنبال آن رقصی از روی شادمانی داشتید، زمان آن است که محلی را که عملیات پاک کنندگی در آن اتفاق افتاده بطور کامل همراه با آب ولرم شستشو دهید و سپس آنرا خشک کنید ( توسط خشک کن ) تا زمانی که تمام محلول تمیز کننده پاک شود.

یک فرش هشدار می دهد که بعضی از پاک کننده ها اگر کاملا شسته نشوند خود منجر به ایجاد لکه میشوند.

به منظور خشک کردن ، یک لایه ده سانتی متری از دستمال توالت روی لکه قرار دهید و توسط جسم سنگین و مسطحی نیرویی به آن وارد کنید (یا روی آن بایستید) فرایند را تا زمانی که لازم است با عوض کردن دستمال های توالت ادامه دهید؛ تا زمانی که آب اضافی آن برداشته شود و فرش خشک شود.

92 contemporary kids

دانایی تواناییست!

دانستن اینکه باچه نوع لکه ای سرو کار دارید، بهترین شیوه عملیات پاکسازی را تعیین میکند. در اینجا چگونگی برخورد با برخی از رایج ترین لکه های قالی و فرش را برای شما بازگو می کنیم.

قهوه، چای، نوشابه

یکی از توصیه شده ترین روش های پاک کنندگی برای پاک کردن انواع مختلف لکه ها، با مخلوط کردن یک چهارم قاشق چای خوری مایع دستشویی و یا صابون با یک فنجان آب ولرم آغاز میشود. طبق نظر متخصصین اگرچه ممکن است شما مایل باشید که میزان بیشتری از مایع دستشویی به محلول اضافه کنید، اما این کار را انجام ندهید. هرچقدر که میزان مایع کمتری برای شستشو در انتها باقی بماند بهتر است.

برای ایجاد محلول، از یک مایع دستشویی با قدرت پاک کنندگی نه چندان زیاد استفاده کنید و هرگز از پودر رخت شویی و مایع ماشین ظرف شویی استفاده نکنید. چرا که اغلب حاوی آنزیم های روشن کننده و یا سفید کننده هستند که میتوانند به رنگ الیاف فرش آسیب بزند.

اگر لکه مقاوم است از محلول مایع دستشویی یا صابون با مخلوط کردن یک فنجان سرکه سفید به ازای هر دوفنجان آب استفاده کنید. از آنجایی که سرکه سفید یک محلول 5% استیک اسید است مانند حلالی که هم لکه ها و باقی مانده مایع دستشویی را از بین میبرد عمل میکند و نهایتا وقتی زمان شستشوی محل مورد نظر رسید پیشنهاد می کنیم ، از آب ولرم در ظرف اسپری استفاده کنید. این تدبیر به منظور جلوگیری از بیش از حد مرطوب شدن فرش و آسیب دیدن لایه های زیرین درنظر گرفته شده است.پس از هر شستشو بوسیله دستمال توالت و خشک کن لکه برداری کنید. ممکن است برای از بین بردن باقی مانده محلول به صورت کامل ، نیاز به چندین شستشو باشد.

92 contemporary living room

لکه های فضولات حیوانات خانگی

دراین مورد دیگر تنها رنگ فرش نیست که باعث نگرانی میشود بلکه بوی ماندگار حوادث حیوانیست که بیشترین نگرانی را برای صاحب خانه بوجود می آورد. پس از اینکه محل تمیز شد، لکه را با یک محلول مخصوص لکه های حیوانات خانگی از بین ببرید و یا از راه حل مایع دستشویی استفاده کنید. تا زمانی که تقریبا خشک شود لکه برداری را ادامه دهید.

گروه های حمایت از حیوانات پیشنهاد می کنند که پس از حذف لکه ها، از خنثی کننده ها و از بین برنده های با کیفیت بوی حیوانات ،که در بیشتر مغازه های عرضه حیوانات خانگی و لوازم تگهداری از حیوانات خانگی موجود است استفاده کنید، و در مورد استفاده از پاک کننده هایی با بوی شدید هشدار می دهد، مثل آمونیاک و یا سرکه که ممکن است آن عطر و بو حیوان خانگی شما را تشویق به ادرار در آن مکان کند.

یکی از راه هایی که برای از بین بردن بوی بد لکه های حیوانی توصیه می شود این است که یک دوم فنجان هیدروژن پراکسید 2% را با یک قاشق چای خوری مایع دستشویی با قدرت پاک کنندگی متوسط و ملایم مخلوط کنید و با ذکر برو بیرون لکه لعنتی ، بوی لکه را از بین ببرید.

92 contemporary nursery

 خون

اگر خون روی فرشتان ریخت حدس میزنیم، اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کنند این نیست که چطور میخواهید فرش را تمیز کنید. با این حال زمانی که وضعیت اورژانسی گذشت وقت آن است که مشکل به خوبی و به سرعت حل شود. اگر خون خشک شد به آرامی با یک برس سیمی آن را از خشکی در بیاورید وسطح مواد باقیمانده را از بین ببرید. سپس از محلول مایع دستشویی به همراه آب سرد برای از بین بردن لکه استفاده کنیم.

نکته ای که حتما باید در نظر گرفته شود این است که لکه های خونی حتما باید با آب سرد از بین برود و نه آب گرم. زیرا گرما منجر به ثبات و همیشگی شدن لکه میشود.

در صورتی که تمیز کردن را تکرار کردید و ترفند از بین بردن لکه با محلول مایع دستشویی کارآمد نبود یک فرش یک گزینه دیگر را توصیه می کنند.

یک دوم فنجان آب با یک قاشق سوپ خوری آمونیاک را مخلوط کنید. با استفاده از یک پارچه و یا اسفنج محلول آمونیاک را روی لکه خون به کار ببرید. لکه برداری را تا زمانی که مایع کاملا جذب شود ادامه دهید.نهایتا آب سرد روی آن بریزید و تا خشک شدن آن لکه برداری کنید.

92 contemporary nursery

شکلات

متخصصان یک فرش برای از بین بردن لکه های شکلات این پیشنهاد را میدهند : ابتدا تا جایی که می توانید شکلات های خشک شده را از روی فرش جمع کنید سپس جای لک شده را برای از بین بردن و برداشتن هرگونه باقیمانده ی شکلات جاروبرقی بکشید. زمانی که جای لکه کاملاً تمیز شد روی لکه را با یک دستمال توالت بپوشانید و اتو را روی پایین ترین درجه غیر بخار تنظیم کنید. زمانی که اتو گرم شد به آرامی روی دستمال توالت حرکت دهید شکلات باید ذوب شده و به دستمال توالت بچسبد. دما را ثابت نگه دارید و تا زمانی که دستمال توالت شکلات را جذب کنند از دستمال های تمیز و جدید استفاده کنید و تا زمانی که لکه کاملاً محو نشده است ادامه دهید. روش دیگر: یک فرش استفاده از یک حلال را نیز توصیه میکند.استفاده از یک محلول غیر قابل اشتعال و یا یک حلال پاک کننده خالص روی لکه های شکلات به عنوان اولین اقدام گزینه مناسبی است.

یک فرش توصیه میکند هیچگاه مستقیما حلال را روی فرش نریزید زیرا ممکن است به لایه ها نفوذ کند و به لاتکسی که به لایه اول و دوم متصل است آسیب برساند.

92 eclectic family room

شمع ذوب شده

متخصصان یک فرش پیشنهاد می کنند در مرحله اول با کیسه یخ سراغ قطرات شمع بروید.یخ را چند دقیقه روی لکه قرار دهید و اجازه دهید یخ بزند.سپس کیسه را بردارید و قطعه های خشک شده موم را با سر چاقو جمع کنید.

مواد باقیمانده را جارو برقی بکشید .درصورتی که بقایایی بر جای مانده است،یک‌ کیسه کاغذی قهوه ای یا پارچه تمیز روی نقطه مورد نظر قرار دهید و یک اتو گرم که روی درجه کم بدون بخار تنظیم شده است را روی آن قرار دهید و به آرامی کیسه و یا پارچه را حرکت دهید.

گرما منجر به جذب شدن مومهای باقیمانده به کیسه یا پارچه می شوند.این عمل را با کیسه یا پارچه جدید و تازه تا زمانیکه بقایای موم کاملا از بین روند، ادامه دهید.

درصورتی که شمع رنگی لکه ای برجای گذاشته باشد، مقدار اندکی الکل روی پارچه تمیز و سفید یبریزید و به آرامی روی لکه قرار دهید.تا زمانی که کاملا خشک شود لکه برداری را ادامه دهید.

92 traditional living room

جوهر ماژیک

همه آثار هنری را دوست دارند اما نه روی فرش.اگر یک پیکاسوی کوچک روی فرشتان علامت و نشانه ای به جای گذاشت، پیشنهادات متعددی برای از بین بردن لکه وجود دارد.

یک فرش پیشنهاد می کند که با استفاده از پاک کننده های الکلی و یا اسپری موی ارزان قیمت دارای "اَستون" به سراغ لکه جوهر روید.از یک حوله سفید برای لکه زدایی استفاده کنید.

متخصصان میگویند : شما بایستی رنگ منتقل شده از فرش به پارچه را مشاهده نمایید.بعد از اینکه جای لکه از بین رفت،آن قسمت را با یک پارچه مرطوب نم دار کنید تا اثرات باقیمانده نیز از بین رود. درصورتی که رنگ روی فرش باقیماند، این مراحل را تکرار کنید و از اسپری مو استفاده کنید.

خبر بد اینکه : گرچه شما میتوانید در بعضی موارد لکه راکمرنگ وکاهش دهید، اما ماژیکهای بار نگ ثابت، حقیقتا ثابت وهمیشگی اند. اما ارزش امتحان کردن رادارد.

92 contemporary family room

سس گوجه

بر اساس نظر یک فرش، برای از بین بردن لکه های سس گوجه، سریعا دست به کار شوید. از خارجی ترین قسمت رو به داخل آن کار را آغاز کنید. از یک قاشق و یا لبه ی چاقو استفاده کنید و تا جایی که میتوانید سس را از روی فرش بردارید. سپس مقدار زیادی آب نوشیدنی گاز دار روی منطقه آسیب دیده فرش بریزید و از یک اسفنج مرطوب برای از بین بردن لکه استفاده کنید. سپس، یک دستمال توالت تمیز بردارید و بر روی محل لک شده فشار دهید تا رطوبت و بقایای سس را به خود جذب کند . در نهایت از محلول مایع دستشویی برای پاکسازی کامل آن محل استفاده کنید. سپس لکه برداری کنید، خیس کرده وسپس خشک نمایید.

92 contemporary living room 2

لکه های روغنی

پیتزا پنیریتان بر عکس روی فرش افتاده است؟ مرغ سوخاری از روی سینی سرخورده است؟ یک فرش پیشنهادات زیر را می دهد :

تا جایی که امکان دارد لکه های روغنی را بردارید، سپس از چیزهایی مثل آرد ذرت که باروغن واکنش می دهند و آن را جذب می کنند، استفاده کنید. بعد از چند دقیقه از یک برس سخت و محکم برای از بین بردن و تجزیه لکه استفاده کنید. اگر لکه همچنان وجود دارد، یک فرش توصیه می کند یک حلال تمیز کننده خشک را امتحان کنید .سپس چیزی که یک فرش آن را خشک کن می نامد را بسازید.این ماده با ترکیب ۸ قسمت حلال تمیزکننده_خشک مایع و ۱ قسمت روغن نارگیل به دست می آید.‌ روغن های معدنی و یا نفت نیز قابل استفاده هستند اما تاثیر خوبی ندارند. مخلوط را روی لکه بریزید و با استفاده از یک خشک کن یا حوله جاذب و یا پد لکه برداری کنید و تا زمانی که نیاز است این عمل را تکرار کنید.
مشابه تمامی روشهای تمیز کردن نقاط، در این روش نیز در جایی خارج از محدوده لکه، پاک کننده را امتحان نمایید تا اطمینان خاطر پیدا کنید.

92 contemporary family room 2

در پایان از شما کاربر گرامی درخواست می کنیم، شما هم اگر راه حلی دارید در زیر همین پست برای ما ارسال نمایید تا آن را با دیگران به نام خود شما به اشتراک بگذاریم.همچنین از شما تقاضا داریم این مطلب را در شبکه های اجتماعی نشر دهید تا شاید مشکلی از دوستان خود در رابطه با پاک کردن لکه از روی فرش را حل نمایید.

 

آخرین به روز رسانی در جمعه, 03 آبان 1398 21:08

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09133625755

تلگرام : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad