علاقه مندی (0)
0

تبدیل عکس به تابلو فرش

جدیدترین محصولات

تابلو فرش چاپی

پرفروش ترین ها

انتخاب نورپردازی مناسب حمام تان بر چه اساسی باید باشد؟

نکاتی را در مورد چراغ های دیواری، لوسترها، آویزهای نوری، ال ای دی و لامپ های سقفی بدانید – هم چنین مهم است بدانید ازهرکدام از آنها در کدام قسمت برای به دست آوردن نورپردازی بیشتر استفاده کنید.

کیفیت نورپردازی حمام یکی از گزینه های مهم، در خانه به حساب می آید، البته گاهی اوقات اهمیت آن نادیده گرفته می شود. در فضای حمام اصلی، اهمیت این نورپردازی برای انجام بهتر کارهای روزانه از قیبل نظافت شخصی در راس توجه قرار می گیرد. به همین منظور، کیفیت نورپردازی حمام برای استفاده تمام از پتانسیل آن بسیار مهم است و باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. آپشن های مختلفی برای انتخاب نورپردازی در این فضا وجود دارد که وابسته به ساختارهای مختلف است، با مطالعه این جزیئات می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. نکات زیر را بخوانید تا درست ترین و مناسب ترین انتخاب را برای حمام تان داشته باشید.

295.1

یک جفت لامپ دیواری
لامپ های دیواری، یکی از پرطرفدارترین انتخاب ها برای نورپردازی حمام به دلایل مختلفی می باشند.از جمله این دلایل می توان به زیبایی، قابلیت کاربردی بالای آن اشاره کرد. هم چنین این نوع لامپ ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

 295.2

لازم به ذکر است که باید در انتخاب این نوع لامپ ها دقت لازم را داشته باشید تا مدلی که متناسب با فضای حمام تان است را انتخاب نمایید.

در یک حمام اصلی، در جایی که شخص از آیینه آن برای کارهایی از جمله شیو کردن، آرایش کردن یا گذاشتن لنز استفاده می کند، نورپردازی آن قسمت باید به گونه ای باشد که نور مناسب، نه تنها در محیط، بلکه روی صورت نیز باید وجود داشته باشد.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که نورپردازی خوب در حمام اصلی از نوری که روی صورت می اندازد تا کارهای شخصی را انجام دهید مشخص می شود، نه از روی نوری که روی دیوار یا آیینه می افتد.

295.3

به همین منظور اصولا این لامپ های دیواری به صورت جفت به کار برده می شوند(هر کدام از این لامپ ها در یک طرف آیینه نصب می شوند).

در واقع با استفاده ازیک جفت لامپ دیواری از ایجاد سایه روی صورت جلوگیری می کنیم.

علاوه بر این نکات کاربردی، استفاده از این جفت لامپ دیواری به زیبایی فضا نیز کمک می کند.

295.4

به منظور قیاس، به این جفت لامپ های دیواری در فضای متفاوت دیگری از خانه توجه کنید.این لامپ ها واقع در راه رو ساختمان، روشنایی روی قسمت دیوار مشمول را برعهده دارند. در واقع این لامپ ها جنبه ی تزئینی در این فضا دارند.

295.5

برای استفاده کاربردی تر از این لامپ ها در حمام، بهتر است ازجالامپی های نیمه شفاف به جای نوع تیره استفاده شود. این عمل باعث می شود که موقع استفاده از آیینه، نور کامل روی صورت تان باشد.

در اینجا از حباب های لامپی متعددی استفاده شده است تا جلوی سایه انداختن روی صورت را بگیرند.

295.6

در واقع این نوع لامپ های مینیمالیست همچون حباب های متعدد یا لامپ های رشته ای ال ای دی به دلایل ذکر شده در بالا بسیار پرطرفدار هستند. این نوع لامپ ها در کنار قابلیت کاربردی به حس زیبایی و آراستگی فضا نیز کمک می کنند.

طبق قانون کلی، فاصله نصب این لامپ ها از زمین باید شصت و پنج تا هفتاد اینچ باشد. هم چنین فاصله جفت لامپ ها از یکدیگر نیز باید بیست و هشت تا سی اینچ در نظر گرفته شود. البته این اندازه ها در فضاهای مختلف بسته به اندازه اتاق و دیگر فاکتورها متفاوت می شود.

295.7

دلایل انتخاب یک جفت لامپ دیواری:
• به نورپردازی مناسب برای انجام کارهای روتین تان نیاز دارید
• قصد داشته باشید دو طرف آیینه را به لحاظ زیباشناسی تزیین کنید
• یک آیینه باریک یا چند آیینه دارید که فضای بین آن ها خالی مانده است
• امکان نصب لامپ در سقف را ندارید
• بازسازی خانه تان به صورتی است که امکان نصب لامپ دیواری راحت تر از نصب لامپ سقفی می باشد

 295.8

آیینه منفرد در بالای آیینه
درعرض دیوار فضای کافی برای نصب لامپ دیواری وجود ندارد؟ اشکالی ندارد می توانید به جای آن از لامپ در بالای آیینه استفاده کنید.

این حالت می تواند تقارن نورپردازی را حفظ کند البته ممکن است باعث ایجاد سایه روی صورت شود.

 295.9

مجددا برای کمک به نورپردازی بهتر، می توانید از یک جفت لامپ در بالای آیینه برای ایجاد بالانس بهتر استفاده کنید.

به نظر می رسد که همیشه به نصب لامپ ها به صورت عمودی فکر می کنیم، اما باید در نظر داشته باشید که امکان نصب لامپ به صورت افقی نیز وجود دارد تنها باید موقع خرید به آن دقت فرمایید. لازم است قبل از نصب دستورالعمل روی آن را مطالعه بفرمایید.

 295.10

یکی دیگر از دلایلی که لامپ ها را در بالای آیینه نصب می کنیم، داشتن یک آیینه نسبتا عریض است. اگر آیینه تان چیزی در حدود شصت اینچ یا بیشتر باشد، استفاده از لامپ دیواری در دو طرف آن کارمد نخواهد بود زیرا زمانی که فرد در وسط بایستد نور کافی در وسط آیینه وجود نخواهد داشت.

به طورکلی استفاده از جفت لامپ در بالای آیینه، به لحاظ کاربردی، کارآمدتر است.

 295.11

همچنین می توان گفت که استفاده از لامپ در بالای آیینه در حمام هایی که دارای سقف بلند هستند بسیار کارامد خواهند بود. البته انتخاب نوع لامپ نیز اهمیت دارد که باید آن را در نظر بگیرید.

طبق ارزیابی نورپردازی امریکا، ارتفاع ایده آل برای نصب لامپ بالای آیینه چیزی در حدود هفتاد و هشت اینچ است.

[note style="5"]پیشنهاد میکنیم از تابلو فرش های ماشینی منظره ما دیدن فرمایید[/note]

 295.12

دلایل استفاده از لامپ دیواری منفرد در بالای آیینه:
• عدم داشتن فضای کافی برای نصب لامپ در دو طرف آیینه
• داشتن یک آیینه عریض بدون داشتن فضای خالی ما بین آن
• داشتن حمامی با سقف بلند

 295.13

استفاده از لوستر یا آویز نوری
تا الان در مورد قابلیت کاربردی نورپردازی صحبت کردیم، اما نورپردازی جنبه ی دیگری هم دارد: تنها برای زیباسازی فضا

در فضاهایی دیگر حمام به غیر از حمام اصلی، همچون توالت، نورپردازی نیاز به روشنایی خاصی ندارد. در چنین مواردی، نورپردازی اهمیت زیبایی پیدا می کند.

295.14

همچنین اگر از فضایی در حمام زیاد استفاده نمی کنید می توانید ظاهر آن را به لحاظ زیباشناسی با تجهیزات نوری تزئین کنید.

نورپردازی متقارن یا طراحی خاص با مینی لوسترهای نوری می توان به ظاهر یک فضا، هویت و حس رمانتیک دهد.

 295.15

اگر علاوه بر زیبایی ظاهری لوسترهای نوری، به دنبال استفاده کاربردی بیشتر آن هستید، بهتر است از این لوسترها در مرکز یک اتاق استفاده کنید و برای ایجاد کنتراست از یک جفت لامپ دیواری با نور ملایم نیز کمک بگیرید.

با تلفیق نور لامپ های دیواری و نور حاصله از لوستر مجلل تر می توانید سبک بی نظیری را در فضای حمام خود پیاده کنید.

 295.16

دلایل استفاده از لوستر یا آویز نوری:

• به نورپردازی خاصی برای انجام کارهای شخصی تان نیاز ندارید

• قصد افکت گذاری خاصی روی اتاق توالت را داشته باشید، برای جنبه زیباشناسی فضا می توانید از یک لوستر در کنار لامپ های دیواری برای تلفیق این دو سبک استفاده کنید

 295.17

آویزهای نوری متعدد
با اینکه آویزهای نوری می توانند کاملا نمایشی باشند، اما امکان قابلیت کاربردی نیز دارند. یک سری از آویزهای نوری، کاربردی کاملا شبیه لامپ های دیواری دارنند البته اگر به همان فاصله نصب شوند. به طور کل از آنجایی که این لامپ ها قرار نیست به دیوار نصب شوند، می توانند در هرجای دیوار که دوست داشتید آویزان شوند.

 295.18

این گفته بدین معناست که این مدل لامپ ها را می توانید به منظور حفظ زیبایی و کسب نور دلخواه در فواصل مختلف آویزان کنید.مثلا می توانید از آنها در اطراف سینک به منظور روشنایی بیشتربهره بگیرید.

استفاده از این لامپ ها در صورتی که نمی توانید از لامپ های دیواری به دلایل مختلف استفاده کنید، بسیار کارامد خواهند شد. مثلا ممکن است باز سازی خانه به تازگی صورت گرفته باشد و امکان تغییر جدید بر روی دیوارها میسر نباشد.

295.19

توجه داشته باشید که قواعد استفاده از این آویزهای نوری همانند لامپ های دیواری است: لازم است که نور این آویزها در راستای چشم باشد تا از ایجاد سایه در فضا و روی صورت جلوگیری شود.

در فضای تنگ تر می توانید آویزهای نوری را در قسمت جلو آیینه آویزان کنید تا فضا به نظر بزرگ تر بیاید. اما اگر یک جفت آویز در فاصله ی خیلی نززدیک بهم آویزان شوند باعث نور شدید روی صورتتان می شوند که زیاد مناسب نمی آید. به همین منظور دقت داشته باشید که فاصله ای در حدود سی اینچ ما بین هر آویز نوری را رعایت کنید.

 295.20

از آویزهای نوری متعدد به دلایل زیر استفاده می کنیم:
• قصد داشتن یک آیینه عریض و نورپردازی کاربردی متعدد را داشته باشید
• عدم داشتن دیوار ضخیم برای نصب لامپ های دیواری
• از نور سقفی کامل در فضا برخوردار هستید، نیازی به نصب لامپ های دیواری ندارید

[note style="5"]پیشنهاد میکنیم از نمونه های تبدیل عکس به تابلو فرش های ما دیدن فرمایید[/note]

 295.21

لامپ های سقفی
اولین نکته ای که هنگام بازسازی خانه توجه همه را به خود جلب می کند استفاده از لامپ های سقفی می باشد. بخصوص هنگام فروش خانه این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که اینگونه لامپ ها هم به زیبایی و هم به نورپردازی بهتر خانه کمک می کنند.

با اینحال گاهی استفاده از این مدل نورپردازی به کل فراموش می شود، در حالی که باید بخش مهمی از طراحی را به این نورپردازی اختصاص داد.

 295.22

اگر هدف تان از استفاده از لامپ های سقفی، نورپردازی کامل است نباید نکات اشاره شده در بالا درخصوص یک نورپردازی خوب را فراموش کنید: نورپردازی کامل باید به صورتی که باشد که نور آن روی صورت را بگیرد نه فضای اتاق یا دیوار را. با قرار دادن این لامپ های سقفی در مجاورت دیوار به نورپردازی بهتر کمک خواهید کرد.

295.23

توجه داشته باشید که برای نورپردازی مناسب در یک فضا از یک شبکه نوری کامل استفاده کنید. تنها استفاده از یک لامپ در مرکز، تاثیری نوری زیادی نخواهد داشت. بلکه باید حداقل از چهار لامپ یا بیشتر برای ایجاد یک فضای استاندارد نوری بهره ببرید.

بهترین راه برای نورپردازی بهتر، تلفیق لامپ های سقفی با آویزها یا لامپ های دیواری است.با اینحال استفاده ی تنها از لامپ های سقفی نیز به ایجاد سبک مدرن کمک می کند که در اینجا سلیقه ی شخصی تان تصمیم گیرنده است.

 295.24

دلایل انتخاب لامپ های سقفی
• این خانه را برای فروش در نظر دارید و می خواهید به لحاظ دکوراسیون فضای خانه چشم گیر باشد
• از یک طرح عریض و مدرن با دیوارهای آزاد از آویزهای نوری را خوشتان می آید
• به دنبال نورپردازی قوی با استفاده از این نوع لامپ ها در تلفیق نورهای دیگر هستید

[photo_gallery source="k2-category: 26,25,24,20,12,14"]

 295.25

لامپ های رشته ای ال ای دی مدرن
درمورد انواع مدل لامپ هایی که تا به اینجا صحبت کنیم، لامپ های ال ای دی جدیدترین تکنولوژی را در برمی گیرند که می توانند به روشنایی هر چه تمام تر فضا کمک کنند.

 295.26

نور سفید ناشی از این لامپ ها در فضاهایی همچون آیینه های داخلی، کابینت های دارویی، قفسه ها و هم چنین در سقف می تواند باعث حس آراستگی در محیط شود. در حالی که اینگونه لامپ ها در بعضی فضاها ممکن است بیش از حد مینیمالیست باشد اما در فضای حمام به خوبی عمل می کند.

 295.27

نورهایی آیینه ای برای انجام کارهای شخصی بسیار مناسب عمل می کنند و زمانی که کار خاصی نداشته باشید با خاموش کردن آن ها می توانید از نورهای دیگر موجود در فضا بهره ببرید. این لامپ ها از لحاظ اقتصادی به لحاظ طول عمر به صرفه تر هستند و معمولا به عنوان یک گزینه اقتصادی نیز مورد توجه اکثریت قرار می گیرند.

 295.28

نور ناشی از این لامپ ها که بالا یا پایین یک کابینت ژرف قرار گرفته باشد به اندازه نور آیینه ای که مستقیم به صورت می تابد نخواهد بود، اما برای ایجاد تاکید بر روی آیتم های خاصی مثل کاشی سنگی در این عکس عالی عمل می کنند.

 295.29

این نوع نورپردازی باعث کاهش افکت درکوچکی یک فضا می شود. در واقع نور سفید حاصل از این نوع لامپ ها به بزرگ تر دیده شدن اتاق کمک می کند.

 295.30

دلایل انتخاب لامپ های رشته ای ال ای دی
• قصد استفاده از جدیدترین لامپ ها به لحاظ تکنولوژی را دارید
• قصد داشتن روشنایی کامل دارید که با افزودن یک لامپ آیینه ای این امر میسر می شود
• دوست دارید تمرکز نور بر روی جزیئات یک دیوار باشد
• در حمام یک کابینت دارویی دارید که قصد دارید نورپردازی داخل آن روشن و یکدست باشد

 295.31

[social_share googleplus="no" vk="yes" linkedin="yes" pinterest="yes" telegram="yes" tumblr="yes" pocket="yes" ok="yes"]

 

تابلو فرش ایات قرانی

تابلو فرش مینیاتوری

تابلو فرش پرتره

ghab