سبد خرید خالي مي باشد

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

جدیدترین فرش های مدرن

print on carpet

جدیدترین تابلوفرش های ماشینی

جدیدترین فرش های سنتی

فروشگاه اینترنتی یک فرش | فرش و تابلو فرش ماشینی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تاریخ ایجاد در 24 خرداد 1398
نوشته شده توسط سعید
نمایش از 29 خرداد 1398
بازدید: 98

دانستن دستمزد طراح تان، داشتن ذهن باز برای پذیرفتن ایده های جدید، و انجام دادن وظایف خود برای حفظ برنامه

 

به عنوان یک طراح داخلی، به نیازهای مشتری هایم و تصمیم مهم شان به استخدامم بسیار حساس هستم و به این موضوع به شدت اهمیت می دهم. در واقع با مشتری هایم به بحث و مشورت در خصوص موضوعات اساسی در زمینه طراحی فضا و موضوعات مالی می پردازم.

اگر به استخدام یک طراح داخلی فکر می کنید، احتمالا مسئله ای وجود دارد که از آن غافل هستید و آن چیزی نیست به جز اینکه چگونه یک مشتری خوب باشید- در واقع منظورم این است کسی باشید که در یک رابطه خلاقانه و موثر نقش مهمی دارد. در اینجا بهترین توصیه های ممکن برای داشتن یک رابطه کاری قوی با طراح تان را مطرح کرده ام.

 288 2

1.زمانی که با طراح حرفه ای تان مصاحبه می کنید، در مورد تمام جزئیات دقیق و صریح باشید.

قبل شروع کارم با مشتریان جدید، همیشه یک چکیده دقیق از آنچه که قرار است با هم همکاری داشته باشیم ارائه می کنم، که از جمله این نکات می توان به شرایط دستمزد و یک تایم لاین برای تکمیل کارهای اساسی پروژه اشاره کرد. اگرچه این اطلاعات یکسان را به همه ی مشتریان می دهم، اما متوجه می شوم که بعضی از مشتریانم این اطلاعات را به خوبی درک کرده و برخی دیگر در طول پروسه کاری به نظر می آید این اطلاعات برای شان جدید است. این مسئله را به خوبی می توانم درک کنم، همان جور که هنوزم اطلاعات زیادی وجود دارد که می توان مطرح کرد بخوص برای کسانی که تازه با پروسه طراحی آشنا شده اند. برحسب تجربه شخصی ام می توانم بگویم، کسانی که در ابتدای کار در مورد پروسه ی طراحی زیاد سوال می پرسند مثلا در مورد دستمزد، نصب و چیدمان وسایل و.. در آخر کار جفت مان تجربه ی بهتری از همکاری با هم داشته ایم. با وقت گذاشتن برای تهیه لیست سوال ها می توانید مطئن شوید که هم شما و هم طراح تان از همان ابتدای کار در یک جهت در حرکت هستید.

 

بنابراین پیشنهاد من این است زمانی که با طراح تان مصاحبه می کنید، لیستی از سوال های اساسی در دست تان باشد.هر طراح روش کار خاص خودش را دارد، پس خیال تان راحت باشد که هیچ سوالی بد نیست.نکات مهم را یادداشت کنید تا مطمئن شوید جواب سوال هایتان را یافته اید. قبل از شروع کار از جزئیات کار در خصوص هزینه ی دستمزد طراح، هزینه تغییرات غیر قابل انتظار و هر آنچه که سبب نگرانی شما شده است، به خوبی آگاه شوید. رعایت این نکات باعث می شود که شروع به کار پر انرژی داشته باشید.

 288 6

2.در مورد الویت ها و ایده هایتان صحبت کنید

ایده ها، رویکرد و اهداف تان را با طراح خود به اشتراک بگذارید. برای این اشتراک گذاری می توانید این کار را با جمع آوری عکس ها، یادداشت ها و لیستی از باید و نبایدها آغاز کنید. حتی اگر هم نمی دانید که دقیقا چه می خواهید، به هیچ وجه جای نگرانی نیست، چرا که در طول پروسه ی کاری در مورد الویت های تان بیشتر خواهید فهمید. یکی از راه های پیشنهادی برای دانستن علائق خود، این است که به سایت های طراحی سر بزنید و عکس ها و ایده های مورد پسندتان را جمع آوری کنید و سپس در مورد آنها با طراح تان مشورت نمایید.

چرا اشتراک گذاری ایده ها با طراح تان اهمیت دارد؟ طی جلسات مختلفی که با مشتریان داشتم و برخی از آنها هیچ اطلاعاتی در مورد علائق خودشان با من در میان نمی گذاشتند متوجه شدم که در برخی موارد که من مجبور می شدم به جای آنها تصمیم بگیرم و برنامه طراحی را به تنهایی پیش ببرم، بعد از چند هفته می دیدم که مشتری از رنگ انتخاب شده راضی نیست و یا در مورد برخی قسمت های طراحی در شک و تردید است. این موضوع باعث می شد که تغییراتی در طراحی اعمال کنم که به سب آن، موجب تاخیر در زمان پروژه می گردید. بنابراین سعی کنید از همان ابتدای کار صادق باشید و در مورد هر آنچه که می خواهید با طراح تان صحبت کنید این امر نه تنها باعث صرفه جویی در زمان و پول تان می شود، بلکه باعث ایجاد رابطه همکاری عالی بین شما و طراح تان می گردد.

پیشنهاد میکنیم ازنمونه های تبدیل عکس به تابلو فرش های ما دیدن فرمایید

 288 1

3.کسی را استخدام کنید که به کار وی اعتماد دارید و سپس می توانید به آن شخص نیز اعتماد کنید.

اعتماد یکی از اصلی ترین جز هر رابطه است، قاعدتا رابطه طراحی و مشتری نیز از این مسئله استثنا نیست.اگر تصمیم به استخدام یک طراح داخلی گرفتید، سعی کنید این انتخاب تان به گونه ای باشد که بتوانید به وی در خصوص کارتان چه در زمینه ی مالی و چه در زمینه خلاقیت کاری اعتماد کنید. اگر در خصوص انگیزه های مالی طراح تان شک داشته باشید، در ادامه ی پروسه کاری به مشکل برمی خورید و نتیجه کار نمی تواند چیزی باشد که رضایت شما را جلب کند. این گفته بدین معنا نیست که شما در زمینه ی اعتماد به طراح تان هیچ جای شک و شبه ای برای خودتان نگذارید، در واقع این امر کاملا طبیعی است. اینجاست که یک طراح خوب می تواند با گوش دادن به نگرانی های شما و صحبت در مورد تمام جزئیات کار نگرانی های شما را از بین ببرد و یک رابطه ی کاری آرام و موفق را ایجاد نماید.

 288 9

4.ذهن باز و آزادی داشته باشید.

یک طراح خوب می تواند به شما در مورد نیازها و علائق تان به خوبی کمک کند و حتی ممکن است شما را به سمت نکاتی هدایت کند که از آن ها غافل مانده اید. گاهی اوقات ممکن است که ایده های تان از منطقه راحتی و رفاه شما عبور کند. وقتی چنین چیزی پیش می آید، من از مشتریانم می خواهم که بنشینند و در این خصوص تصمیم بگیرند. برای اینکه بتوانم ایده ی جدید را به خوبی به مشتریانم توضیح دهم از یک عکس روی برد یا هر ابزار بصری دیگری کمک می گیرم.اغلب این کار باعث هیجان مشتریانم می شود و نتیجه ی کار چیزی می شود که آنها را خوشحال می کند. توصیه ی من در اینجا این است که به ایده های جدید به جای اینکه سریعا نسبت به آنها گارد بگیریم، توجه لازم را داشته باشیم.

 288 3

5.نقش خود را به خوبی ایفا کنید.

نقش شما در اتمام پروژه طراحی خانه بسیار مهم است پس لطفا آن را جدی بگیرید. اگر طراح تان از شما لیست رنگ های دلخواه تان را درخواست کرده است، آن را در اسرع وقت در اختیارش بگذارید. اگر با طراح تان در مورد خلوت کردن اتاق خواب تان موافق هستید، هرآنچه را که نیاز ندارید سریعا لیست کنید. با این کار سرعت کار طراح تان را بالا می برید. بنابراین برای به انجام رسیدن پروژه، نقش شما در ایفای وظایف تان به شدت اهمیت دارد پس آن را نادیده نگیرید.

288 4 

6.درمورد تصمیم های تان قاطع باشید.

با سریع تر و قاطعانه تصمیم گرفتن به روند سریع تر پروژه خانه و صرفه جویی در هزینه ها کمک خواهید کرد.مردد بودن در یک تصمیم می تواند به معنای بالا رفتن هزینه روی یک آیتم، به تاخیر افتادن کار از سوی پیمانکار و یا افزایش دستمزدش باشد. با مشورت کردن و در میان گذاشتن خواسته های تان با طراح تان می توانید راحت تر و سریع تر تصمیم بگیرید.

288 7

7.برای وقت طراح تان، احترام قائل شوید

دستمزد طراحان داخلی به صورت های مختلفی پرداخت می شود: دستمزد برای تکمیل یک واحد آپارتمان، به صورت ساعتی، به صورت درصدی از کل پروژه و یا تلفیقی از هر کدام از این گزینه ها. بدون در نظر گرفتن روش دستمزد طراح تان، برای وقت وی اهمیت قائل شوید بخصوص وقتی که در جلسه حضوری یا تلفنی با وی نیستید. از فرستادن ایمیل در ساعات غیر کاری مشخص شده تان به وی اجتناب کنید. اگر هم دوست دارید هر لحظه با طراح تان تا تمام شدن پروژه در تماس باشید و از وی راهنمایی بخواهید سعی کنید قرارداد کاری تان را به صورتی تنظیم نمایید که در حق وی اجحاف نشود.

 288 8

8.صورت حساب تان را به موقع پرداخت کنید.

پرداخت به موقع دستمزد طراح تان قطعا یکی از آشکارترین دستورالعمل هاست. دادن پیش پرداخت به طراح برای خرید وسایل ضروری یکی از مهم ترین نکات به حساب می آید. خودم به شخصه زمانی که دستمزدم به موقع پرداخت نمی شود، مجبور به پرداخت جریمه در خصوص بدهی هایم می شوم. توجه کنید که مدیریت این فشارها برای طراح چقدر می تواند سخت باشد بنابراین برای انجام شدن سریع کارتان و ارتقای کیفیت کاری و داشتن تجربه ی عالی از همکاری با طراح تان، این مسئله را در راس امورتان قرار دهید.

 

 

 

آخرین به روز رسانی در جمعه, 03 آبان 1398 21:08

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09133625755

تلگرام : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad