سبد خرید خالي مي باشد

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

جدیدترین فرش های مدرن

print on carpet

جدیدترین تابلوفرش های ماشینی

جدیدترین فرش های سنتی

فروشگاه اینترنتی یک فرش | فرش و تابلو فرش ماشینی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تاریخ ایجاد در 24 خرداد 1398
نوشته شده توسط سعید
دسته: اتاق خواب
نمایش از 10 تیر 1398
بازدید: 98

شما بیش از یک سوم زمان خود را در اتاق خواب تان می گذرانید. لیست خواسته ها و الویت هایتان را یادداشت کنید.

 نقطه تمرکز کار طراحان داخلی بر روی اشپزخانه و حمام است، این نکته را اکثریت کسانی که با طراحان کار کرده اند می دانند.این امر از ان جا که این فضاها، هم به لحاظ کاربردی اهمیت زیادی دارنند و هم هزینه بازسازی مهم است منطقی به نظر می رسد، اما اتاق خواب ها، معمولا نادیده گرفته می شوند و یا به اندازه فضاهای دیگر مورد توجه قرار نمی گیرند که این مسئله واقعا تاسف بار است.

از دیدگاه یک طراح داخلی، اتاق خواب نباید به مرحله ی اخر یک پروژه واگذار شود. اگرچه طراحی یک اتاق خواب به حساسی فضاهایی مثل حمام یا آشپزخانه نیست، باز هم مهم است که طراح تان در مورد جزئیات مسائلی که در اتاق خواب برای تان اهمیت دارد آگاهی داشته باشد.

291.1

زمانی که طراح تان به طراحی اتاق خواب تان فکر می کند، لازم است به چند نکته کلیدی توجه کند: جایگاه وسایل، چشم انداز آن، درهای که به بیرون از اتاق راه دارند، چراغ ها و نورپردازی آن.

در صحبت های اولیه با طراح داخلی تان لازم است که لیستی از آنچه که می خواهید و هم چنین لیستی از عادت های رفتاری تان را یادداشت کنید. این لیست را برای اضافه کردن نکاتی که بعدا می خواهید به آن اضافه کنید باز نگه دارید.

پیشنهاد میکنیم ازنمونه های تبدیل عکس به تابلو فرش های ما دیدن فرمایید

291.2

1.لیست دلخواه نهایی تان. برای اتاق خواب همانند هر اتاق دیگری لازم است لیستی از آنچه که می خواهید تهیه کنید. در واقع باید لیستی از آنچه که می خواهید در مقابل آنچه که نیاز دارید آماده کنید. هم چنین این لیست بازتاب عادت های موجودتان است که به شما کمک می کند تا به آنچه که در ذهن تان طراحی کرده اید، دست پیدا کنید.

این لیست خواسته ها می تواند شامل تغییرات بزرگ همانند اضافه کردن یک در به حیاط خلوت خصوصی باشد و یا تغییرات جزئی مانند گذاشتن چراغ های دیواری و یا پرده های بلند که از سقف آویزان می شوند.

291.3

لازم است زمانی را به جمع آوری عکس های مورد نظرتان اختصاص دهید. در واقع در یک صفحه، آنچه را که می خواهید ردیف کنید، چرا که با نشان دادن عکس راحت تر می توانید منظور خودتان را بیان کنید. مثلا مهم است که طراح تان بداند شما دنبال چه سبک یا محصول خاصی برای اتاق تان هستید و یا صرفا دوست دارید یک رنگ دل نشینی در اتاق تان به کار رود.

291.4

2.الویت هایتان. در مرحله بعد، لازم است که الویت های خودتان را مشخص کنید. این الویت ها همانند هر قسمت دیگر پروژه تان بستگی به میزان بودجه تان دارد که باید از همان ابتدا خواسته هایتان را با طراح در میان بگذارید. آنچه که در اینجا اهمیت دارد این است که کدام یک از الویت های شما ضروری است و حتما باید انجام شود و کدام یک از آنها صرفا بخاطر علاقه شخصی تان میباشد .دلیل اصلی این بررسی الویت هایتان، این است که در نهایت به آنچه که دوست دارید دست پیدا کنید.

291.5 

3.عادت های رفتاری تان. اینکه هر فرد چگونه از اتاق خواب خود استفاده می کند برای طراحی بسیار مهم است. با مشخص کردن عادت های رفتاری تان، به طراح تان کمک می کنید که بداند چگونه شما می خواهید از اتاق تان استفاده کنید. حتی ممکن است دوست داشته باشید که اتاق تان برای انجام رفتارها و عادت های جدید طراحی شود.

291.6

اگر اتاق خواب تان با شخص دیگری مشترک است لازم است که بیان کنید که آن فرد زودتر از شما بیدار می شود یا خیر؟ مهم است که آن فرد با بیدار شدن زودتر یا دیرتر شما بدخواب نشود؟ آیا شما به یک اتاق کاملا تاریک نیاز دارید که بخوابید، یا اینکه دوست دارید با نورخورشید صبح ها بیدار شوید؟ آیا مدت زمان زیادی را در تخت خواب تان صرف مطالعه می کنید یا خیر؟

در مورد برنامه های خواب هم اتاقی تان یادداشت بردارید که مشخص شود دوست دارید چه تغییراتی در اتاق خواب تان ایجاد شود.برای مثال، اگر عادت دارید در تخت خواب تان مطالعه کنید، لازم است که هد برد تخت تان بسیار راحت باشد تا بتوانید با آسودگی به آن تکیه کنید و مطالعه تان را انجام دهید. هم چنین به نور پردازی اتاق هم باید توجه شود.اگر هم دوست داشته باشید اتاق تان تاریک باشد، انتخاب نوع پرده ها بسیار مهم است.

291.7

از آن جایی که تخت خواب مهم ترین وسیله در هر اتاق است، استایل و اندازه آن بسیار مهم است. هم چنین کیفیت تخت خواب هم ضروری است زیرا که قرار است زمان قابل توجهی از آن استفاده کنید. اگر قصد تعویض تخت خواب فعلی تان را داشته باشید، انتخاب یک گزینه مناسب بسیار ضروری است.

اندازه تخت خواب تان چقدر باید باشد؟ اندازه تخت خواب بستگی به اندازه اتاق خواب دارد. آیا شما به فضای اضافی در اتاق تان نیاز دارید؟ در اینجا بهتر است از یک تختخواب جمع و جور استفاده کنید. درواقع تخت خوابی که پایه دار باشد و زیر آن دید داشته باشد حس انرژی بهتری در اتاق خواب دارد.

291.8

در کنار اهمیتی که تخت خواب دارد، لازم است فعالیت های دیگری که در اتاق خواب صورت می گیرد را مشخص کنید. آیا شما در این فضا لباس میپوشید و آرایش می کنید؟ اگر جواب مثبت است چه نوع کمد دیواری یا کمد لباسی مدنظرتان است؟ چه نوع میز آرایشی و آیینه ای نیاز دارید؟ اگر هم به فضای جداگانه برای پرو لباسی تان احتیاج دارید آن را با طراح تان در میان بگذارید.

آیا در طول روز در اتاق تان وقت می گذرانید؟ به چه نوع صندلی پا تختی یا کنار پنجره ای نیاز دارید. آیا از اتاق خواب تان به عنوان اتاق مطالعه هم استفاده می کنید؟ آیا به قفسه ای برای نگهداری کتاب هایتان هم نیاز دارید؟ اگر هم به دنبال یک فضای دنج نسبت به بقیه خانه تان هستید لازم است ایده هایتان را با طراح در میان بگذارید.

 291.9

4. وسایل و تجهیزات موجود. بعد از تعیین اندازه تخت خواب لازم است که به بقیه وسایل توجه کنیم. کدام یک از وسایل جدید و یا قدیمی خود را قصد دارید نگه دارید؟ این وسایل می تواند شامل میزهای کنار تختی، آباژور، میز آرایشی، صندلی پاتختی، قفسه ، آیینه و قالیچه شود.

 291.10

5. سبک و حال و هوای اتاق تان. برای انجام پروسه طراحی به سبک و سیاق اتاق خواب پیشنهادی توجه می کنیم. به عکس هایی که از مدل های دلخواه تان جمع آوری کرده اید توجه کنید، متوجه خواهید شد همیشه یک تِم مشترک در همه آن ها وجود دارد.

برای طراحی اتاق خواب لازم است که به سبک خانه هم توجه شود که آیا سنتی است یا مدرن؟ توجه داشته باشید که تخت خواب تان یکی از اصلی ترین آیتم های هر اتاق خواب است که ما بقی وسایل باید با توجه به آن چیدمان شوند. یک طراحی خوب زمان می برد برای همین لازم است هم گام با طراح تان قدم بردارید تا نتیجه کارازانتظار شما هم بهتر شود و با خیال آسوده در اتاق خواب رویای خوش ببینید.

آخرین به روز رسانی در جمعه, 03 آبان 1398 21:08

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09133625755

تلگرام : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad