سبد خرید خالي مي باشد

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

جدیدترین فرش های مدرن

print on carpet

جدیدترین تابلوفرش های ماشینی

جدیدترین فرش های سنتی

فروشگاه اینترنتی یک فرش | فرش و تابلو فرش ماشینی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
تاریخ ایجاد در 31 شهریور 1398
نوشته شده توسط سعید
نمایش از 08 مهر 1398
بازدید: 43

ویژگی های فرش خوب فقط به فرش دستباف محدود نمی شود و یک قالی ماشینی هم باید دارای یک سری ویژگی های خاص باشد تا به آن فرش خوب بگوییم. در حالت کلی یک قالی ماشینی از لحاظ کیفیت به پنج درجه متفاوت طبقه بندی می شود و بر اساس این طبقه بندی هم ویژگی های فرش خوب تعیین می گردد. در این مطلب ما قصد داریم در مورد خصوصیات قالی های درجه یک ماشینی صحبت کنیم تا هنگام خرید انتخاب بهتر و آگاهانه تری داشته باشید.

ویژگی های فرش خوب چیست؟

1- اولین ویژگی از ویژگی های فرش خوب ماشینی عدم تکرار سیلندر در نقشه آن است. در کارخانه هایی که از ماشین های قدیمی و کهنه استفاده می کنند، ممکن است سیلندر نقص داشته و به جای یکبار چندین بار بچرخد و همین امر باعث می شود نقشه به دفعات تکرار شده و یک طرح چندین بار بافته شود. این مسئله در فرش ماشینی به تکرار سیلندر معروف است و یکی از ویژگی های فرش خوب ماشینی عدم تکرار سیلندر در آن است.

 ویژگی های فرش خوب چیست؟

2- استفاده از نخ های معمولی در بافت قالی ماشینی باعث می شود که کیفیت کار کاهش پیدا کند. بهترین نخ برای بافت این قالی ها نخ هیت ست است. این نخ ها پرز نداده و یک سطح یکنواخت و منظم و ظریفی را در فرش ایجاد می کنند. پس برای اینکه به کیفیت و اصالت فرش پی ببرید حتما به استفاده یا عدم استفاده از نخ هیت ست در آن توجه داشته باشید.

3- از دیگر ویژگی های فرش خوب ماشینی این است که ابعاد آن در حد استاندارد باشد و وجود اختلاف در حد مثبت و یا منفی 5 درصد ایرادی نخواهد داشت اما بیش از آن می تواند به ظاهر و کیفیت قالی ایراد وارد کرده و از زیبایی و نظم آن بکاهد.

4- استفاده از چسب آهار در قالی ماشینی عمومیت دارد اما اندازه آن باید بر اساس استاندارد تعیین شده باشد تا از ویژگی های فرش خوب ماشینی عدول نکند. استفاده بیش از اندازه از چسب آهار می تواند باعث معیوب شدن زیر دست قالی شده و ارتفاع خاب قالی را خراب کند.

5- میزان نخ خاب استفاده شده در بافت قالی یکی دیگر از ویژگی های فرش خوب ماشینی است که نباید از یک حد استانداری تجاوز نماید.

 ویژگی های فرش خوب چیست؟

6- از دیگر ویژگی های فرش خوب ماشینی این است که در زیر آن آثار قلاب خوردگی وجود نداشته باشد. قلاب خوردگی در زیر فرش در اثر تنظیم نادرست دستگاه ایجاد می شود و باعث می شود پشت کار تراش منظمی نداشته باشد.

7- قالی هایی که با کیفیت بالا تولید می شوند حالت دو پودی ندارند. دو پودی وقتی ایجاد می شود که نخ ها در هنگام بافت پاره شوند و ادامه بافت را با نخ اضافی از محل پارگی نخ انجام ندهند. 

8- از دیگر ویژگی های فرش خوب ماشینی پرداخت خوب و دقیق است. پرداخت قالی اگر درست و خوب نباشد می تواند باعث راه راه شدن قالی و کوتاه و بلند جلوه کردن پرزها گردد.

 ویژگی های فرش خوب چیست؟

9- رنگ ها در بافت فرش باید به درستی اجرا شده و دقیقا مطابق با نقشه باشند و دو رنگی و یا چند رنگی در کار نباید دیده شود.

بنابراین برای خرید یک قالی توجه به خیلی از نکات ضروری است و ویژگی های فرش خوب ماشینی به یک یا چند مورد خلاصه نمی شود.

از شما خواهشمندیم این مطلب را با دوستان خود درشبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!

آخرین به روز رسانی در جمعه, 03 آبان 1398 21:08

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09133625755

تلگرام : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad