علاقه مندی (0)
0

تبدیل عکس به تابلو فرش

جدیدترین محصولات

تابلو فرش چاپی

پرفروش ترین ها

تابلو فرش سفارشی

منظور از تابلو فرش سفارشی چیست؟

تابلو فرش سفارشی یکی از انواع تابلو فرش ماشینی است که به سفارش شما بافته می شود. چند سالی است که این شرایط به وجود آمده است که به جای استفاده از طرح های عمومی مثل منظره، نقاشی و مکان های معروف، از طرح های خصوصی مثل طراحی چهره شخص و چاپ روی تابلو فرش سفارشی استفاده می گردد.

تابلو فرش سفارشی می تواند یک هدیه نفیس برای دوست و عزیز شما باشد. این نکته را هم خدمتتان عرض کنیم که حتما در طراحی تابلو فرش سفارشی نباید چهره فرد قرار بگیرد، می تواند، ولی معمولا کسانی که میخواهند به عنوان هدیه از آن استفاده می کنند سفارش چاپ عکس شخص را روی تابلو فرش می دهند.

در ادامه بیشتر با این موضوع آشنا خواهید شد و این مقدمه ای بود تا بتوانید آشنایی نسبی با تابلو فرش ماشینی سفارشی پیدا کنید. همچنین دقت کنید که لزوما روش بافت تابلو فرش سفارشی، روش چاپ نیست و در برخی از کارگاه های تولید تابلو فرش، همانند فرش های ماشینی اقدام به بافت فرش با نقشه شما میکنند.

سفارش تبدیل عکس به تابلوفرش ماشینی

سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش

با گسترش هنر فرش بافی، سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش بسیار رایج شده است و هر روزه شاهد رشد چشمگیر صنعت تولید تابلو فرش هستیم. ویژگی های منحصر به فرد فرش باعث شده است که سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش به عنوان هنری چشم نواز درنظر گرفته شده که ضمن زیبایی، هدیه ای ماندگار و به یادماندنی از مناسبتهای مختلف باشد. شباهت فرش بافته شده به عکس اصلی از مهمترین مواردی است که در سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش می بایست مد نظر داشته باشید. این امر نیز به دقت طراحی نقشه و به طورکلی به دقت نقشه وابسته است. از طرف دیگر،‌ رعایت فاکتور تنوع بافت، در بافت چهره بسیار ضروری است؛ چراکه باعث می شود فرش بافته شده از ظرافت برخوردار بوده و از قواعد مشخص بافت فرش ماشینی که منجر به سنگینی و سفتی فرش ماشینی می شود، پیروی نکرده باشد.

موارد ضروری در سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش

giftاز جمله موارد ضروری که در سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش ( علاوه بر دقت در طراحی نقشه ) می بایست مد نظر قرار دهید، توجه در کیفیت شرکت سفارش گیرنده برای رنگبندی مناسب چهره است؛ به طوریکه تا حد امکان از رنگ های متناسب با چهره استفاده شود و حداکثر شباهت بین تابلو فرش و عکس برقرار گردد. بدین ترتیب، با انتخاب رنگ های مناسب،‌ تفاوت بین تابلو فرش و عکس به حداقل ممکن رسیده و سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش در بهترین کیفیت به ثمر می نشیند.

نکته ای که در قسمت قبل نیز به آن اشاره گردید دقت طراح نقشه در طراحی دقیق نقشه تابلو فرش است. چراکه نقشه صحیح، به عنوان راهنمای چگونگی انجام کار، مهمترین نقش را در تضمین بافت خوب تابلو فرش به طور اعم و بافت چهره به طور اخص بازی می کند. براین اساس، طراح نقشه با استفاده از روش کد بندی در طراحی نقشه، به قرار دادن تمام المان های چهره در جای خود دقت کافی خواهد داشت و نقشه تهیه شده منجر به بافت دقیق چهره در تار و پود فرش می شود که بیشترین شباهت را به عکس اصلی خواهد داشت.

استفاده از الیاف با کیفیت عالی در تولید تابلو فرش از دیگر مواردی است که در سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش باعث افزایش غنای تابلو فرش می شود. کاربرد نخ اکرلیک هیت ست شده و نیز ابریشم مصنوعی در بافت تابلو فرش علاوه بر برجسته کردن قسمتهای چهره، زیبایی تابلو فرش را دوچندان می کند. نکته دیگر که در سفارش تبدیل عکس شخصی به تابلو فرش باید مورد توجه قرار دهید،‌ اندازه مناسب تابلو فرش است؛ به طور کلی فرشهای با ابعاد بزرگتر به دلیل افزایش گره در بافت، تصاویر مرغوب تری از چهره را نشان می دهند.

[button style="3d" url="http://www.1farsh.com/custom_tableau/custom-tableau-carpet.html" target="blank" background="#cc2229" background_hover="#de252c" size="9" wide="yes" center="yes" icon="icon: hand-o-left"]همه چیز درباره تبدیل عکس به تابلو فرش[/button]

 

 

انواع تابلو فرش سفارشی

تابلو فرش سفارشی دارای انواع مختلفی است و همانطور هم که در ابتدای متن مشاهده کردیم، فقط نوع چاپ نیست. قصدمان از این بند از متن این است که هم شما با این دو نوع آشنا شوید و هم مقایسه ای بین آنها صورت بگیرد.

  • ·       تابلو فرش سفارشی چاپی

یکی از انواع تابلو فرش هایی که شما می توانید آن را با تصویر دلخواه سفارش دهید، تابلو فرش چاپی است. قطعا یکی از متداول ترین روش های بافت تابلو فرش های سفارشی و تحویل آن به مشتریان، روش چاپی است.

فرآیند چاپ روی تابلو فرش همانند فرآیند چاپ روی کاغذ سفید است. ابتدا یک تابلو فرش سفید که در تراکم بالا بافته شده باشد را در نظر می گیرند و سپس طرح مورد نظر را با پرس و حرارت بالا روی فرش سفید ( خام ) چاپ می کنند. بعد از این تابلو فرش ماشینی شما آماده تحویل می شود و اگر هم سفارش قاب داده باشید، آن را برای شما درون قاب دلخواه قرار می دهند و سپس به آدرس مورد نظر شما ارسال می کنند.

  • ·       تابلو فرش سفارشی ماشینی

در این روش بر خلاف روش قبلی، خبری از چاپ نیست. وقتی شما طرح مورد نظر را برای تولیدی مربوط می فرستید، بعد از اینکه عکس شما به نقشه فرش تبدیل شد، به دستگاه بافنده داده می شود و مثل بافت فرش های ماشینی، چهره عکس دلخواه شما هم بافته میشود.

اما به نظر شما چه تفاوت هایی میان این دو نوع تابلو فرش وجود دارد؟

مقایسه انواع تابلو فرش سفارشی

تابلو فرش سفارشی چاپ، قطعا دارای تفاوت هایی با تابلو فرش ماشینی خواهد بود که به آن می پردازیم:

  • ·       مقایسه قیمت

از نظر قیمت، قطعا قیمت تابلو فرش چاپی سفارشی کمتر از نوع بافت آن است. در نوع بافت به خاطر اینکه دستگاه بافنده باید فارغ از تولید دیگر طرح ها برای مدتی روی بافت تابلو فرش با طرح مشتری باشد که این امر زیاد به صرفه برای تولید کننده نیست و مجبورند قیمت را بالا ببرند.

در تابلو فرش های چاپی اما این مورد دیده نمی شود و از دستگاه چاپ استفاده می شود. فرش های سفید و خام که با هزینه کم تولید شده اند، در اختیار دستگاه چاپ و مسئول مربوطه آن قرار می گیرند تا عملیات چاپ طرح روی آن پیاده سازی شود.

  • ·       تعداد تابلو فرش تحویلی

یکی از دلایلی که قیمت تابلو فرش بافتی را نسبت به چاپی افزایش می دهد، این است که در تابلو فرش های بافت باید دو تخته ( جفت ) از طرح مورد نظر بافته شود. بنابراین وقتی شما سفارش می دهید، معمولا دو نمونه تولید شده و برای شما ارسال می شود.

  • ·       ماندگاری و کیفیت

قطعا ماندگاری و کیفیت تابلو فرش بافتی بیشتر خواهد بود. ماندگاری و دوام رنگ ها در تابلو فرش ماشینی بافت بسیار بیشتر از نوع چاپی است، بنابراین می تواند سال های سال برای شما باقی بماند و همچنین تابلو فرش ماشینی قابل شستشو هم خواهد بود.

  • ·       کیفیت طرح و رنگ

یکی از مزیت هایی که در تابلو فرش چاپی نسبت به نوع بافت وجود دارد، این است که محدودیت رنگی در آن وجود ندارد. در تابلو فرش های ماشینی نهایتا بتوان از 14 رنگ استفاده نمود که این تعداد در تابلو فرش سفارشی بی نهایت خواهد بود، چون از ترکیب رنگی استفاده می شود.

همچنین به این دلیل که تعداد رنگ های استفاده شده در نوع چاپ بیشتر است، وضوح طرح در آن نسبت به نوع بافت بیشتر است و به همین دلیل طرح نهایی چاپی تا 90 درصد به طرح عکس ارسال شده شبیه خواهد بود که این میزان در انواع بافت بین 70 تا 80 درصد است.

 [button style="bubbles" url="https://t.me/joinchat/AAAAAEkuAq6LiVU169dcAg" target="blank" color="#000000" background="#4fc6fb" background_hover="#3abcf5" size="9" icon="images/Telegram-logo.png"]کانال ما در تلگرام[/button] [button style="bubbles" url="http://eitaa.com/joinchat/1271791627C392cd5542d" target="blank" color="#000000" background="#faae5c" background_hover="#e7953d" size="9" icon="images/eita-logo.png"]کانال ما در ایتا[/button] [button style="bubbles" url="https://profile.igap.net/join/KfJvucNpIGpRTx5sItXhOyqxF" target="blank" color="#000000" background="#1ed9e9" background_hover="#24b1bd" size="9" icon="images/igap-logo.png"]کانال ما در آی گپ[/button] [button style="bubbles" url="https://sapp.ir/yekfarsh_custom" target="blank" color="#000000" background="#38acd0" background_hover="#47a6c3" size="9" icon="images/soroush-logo.png"]کانال ما در سروش[/button] [button style="bubbles" url="https://www.instagram.com/yekfarsh_com/" target="blank" color="#000000" background="#939ed2" background_hover="#8a93bd" size="9" icon="images/iinstagram_logo.png"]پیج ما در اینستاگرام[/button]

 

[social_share vk="yes" linkedin="yes" pinterest="yes" telegram="yes" tumblr="yes" pocket="yes" ok="yes"]

تابلو فرش ایات قرانی

تابلو فرش مینیاتوری

تابلو فرش پرتره

ghab