سبد خرید خالي مي باشد

مقایسه موزاییک های شیشه ای با سنگ طبیعی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

یکی از بحث برانگیزترین قسمت های آشپزخانه ، کاشی آن است.اغلب خانه داران به هنگام خرید کابینت ، پیشخوان و انتخاب رنگ و کفپوش مناسب ، نگران فاکتورهایی مثل هزینه ، نحوه مراقبت ونگهداری و ارزش آنها هنگامی که می خواهند استایل منزل را تغییر دهند ، می باشند.

فرش آشپزخانه

موزاییک های شیشه ای و سنگ های طبیعی مثل سنگ کوارتن ، مرمر ، سنگ صابون ، گرانیت ، کوارتز ( الماس کوهی ) ، دو گزینه ای هستند که بخش اعظمی از توجه را به خود جلب می کنند.بنابراین ما تصمیم گرفتیم نظرات مخالفان و موافقان را روی میز بگذاریم..از یک رقابت شانه به شانه استفاده کنید تا برنده این نمایش ، فضای آشپزخانه شما را بسازد.

141 11

نظرات موافق موزاییک های شیشه ای :

1 -  آنها گران قیمت ترین محصول به نظر می رسند

موزاییک های شیشه ای به دلیل فوت و فن های خاص آن ، روشنایی خیره کننده ای دارند آنها بیشتر از سنگ های طبیعی پولیش داده میشوند.یک ترکیب رنگ و برش خاص می تواند یک اثر هنری ازآنها بسازد.درصورتی که پرداخت این سنگ ها رنگین کمانی و درخشان باشد ،به اندازه رنگ های طبیعی و ذاتی زیباست .

141 2

2 - طبق مد روز هستند

موزاییک های شیشه ای روند رو به رشدی دارند و مسیر پیشرفت را طی می کنند.موزاییک های شیشه ای به دلیل نحوه تراشکاری , ظاهرآنها یا به دلیل ظاهر جذاب و با نشاط تر آنها نسبت به گزینه های سنتی مثل سنگ های طبیعی و سرامیک ، به راحتی قابلیت فروش دارند.خبر خوب اینکه می توانید آشپزخانه خود را شیک کنید و هر زمان که خواستید آن را به حراج بگذارید.اگر قصد برنامه ریزی برای منزلتان را در آینده نزدیک دارید ، یک کاشی شیشه ای میتواند این خرید و فروش را مهر و موم کند.

141 3

3 - آنها به راحتی قابل تمیز شدن هستند

جدای از بند دوغاب بین کاشی ها ، سطح صاف موزاییک های شیشه ای به راحتی قابل تمیز شدن هستند.موازاییک های شیشه ای را به راحتی می توانید از بالا به پایین تمیز کنید و این در حالی است که برای سنگ های طبیعی مجبورید شوینده های مختلف را بگردید و شوینده مناسب را پیدا کنید.با این حال اگر دوست دارید که از آنها بهتر و بیشتر مراقبت کنید ، به سراغ ترکیبات شیمیایی بروید که به سطح انها آسیبی نرساند و برآمدگی ها و گوشه های آنها را به خوبی تمیز کند.

141 4

نظرات علیه موزاییک ها شیشه ای :

1 - آنها می توانند هزینه بر باشند

ممکن است هنگام خرید موزاییک های شیشه ای حتی مجبور شوید قلکتان را هم بشکنید. در اصل آنها هزینه برتر, از سنگ های طبیعی هستند. برای هر متر مربع موزاییک شیشه ای با کیفیت هزینه ای دست کم ۱۰ دلار لازم است و حداکثر هزینه چیزی بین 20 تا 30 دلار در هرمتر مربع است و گرانترین محصول به قیمت 50 دلار در هر متر مربع می رسد و خب حتی برای یک آشپزخانه کوچک که فضای زیادی را برای پوشش دادن ندارند نیز ، سرمایه زیادی نیاز است.

141 8

2 - آنها به سرعت می توانند از مد بیفتند

مدت زمان ارزشمندی و به روز بودن موزاییک های شیشه ای معمولا جای سوال دارد.

طرح ها و رنگ هایی که در موزاییک های شیشه ای استفاده می شود ممکن است 5 یا 10 سال دیگر مد نباشد ;نه اینکه خود موزاییک های شیشه ای مد نباشند.سعی کنید طرح هایی انتخاب کنید که بتوانید مدت های طولانی از آنها استفاده کنید.اگر تصمیم دارید تمام عمرتان را در یک خانه زندگی کنید ، بهتر است برای اطمینان بیشتر از سنگ های طبیعی استفاده کیند.

141 5

3 - معمولا به ندرت تک و بی همتا هستند

برخی از طراحی ها بسیار خاص هستند که به صورت حرفه ای با دست یا کارخانه ای با تکنیک پیشرو و موجد ( سبک و طریقه هنری ) تولید می شوند.اکثر استایل ها به صورت انبوه تولید می شوند و همین باعث از بین رفتن تازگی آنها می شود.آنها شبیه سنگ های طبیعی نیستند و این در حالی است که سنگ های طبیعی ذاتا منحصر به فرد هستند.علاوه بر این ، با وجود استایل های بسیار زیاد موزاییک های شیشه ای ، ممکن است شما استایلی را انتخاب کنید که در دیگر خانه ها وجود ندارد.

 

141 12

نظرات موافق با سنگ های طبیعی

1 - ظاهر وجذابیت کهکشانی دارند

اگر می خواهید درآینده مدل کاشی های آشپزخانه را تغییر دهید و یا قصد فروش آنها را دارید ، سنگ های طبیعی را در صدر لیست خرید خود قرار دهید.سنگ های مرمر و تراورتن ظاهر بسیار خوبی دارند به همین دلیل آنها همیشه درجه یک و با قدرت باقی می مانند.

141 9

2 - هیچ دو کاشی سنگی شبیه بهم نیستند

یکی از زیبایی های سنگ های طبیعی این است که هیچ سنگی شبیه سنگ کناریش نیست.تنوع ، ویژگی اصلی سنگ هاست و این تنوع حتی در بین دو سنگ با رنگ یکسان نیز وجود دارد.رگه ها و حرکت چرخشی طرح ها ، همگی فقط به آشپزخانه شما تعلق خواهند داشت.اگر به دنبال چیزی هستید که تجلی از خودتان باشد ، به سراغ سنگ های طبیعی بروید.

 

141 10

3 - هزینه زیادی نیاز ندارند

سنگ های طبیعی با بودجه رابطه ی دوستانه ای دارند (بودجه دوست هستند ) برای مثال سنگ تراورتن حالات مختلفی دارد که هزینه تمامی آنها مناسب و به راحتی می توان از عهده آن ها برامد.گرانترین استایل ها چیزی در حدود 4 تا 8 دلار در متر مربع ( شامل نصب کردن نمی باشد ) می باشد و بنابراین یکی از به صرفه و ارزان ترین خرید کاشی در دنیا است.

141 6

نظرات علیه سنگ های طبیعی :

1 - تمیز کردن آنها سخت است

این بدین معنا نیست که لزوما تمیز کردن سنگ ها سخت است بلکه آنها به زور بازوی بیشتری نسبت به سنگ های شیشه ای نیازمندند.حفره ها و و شیارها از بالا به پایین تمیز کردن آنها را سخت می کند و خصوصا که گرد و غبار و کثیفی ها دقیقا در همین مناطق جاخوش می کنند.همچنین شما مجبور هستید که به دنبال محصولات پاک کننده ی خاصی باشید زیرا سنگ های طبیعی وقتی با مواد شیمیایی در ارتباط باشند رنگ ها ازبین می رود.آب گرم یا شوینده مخصوص سنگ معمولا مشکل را حل می کند، اما همیشه راهنمایی های سازندگان را قبل از تمیز کردن سنگ ها مطالعه کنید.

141 7

2 - این سنگ ها آب یا لکه دوست نیستند

سنگ ها به طور طبیعی متخلخل هستند .آنها تمایل دارند لکه و آب را جذب کنند که هر دوی آنها به طور فراوان در آشپزخانه وجود دارند.برای چربی زدایی و مقابله با دوده و چرک ، تمیز کردن و آب بندی سنگ ها هر چند سال یک بار بسیار ضروری است .حتی با این این حال بعضی از لکه ها به سختی پاک می شوند.بعضی از خانه داران وقت یا حوصله این مراقبت و نگهداری را ندارند.علاقه مندان آشپزی ممکن است به دنبال کاشی باشند که در برابر لکه ها مقاوم تر و مجهز تر باشند.

141 1

3 - تنوع سنگ های طبیعی ممکن است بیش از حد باشد

سنگ های طبیعی غیرقایل پیش بینی هستند.باید خیلی خوش شانس باشید تا ظاهر کاشی هایی که نصب می کنید با نمونه ای که در خرده فروشی محلتان دیده اید تفاوت کمی داشته باشد.تنوع معمولا مشکلی به وجود نمی آورد و اکثرا خانه داران سنگ های طبیعی را به دلیل ظاهر گوناگون انتخاب می کنند.اما گاهی اوقات به دنبال طرح یا رنگ خاصی هستید که در این حالت مجبور هستید آنها را تحمل کنید یا خودتان شیارهایی برروی آنها ایجاد کنید.

 

برگرفته از وب سایت houzz.com

ترجمه از یک فرش

از شما خواهشمندیم این مطلب را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید!

خواندن 293 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad