سبد خرید خالي مي باشد

بهترین نکات مرتبط با روشنایی از دید سلی استوری (sally storey)

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روشنایی مناسب در خانه بسیار حائز اهمیت است، و گاهی لازم می شود که شما از یک کارشناس برای ایده های روشنایی مناسب تر در فضای خانه تان کمک بگیرید. گفتگویی با سلی استوری، مدیر خلاق جان کولن در زمینه نور پردازی و فضای داخلی و آینده لامپ های ال ای دی داشتیم. نورپردازی جان کولن از سال 1981 در پیشگام طراحی های نورپردازی قرار گرفته است، به صورتی که برای هر اتاق به صورت مجزا راه حل و ایده های مدرنی دارد. در اینجا سلی اطلاعات مفیدی در خصوص نورپردازی خانه در اختیار ما قرار می دهد.

170 4

چرا مسئله روشنایی در هنگام  چیدمان یک منزل بسیار اهمیت دارد؟

ممکن است شما در عین حالی که خیلی هیجان زده هستید ناگهان حس کسالت کنید. این مسئله می تواند به نوع نور فضایی که در آن قرار دارید مرتبط باشد. برای مثال کاشی های سفید حمام، اگر در ورای آن ها نوری بتابد، انگار که ناگهان وارد بعد کامل جدیدی می شوید. مهمترین نکته نورپردازی این است که شما اول طرح وسایل خود را بریزید، سپس مرتبط با آن به مسئله طرح نور پردازی بپردازید. چیزی که بیشتر از هر چیز برای من دغدغه است وجود نور سطح پایین در منزل است.

بهترین راه ایجاد فضایی متناسب با نورپردازی چه می باشد؟

من همیشه همانند طراحان داخلی که با بافت ورنگ سروکار دارنند به درجه هایی از نور می اندیشم، به طوری که از نور در درجات متفاوت استفاده می کنم. در واقع به ترکیب نور در درجه بالا و پایین، با توجه به جهت نورتابی از سوی لامپ ها و حتی لوازم جانبی دیگر آن ها می پردازم.

از لامپ های سقفی چگونه می توان برای ایجاد یک اتمسفر خوب بهره برد؟ 

من از چراغ های آویزان جوردان خیلی خوشم می آید، چرا که بازی با سایه معرکه ای ایجاد می کند( عکس را مشاهده کنید). خود من در استفاده از آن ها در طرحم دچار چالش شده بودم و در نهایت تصمیم گرفتم از آنها به صورت خوشه ای در گوشه ای از اتاق استفاده کنم. استفاده از لامپ های رشته ای بسیار مهم است، چرا که بازی با سایه را به حداکثر می رساند . و من فکر می کنم که آن ها فوق العاده هستند.

 

پیشنهاد میکنیم از مجموعه فرش آشپزخانه ما دیدن نمایید.

170 5

چگونه می توان برای یک اتاق نشیمن، نورپردازی دنجی ایجاد کرد؟


نکته کلیدی در هر اتاق نشیمن، لایه بندی نور است- که باید در سطوح متفاوت باشد. قفسه ها در این اتاق نشیمن، نقطه تمرکزعالی را ایجاد کرده اند. برای روشنایی اتاق از رشته ال ای دی (اچ دی 24) استفاده می کنیم که به لحاظ گرمایی همانند روشنایی لامپ عمل می کند. و برای ایجاد یک نقطه تمرکز دل نشین و هایلات کردن کوسن ها، این رشته ال ای دی را با لامپ برنجی زمینی ترکیب می کنیم.

در هنگام نور پردازی یک اتاق بزرگ به چه نکاتی باید توجه کرد؟


نکته ضروری که در هر اتاق نباید نادیده گرفته شود، اهمیت به مرکز اتاق است. در همین راستا گاهی میز قهوه خوری که در مرکز قرار می گیرد را فراموش می کنیم. من برای این میز قهوه خوری چرمی و برنجی بزرگ، رشته لامپی با نور بسیار باریک انتخاب کردم و از یک ال ای دی پلسترینگ برای هایلات گل ها بهره بردم.

170 2

مناسب ترین لامپ برای کنار تخت کدام گزینه است؟

من این لامپ سرامیکی تیال را به خطر یک شات رنگ و هم چنین سایز آن انتخاب کردم. اگر تنها منبع نور اتاق شما همین یک لامپ است باید توجه داشته باشید که انتهای سایه آن در راستا با سطح شانه شما باشد. به طوری که نور بر روی شما و کتابی که برای خواندن در نظر گرفتید بتابد. اگر انتهای سایه آن پایین تر از شانه شما باشد، برای خواندن کتاب تان مجبورید از تخت پایین بیایید. و اگر بالاتر از آن باشد، نور آن برای شما آزاردهنده خواهد بود.

 

چگونه یک راهرو را روشن کنیم؟


من در راهرو از این میز کنسول فوق العاده استفاده کردم  و دو لامپ اوکا در آن به کار بردم، چرا که من عاشق نقاط رندومی هستم که بر سیاه و سفیدی عکس نمایان می شوند. با اینحال اگر من از نور متوسط پلسترینگ جان کولن استفاده نکرده بودم، نه تنها فضا به سمت تاریکی پیش می رفت بلکه هیچ تمرکزی بر روی عکس و گل ها واقع نمی شد.

170 3

در ساختمان های جدید از چه قواعد نورپردازی مرتبط با ال ای دی ها استفاده می کنید؟

 در ابتدا باید از یک طراح نورپردازی کمک گرفت. قواعد ساختمانی برای خانه های جدید ملزم هفتاد و پنج درصد از نورپردازی به گونه ای می باشد که به لحاظ انرژی کارامد باشد. در ادامه ما از نور پردازی به لحاظ معماری استفاده می کنیم که نکته کلیدی آن استفاده از بهترین لامپ های ال ای دی است. ما با قواعد بسیار راحت کنار میاییم.

چگونه لامپ های ال ای دی صحیحی انتخاب کنیم؟

نورپردازی با لامپ های ال ای دی به شما این فرصت را می دهد که منابع نوری را در تمام نقاط منزل تان به دلیل گرمایش پایین تکمیل کنید.

نکته کلیدی لامپ های ال ای دی این است که به دنبال ورژن های با کیفیت آن باشید. چرا که انواع و اقسام لامپ های بی کیفیت آن به وفور یافت می شود. قطعا برای انتخاب ال ای دی صحیح باید هزینه بیشتری متحمل شوید که در طول زمان با توجه به عمر طولانی این لامپ ها ارزشش را دارد.برای خانه های مسکونی بهتر است از لامپ کلوین 2700 استفاده شود.

170 1

لامپ اوکا مورد نظر شما کدام است؟

لامپ نوفار (Nuphar) بسیار زیبا است. در واقع شبیه مجسمه ای با یک سایه است که برای راهرو فوق العاده است. لامپ کاراوی(Carraway ) به دلیل نسبت های باریک آن عالی است و برای یک کنسول بسیار باریک، معرکه می باشد.

و سوال آخر، استایل داخلی مورد علاقه شما چه می باشد؟


من از آنچه که در آخرین پروژه ام استفاده کردم، بسیار راضیم. من عاشق چالش نورپردازی داخلی در یک فضای بسیار مدرن هستم، گرچه خودم هنوز در یک خانه بسیار کلاسیک زندگی می کنم که وسایل سنتی و مدرن را با هم ادغام کرده ام.

 

لطفا این مطلب را با دوستان خود در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!

خواندن 389 دفعه
انیس رضوانی

انیس رضوانی کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad