سبد خرید خالي مي باشد

شش ایده غیر قابل انتظار برای بازسازی حمام

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

طراحان : Aly Glavin  و Dara Barer  از مجوعه آثار طراحی

محل : فلوریدا

اندازه : صد فوت مربع

درخواست مالک :  با برداشتن پنجره های حمام فضایی باز و روشن ایجاد کنید.

175 3

میز خوش رنگ

ایده عالی.:میز سبز پر نشاط . " هر اتاق از خانه دارای یک رنگ کابینت روشن است، که طرح ما بقی اتاق ها را تعیین می کند و در نهایت کل پروژه در کنار هم قرار می گیرد". طراح این پروژه دارا باربر می گوید . " ما از رنگ سبز روشن، در پروژه هایمان  به وفوراستفاده کردیم اما در اینجا قصد داریم با یک سبز روشن تر کار کنیم که انرژی و روشنایی محیط را بدون استفاده از نور خورشید حفظ کنیم.

از دیگر ویژگی خاص : " باربر می گوید " ما بقی پلات را با استفاده از رنگ های سفید و خاکستری بسیار ساده طراحی کردیم تا رنگ سبز زیادی را خنثی کنیم. هم چنین از ملزومات چوبی برای ایجاد حس لطافت بهره بردیم تا حس کنار ساحل بودن را در آن محیط القا کنیم.

175 2

175 4

راز و رموز طراح : باربر می گوید " ما کابینت های کتانی را برای دیوار های پشت میز طراحی کردیم. در حین چارچوب بندی به این نتیجه رسیدیم که بهتر است این طرح را در قسمت توالت پیاده کنیم و این دیوار ها برای آویزان کردن حوله خالی بگذاریم. این طرح جدید به ما فرصتی داد تا یک جفت نقاشی زیبا را در این جا مورد استفاده قرار دهیم و بازتاب آن را در آیینه های متقارن به خوبی مشاهده نماییم.

لحظه متعجب شدن. باربر می گوید " وقتی متوجه شدیم که هیچ فضای دیواری برای آویزان کردن حوله های دستی وجود ندارد، تصمیم گرفتیم که فلزآلات کابینت را به صورت افقی بر روی درهای سینک قرار دهیم تا فلزآلات دراور را با آن یکدست کنیم و همچنین از آن به عنوان یک آویز حوله استفاده کنیم.

175 10

کاشی هایی با طرح چوبی و کاغذ دیواری پشت آن

طراح : Dina

محل : San

اندازه : سی  فوت مربع

درخواست مالک خانه: به طور کامل حمام را از نو مدل سازی کرده و بسازید . جای دسشویی و روشوی را نیز تغییر دهید.

ایده عالی:در قسمت پایین از کاشی مرمر طلایی و یک صندلی ریل داراستفاده شود و در قسمت بالای آن   کاغذ دیواری به کار ببریم. دینا طراح این پروژه می گوید" متوجه بودم ک این اتاق یک حمام با رطوبت بالاست با اینحال درصدد یافتن راهی برای حفظ کاغذ دیواری تا حد امکان بودم. بهترین راه حل استفاده از کاشی چوبی (wainscot) بود.

از دیگر ویژگی های خاص. در قسمت دوش از کاشی صدفی براق استفاده شده است و کاشی های کف از نوع مرمر طلایی هستند.

راز و رموز طراح: بندمن می گوید" این حمام کوچک متشکل از هفت نوع کاشی متفاوت است. در مرحله ای از طراحی یکی از فروشندگان کاشی به من گفت که بهتر است یکی دو نوع از کاشی ها را حذف کنم چرا که حس شلوغی به محیط می دهد . اما خودم مخالف بودم و اکنون خوشحالم که به نظر خودم پایبند ماندم.

175 11
لحظه متعجب شدن:به دلیل کوچکی اندازه حمام و محل جدید توالت، با مشکل کمبود فضا برای در حمام روبرو شدیم که امکان باز و بسته شدن آن وجود نداشت. بندمن می گوید" متاسفانه طبق قواعد ساخت و ساز کالیفرنیا امکان چرخیدن در حمام به سمت داخل مجاز نمی باشد. در نتیجه ما برای حل این مشکل تصمیم گرفتیم که کلا در حمام را به طور کامل از طرح مان حذف کنیم و به جای آن از یک صفحه ی شیشه ای استفاده کنیم. که باعث قشنگ تر شدن کار نیز گردید.

175 9

دیوار کاشی کاری پشت میز

طراح : جولی ام جانسون

محل : سانفرانسیسکو

اندازه : بیست فوت مربع

درخواست مالک خانه: ساخت یک اتاق کوچک در زیر پله هایی در آفیس خانه

ایده عالی :دیوار کاشی کاری شده پشت میز باعث شده است این فضای کوچک به لحاظ بصری بزرگ به نظر آید.

لحظه متعجب ماندن: جولی جانسون معمار می گوید" ما در نصب دستگیره در با مشکل روبرو شدیم چرا که نصب آن کار معمولی نبود. وی با استفاده از یک چفت لمسی مغناطیسی این مشکل را حل کرد و بدین صورت امکان باز و بسته شدن در از داخل را به کاربر فراهم نمود.

175 1

پیشنهاد میکنیم از مجموعه فرش های آشپزخانه ما دیدن نمایید.

دیوار کاشی کاری شده

طراح: Jennifer corteville

محل: میچیگان

اندازه: دویست فوت مربع

درخواست مالک :تغییر حمام که متعلق به اوایل 1990 است به یک فضای آرام در کنار یک وان مناسب

ایده عالی: دیوار کاشی کاری شده . جنیفر کرتوایل طراح می گوید" ما تصمیم گرفتیم با استفاده از دیوارکاشی کاری شده به سبک کاغذ دیواری در محیط گرما و دنج بودن را القا کنیم و وجود وان آزاد در وسط آن به جذابیت بیشتر آن افزوده است.

175 7

از دیگر ویژگی های خاص:" مشتری واقعا ظاهر تاریخی میز را دوست دارد. و بین ظاهر جدیدتر و قبلی مردد شده است. برای حفظ ظاهر میز و بالا بردن میزان ظرفیت نگهداری آن از کونسول آر اچ استفاده کردیم. ترکیب این دو وسیله باعث یونیک شدن حمام شده است.

175 5

اهمیت کاغذ دیواری

طراح: Maria DeGange

محل: فلوریدا

اندازه: شصت و دو نیم فوت مربع

درخواست مالک خانه :تبدیل حمام مهمان داخل خانه که متعلق به سال 1970 است به یک حمام کاربردی با دسترسی آسان و هم چنین وجود یک وان با دسترسی ایمن برای پسر خانواده که نابینا است. ایده عالی:تعدادی از دیوارها که کاغذ دیواری شده اند. طراح می گوید" از تصاویر رنگارنگ ماهی استفاده کردم چرا که با توجه به اینکه این خانه در فلوریدا ست و همسر خانه هم می دانستم به این تصاویر علاقه مند است. دراین کاغذ دیواری  ها از سه رنگ استفاده شده است. رنگ سیاه صرفا برای ایجاد کنتراست و اثر بخشی بهتر است. از دیگر ویژگی های خاص.  طراح  مربوطه، شیرهای آب را بر روی دیوار بزرگ حمام نصب کرد تا دسترسی به آنها را راحت کند و یک حالت فضای مرکزی در آنجا ایجاد نماید.از دیگر ویژگی های خاص آن می توان به وجود کاشی های سرامیکی در دیوار اصلی اشاره کرد.

راز و رموز طراح : طراح مربوطه می گوید که " این کاغذ دیواری یک الگو در مقیاس بزرگ دارد که می تواند برای اکثریت افرادی که چنین فضای کوچکی دارند، انتخاب مردد کننده ای باشد. اما باید توجه داشت گاهی آیتم هایی با مقیاس بزرگ باعث می شوند ک یک فضای کوچک، بزرگتر به نظر آیند. من که در این طراحی این ریسک را کردم.

لحظه متعجب ماندن : زمانی که دوش قدیمی را در آوردیم با یک حفره بزرگ روبرو شدیم که از بیرون کاملا دیده می شد. طراح مربوطه می گوید" از این سوراخ مورچه ها عبور می کردند. بنابراین ما ابتدا به تعمیر آن از بیرون  و سپس به ایزوله کردن آن از داخل پرداختیم.

175 6

پیشنهاد میکنیم از مجموعه فرش های اتاق کودک ما دیدن نمایید.

کاشی کاری قسمت دوش حمام

طراح: Melinda Wolrab

محل: نیویورک

اندازه : هشتاد فوت مربع

درخواست مالک خانه: ولراب طراح این پروژه می گوید" مالک این خانه عاشق رنگ آبی است پس حتما در طراحی مان از این رنگ استفاده خواهیم کرد.

ایده عالی.:کاشی کاری با طرح هندسی. ولراب می گوید" مالک خانه این طرح کاشی را در یکی از فروشگاه های ما دید و عاشق آن شد.تصمیم ما بر این شد از آن جایی که این فضا کوچک است و کاشی کاری تمام آن فضا را کوچک تر نشان می دهد، تنها بخشی از آن را کاشی کاری کنیم.

از دیگر ویژگی های خاص :  وسایل جانبی حمام که از جنس برنج هستند . دیوار مرمر سبک ایتالیایی و کاشی های خاص آن.

راز و رموز طراح: ولراب می گوید" از یک پلات خنثی با مجموعه ای از رنگ ها استفاده کردیم تا در این فضای کوچک حس فوق العاده ای را ایجاد کنیم. و در آنجا تایم عالی سپری کنیم.

لحظه متعجب ماندن.:ولراب می گوید " کلی زمان صرف انتظار برای رسیدن بسته های کاشی از ایتالیا شد. اما خوشبختانه مالک خانه فردی صبور بود و در این خصوص ما را به خوبی همراهی کرد.

 

از شما خواهشمندیم از مطلب را با دوستان خود در شبگه های مجازی به اشتراک بگذارید!

خواندن 455 دفعه
انیس رضوانی

انیس رضوانی کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09133625755

تلگرام : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad