سبد خرید خالي مي باشد

آشپزخانه این هفته: آشپزخانه چوبی، سفید و آبی رنگ مربوط به دهه ی 1890

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

طراح این آشپزخانه، ضمن حفظ جزیئات معماری مربوط به قرن نوزدهم به مدرن کردن سبک و افزودن امکانات رفاهی به آن پرداخته است.

 222 3

آشپزخانه در یک نگاه کلی
ساکنین این خانه: یک زوج موسیقی دان حرفه ای در سبک کلاسیک
لوکیشن: تورنتو
مساحت: در حدود 250 متر مربع ( 23متر مربع) در کنار یک فضای انبار مانند که به اندازه ی قدم زدن در آن فضا دارد
طراح: فرانکی کاسترو از اسکوایر فوت ایج

بسیاری از خانه های قدیمی شمال تورنتو با قدمت صد و بیست سال دارای اتاق های عالی با جزیئات بی نظیر هستند، تنها نکته استثنا آن ها آشپزخانه های شان است.در دوره ویکتوریا، معمولا آشپزخانه ها جمع وجور، مرتب و کاملا کاربردی ساخته می شدند. در واقع سبک این آشپزخانه ها بر اساس این فرضیه بوده است که فرد تمام کارهای پخت و پز و آماده سازی غذا تا قبل از سروِ غذا در اتاق نهار خوری را در همان جا انجام دهد. برای این زوج موسیقی دان که فرزندان شان از آنها جدا شدند و به صورت مستقل برای خودشان زندگی می کنند، این آشپزخانه نیاز به تغییراتی دارد.

آنها از" فرانکی کاسترو" طراح حمام و آشپزخانه در خواست کردند که به بازسازی اشپزخانه شان بپردازد.
مهم ترین الویت آنها برای احترام به میراث خانه قدیمی شان این بود که در حین گسترش فضا و ایجاد مکانی برای صرف غذا در همان جا، معماری اصلی خانه حفظ شود.کل بازسازی خانه شامل برداشتن دیوار بین آشپزخانه و اتاق نهارخوری و همچنین افزودن فضایی در آفیس مجاور آن بود.

این عکس از فضای نهارخوری گرفته شده است. قسمتی از دیوار که در گوشه ی سمت چپ پیش خوان آشپزخانه قرار دارد در واقع باقی مانده ی دیواری است که برداشته شده است.
این بخش به منظور اهداف ساختاری نیاز به حفظ شدن داشت، بر همین اساس کاسترو به طراحی اطراف آن پرداخت. این طراحی با به کار بردن کانتر بزرگ به بهترین صورت اجرا گردید.

 

ایجاد توازن بین طراحی قدیم و جدید

222 4کاسترو می گوید " این خانه پتانسیل بی نظیری داشت". وی از به کار بردن کابینت طبقه بالا در گوشه ی سمت چپ خود داری کرد تا بر زیبایی درب گردویی و شیشه های بی نظیر آن بیفزاید.
کاسترو می گوید " این طرح علاوه بر اینکه از شلوغی فضا به علت زیادی کابینت می کاهد بلکه باعث حس رهایی و توجه به زیبایی درب کلاسیک می شود.
این نکته بسیار برای وی حائز اهمیت بود تا دل چسبی فضا، به لحاظ بصری را حفظ کند.

کابینت های سبک شیکرآن، تا حدی سادگی مدرنیته را القا می کنند، اما جزیئات ظریف آن مربوط به دوره ویکتوریاست. رنگ تیره و مات کابینت باعث ایجاد کنتراست قوی با کانتر سفید رنگ شده است که ظاهر آن را به روز کرده است.
کارهای نوردی، همانند پایه پیچ خورده بر پیش خوان یک طرح سنتی و قدیمی است. از دیگر جزیئات می توان به مدل تاج دار کابینت های بالایی که به سقف جسبیده اند اشاره کرد. این سبک که جز طرح سنتی آشپزخانه حساب می شود از جمع شدن گرد و خاک بالای کابینت جلوگیری می کند.کاسترو می گوید شکل و اندازه تاج کابینت ها نسبت به طرح کنگره چهار گوش سنتی تر است.

با قرار دادن دراور مایکروفر در سمت داخلی آشپزخانه، مانع دید آن از اتاق نهارخوری شده است. صفحه آلومینیومی روی کانتر، ظاهربراق و صیقلی آن را حفظ می کند.

نکته: کاسترو در هر جا که امکانش بوده است از دراورعمیق به جای کشوی کابینتی استفاده کرده است که علت آن صرفه جویی در فضا و طراحی شیک تر است. وی می گوید" با این طراحی تا حدود چهل درصد در فضا صرفه جویی می شود".

222 5

از نشانه های دیگر مربوط به ویکتوریا می توان به سینک ظرفشویی سفید رنگ و شیرهای برنجی سنتی اشاره کرد. پنجره ی گردویی رنگ پشت شیرآب، یکی از بارزترین جزیئات معماری اصلی آن است.در حین اینکه کف پوش جدید گردویی با درهای چوبی به خوبی هم خوانی دارد، اما ورقه های آن به وسعت چهارو سه چهارم اینچ، ظاهر آن را به روز کرده است.

کانتر آشپزخانه به نظرمی آید که از متریال مدرن تر ساخته شده است. کاسترو صفحه های جدید را تا سقف امتداد داده است.

222 6

وی می گوید" با کاور کردن کل دیوار همه چیز یکدست می شود و همه ی تمرکز به پنجره زیبا سوق داده می شود". صفحه سنتی که در انتهای کابینت وجود دارد یک نقطه کنتراست در آنجا ایجاد می نماید.
پوشش دیوار از یک سنگ مرمر کلاسیک است که در یک الگوی هندسی مدرن به کار رفته است. کاسترو می گوید " در واقع الگوی پیچیده آن با سبک ویکتوریایی هم خوانی دارد".

 

پیشنهاد میکنیم از فرش های 700 شانه ما دیدن نمایید

از غذاخوری خودمانی تا رسمی

222 2کاسترو می گوید "اگرچه صاحبان این خانه، آشپزخانه را به اتاق نهار خوری وصل کردند اما هنوزم تمایل دارند که اتاق نهار خوری حالت رسمی خودش را حفظ کند. در واقع آن ها می تواند از میز نهار خوری برای وعده های غذایی رسمی استفاده کنند و به جای آن در وعده های خودمانی خودشان حین مطالعه روزنامه، در هر گوشه ی دنجی که می خواهند غذایشان را میل کنند.

222 7

شاهنشین طاق دار یکی از اصلی ترین معماری اتاق نهار خوری به حساب می آید که کاسترو در یک طراحی هوشمندانه از یک کاناپه متناسب با آن استفاده کرده است. سبک ساده کاناپه و پارچه ی آن، مکملِ میز نهار خوری و صندلی مدرن دانمارکی می باشد.

 222 8

رنگ پارچه این کاناپه در هم خوانی با رنگ آبی کابینت های آشپزخانه است. رنگ روشن و الگو را بواسطه ی بالشت های رنگی به اتاق می آوریم.

 

ذخیره سازی همه چیز

222 1آشپزخانه های قدیمی که از فضای نگهداری وسایل به اندازه کافی برخوردار نباشند، صاحب خانه را دچار تنش می کنند. کاسترو برای حفظ محیط آشپزخانه از وجود کابینت زیادی، سعی کرده است از یک طرح بهینه تر استفاده کند. وی از طبقه هایی در دیوار سمت چپ برای هر وسیله استفاده کرده است، مثلا جایی برای نگهداری چاقوها، ادویه گردان و سینی ها، که بیشتر طراحی جایگاه این وسایل در پشت درب هاست.
سمت دیگر این فضا هنوز به عنوان یک فضای مرکزی عمل می کند.

 

پیشنهاد میکنیم از نمونه کار های تبدیل عکس به تابلو فرش های ما دیدن نمایید

نکات
• قبل از بازسازی لازم است آنچه که از خصوصیات اصلی معماری که قصد دارید حفظ شان کنید را مشخص نمایید.
• استفاده از کابینت طبقه بالا در سرتا سر آشپزخانه ایده ی جالبی نیست. بهتر است بخشی از فضا را خالی نگه دارید و از طرح های هوشمندانه تر به جای استفاده از کابینت استفاده کنید.
• برای احترام به تاریخچه خانه سعی کنید از روش های مدرن تر استفاده کنید . در اینجا از رنگ تیره برای کابینت ها استفاده شد و در نهایت از یک الگو مدرن استفاده گردیده است.کانتر آشپزخانه یک طرح سنتی سفید رنگ بود که با استفاده از راه کارهای مهندسی دوام آن بیشتر گردید.
• برای ایجاد فضایی برای صرف غذا به صورت رسمی از میز نهار خوری رسمی و لوستر خاص برای روشنایی آن استفاده شده است.
• در ابتدا به دقت آنچه را که باید در آشپزخانه نگهداری کنید را لیست کنید وسپس طرحی برای نگهداری هر کدام به صورت جداگانه آماده کنید. در اینجا از فضای طراحی شده ی خاص برای چاقو، ادویه ها و سینی ها استفاده شده است.

 

خواندن 156 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad