سبد خرید خالي مي باشد

بررسی پنج حمام مدرن با نمایی از سبک خانه روستایی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عناصر کلیدی در یک حمامِ به سبک خانه روستایی، که برای زندگی مدرن طراحی شده است را بیابید و از طرق مختلف به تفسیر این سبک بپردازید.

جدی! خانه روستایی مدرن. یکی از مشهورترین سبک خانه هایی است که سایت های طراحی خانه روی آن کار کرده اند. اما این سبک دقیقا به چه معناست؟ این سبک بیشترمتمایل به سبک روستایی است یا مدرن؟ یا به معنای واقعی هیچ کدام شان؟
جذاب ترین نکته در مورد این سبک و معماری، قابلیت انعطاف پذیری آن است. زمانی که طراحان، این سبک را در حمام به کار می برند برخی از عناصر ضروری در آن را مد نظر قرار می دهند از جمله می توان به استفاده از چوب، روشنایی زیاد، وسایلی که به منظور اهداف دیگر مجددا مورد استفاده قرار می گیرند و هم چنین یک وان مجزا اشاره کرد. این موارد را در اکثر خانه های روستایی قدیمی می توانید مشاهده کنید.

 

224 7

از این سبک، تفسیرهای مختلفی می توان برداشت کرد، مثلا اینکه کدام سبک از حمام خانه های قدیمی با کدام سبک از حمام مدرن را می توان در کنار هم جا داد و هم خوانی زیبایی ایجاد کرد. نیکول تیئو طراح خانه می گوید " در چند خانه این سبک را پیاده کردیم، دیدن هر کدام از این خانه ها که کاملا با یکدیگر متفاوت هستند، خالی از لطف نیست. به عبارتی بعضی از این خانه ها، سبک روستایی و برخی دیگر سبک مدرنیته خود را حفظ کرده اند. هم چنین می توان گفت برخی از این خانه های روستایی به هیچ عنوان به عنوان سبک مدرن در نظر گرفته نمی شوند و ممکن است تنها به دلیل اینکه در زمان مدرن ساخته شده اند، تعریف جزئی از آن را در بربگیرند.

جدا از تلفیق سبک مدرن و روستایی، آنچه که بیش از هر چیز در این پنج خانه ای که برای تان تشریح می کنیم به چشم می آید، حس گرمی و طبیعت دل باز این سبک خانه های روستایی است. در ادامه متوجه سبک های مختلفی که هر معمار در هر کدام از این حمام ها، به کار گرفته است خواهید شد. چگونگی تلفیق این مهارت ها را به شما نشان خواهیم داد و در انتها شما به ما بگویید که دوست دارید در وان کدام حمام غرق در لذت شوید؟

1. حمام خانه روستایی مدرن تمیز و مرتب در گرجستان

ساکنین این خانه: یک زوج به همراه دو فرزند مدرسه ای شان
لوکیشن: آتن، گرجستان
اندازه حمام: صد و شصت فوت مربع( 14.9 متر مربع)
هزینه پروژه: حدودا 30000 دلار
تیم طراحی: کارن و همکاران معمارش
حوزه ی کاری: این حمام بخشی از ساختمان نوساز است.

بک گراند: کارن معمار، از این خانه که واقع در آتنِ گرجستان است، به عنوان یک سبک " روستایی بومی" یاد می کند. هر دو مالک این خانه، در جنوب کشور گرجستان بزرگ شده اند ، کشوری ساحلی که دارای گل و گیاه مختلفی است. ویژگی های این خانه نشان دهنده ی سبک محلی آن است که از آن جمله می توان به ایوان بزرگ این خانه اشاره کرد. کارن می گوید: شیپلاپ در اتاق نشیمن، دیوارهای کاج دار را که به فور در این منطقه دیده می شوند را برجسته می کند.

224 1

چه عناصری، نشانه های یک خانه روستایی را القا می کنند؟ یک وان مجزا، شیرآلات قدیمی، وسایلی شبیه اسباب و اثاثیه و کاشی های شش ضلعی کف حمام

چه چیزی باعث می شود که سبک خانه روستایی مدرن شود؟ خانه ی روستایی با داشتن حمام اصلی و فرعی جور در نمی آید. کارن اشاره می کند " اکثریت خانه های روستایی دارای یک حمام، یک یا دو عدد اتاق خواب هستند. در واقع هیچ چیز پیچیده ای در این سبک خانه ها وجود ندارد.

این مدل حمام های روستایی مدرن – همانند حمام هایی که در این مقاله میبینید- سبکی از خانه روستایی را نشان می دهند که امروزه افراد، دوست دارند این سبک را در خانه های شان پیاده کنند. عناصر اصلی سبک خانه ی روستایی، شامل یک وان حمام مجزا می شود که شیرآلات قدیمی آن نشانه ی دیگر از این سبک روستایی است. در کنار نشان های سبک روستایی، نشانه هایی از مدرنیته را هم می توان مشاهده کرد مثلا وجود یک اتاق دوش جداگانه که به اندازه راه رفتن در آن، فضا دارد. کارن می گوید " مردم سبک سنتی را دوست دارند اما در کنارش ترجیح می دهند که امکانات مدرن هم وجود داشته باشد".

کارن می گوید "در خانه های روستایی، وسایل ساده و دوست داشتنی هستند. در این سبک روستایی که درهای کابینت با چارچوب آن در یک سطح هستند می توان حس دل نشینی را تجربه کرد. وجود درهای شیکر نشان از سبکی دارد که در اکثریت خانه های مدرن دیده می شود.

224 2

کارن می گوید: کاشی های دو اینچی هشت ضلعی کف حمام بیشتر از اینکه نشانه ای از یک سبک طراحی خاص باشند، نشان دهنده ی یاد بودی از دوره ی زمانی مربوط به دهه ی 1920 می باشند. کف پوش چوبی قدیمی نیز یاداور سبک قدیمی از خانه های روستایی است. آلیسون کندلر طراح این خانه میگوید "کاشی های شش ضلعی که کاملا شبیه کاشی های هشت ضلعی هستند، به دلیل ارزانی و قابلیت کاربردی شان، قطعا برای خانه های قدیمی مورد استفاده قرار می گرفتند.
کارن این فضا از خانه ی کشاورزی را بخش" تمیز و مرتب" می نامد. وجود دوش جدا در حمام باعث زیبایی و آراستگی محیط می شود که این سبک را در خانه های روستایی نمی توان دید.

دیوارهای اتاقک دوش حمام از کاشی های مرمر شش در دوازده و دوازده در بیست و چهار پوشیده شده اند.

224 4

پیشنهاد میکنیم از گلیم های ما دیدن نمایید

2.حمام خانه روستایی مدرن در کالیفرنیا با چشم انداز روستایی

ساکنین این خانه: یک خانواده پنج نفره هستند که سه دختر دارند
لوکیشن: سونوما، کالیفرنیا
مساحت حمام: دویست و هفتاد فوت مربع( 25.1 متر مربع)
طراحان: طراحان اچ ان مثبت و مایکل گاتریه و دیگر همکاران معمارش
حوزه ی کاری: بخشی از یک خانه نوساز
.
بک گراند آن : مالکین این خانه می خواهند که خانه ی جدیدشان تا حد زیادی شیشه ای باشد تا بتوانند چشم انداز روستایی سونوما کالیفرنیا را کاملا ببینند.

224 13

چه عناصری، القا کننده ی خانه ی روستایی سنتی هستند؟ وان مجزا، سقف چوبی، لوکیشن موستان،
این خانه، واقع در یک مزرعه است- یا به عبارتی در یک موستانی است که برای تولید شراب محلی از میوه ی آن برای یک دهه استفاده شده است. گروه طراحی اچ ان مثبت به عنوان معمار و مدیر پروژه استخدام شدند. سبک بیرون خانه همان خانه روستایی مدرن است و بسیاری از اِلمان های داخلی خانه، نشانگر عناصر سنتی می باشد ازآن جمله می توانیم به سقف زاویه دار آن در اتاق نشیمن واستفاده چشمگیر چوب در سرتا سر فضا اشاره کنیم.
وان مجزا با اینکه القا کننده ی اِلمان سنتی در خانه روستایی است اما در یک محیط مدرن واقع است.میز آشپزخانه نیز از سنگ سزار است.

224 14

چه چیز سبک روستایی را مدرن می کند؟ برای انگوین طراح خانه، استفاده ازمتریال طبیعی، حتی روستایی در یک پلان رنگ خنثی و سپس تلفیق آن با فضا و بافت های مدرن، نماینگر سبک خانه روستایی مدرن بود.حصار سیمی در جلوی پنجره ی وان حمام در کنار وان و سینک آراسته، حس مدرنیته را به فضا بخشیده است.

در این فضا طراح سعی کرده است با به کار بردن شیشه های بزرگ و همچنین استفاده از آیینه برای رفلاکس چشم انداز بیرون، طبیعی بودن محیط را حفظ کند.

224 5

پیشنهاد میکنیم از فرش های اتاق کودک ما دیدن نمایید

3.یک حمام روستایی نوساز در مزرعه قدیمی اورگن

ساکنین این خانه: یک خانواده پنج نفره

لوکیشن: شریدن، اورگن
اندازه حمام: دویست و نوزده فوت مربع (20.3 متر مربع)
تیم طراحی: آلانا هومسلی و همر، طراحان داخلی
حوزه ی کاری: بخشی از یک خانه نوساز

بک گراند آن: مالک این خانه از کمپل معمارخود خواسته است که این خانه اورگنی را به صورتی طراحی کند که خانواده بتوانند از آن به عنوان خانه دوم که تلفیقی از سبک سنتی و مدرن است، استفاده نمایند. به عبارت دیگر هدف از طراحی این خانه، داشتن یک فضای مدرن با بو و رنگ سنتی و روستایی است.

224 6

چه عناصری نشان دهنده ی خانه ی روستایی سنتی می باشند؟ وان حمام با پایه های چنگکی، سقف زاویه دار، سینک با بخش جلو آمده و استفاده از چوب
.
این حمام تلفیق زیبایی از سبک روستایی در کنار سبک مدرن است. وان این حمام با پایه های چنگکی و سینک جلو آمده از ویژگی های خانه روستایی کلاسیک می باشد، هم چنین، سقف زاویه دار در اکثریت خانه های روستایی دیده می شود.از جمله اِلمان های روستایی دیگر نیز می توانیم به کاشی های شش ضلعی اشاره کنیم.

چه چیز این سبک خانه روستایی مدرن کرده است؟ آویز دیواری و لوستر به صورت پر زرق و برق، نشان دهنده ی سبک روستایی است. البته در کنار این نشانه های سنتی، اِلمان های مدرن هم به چشم می آید که از آن جمله می توانیم به وجود کابینت های مدرن و دوش شیشه ای مجزا اشاره کنیم.

نشانه های خاص : چراغ های سقفی، سقف کاذب

امکانات رفاهی لاکچری: گرمایش رادیاتوری، آویز حوله های گرم شده، کاشی های مرمر کارارا (به جای سرامیک) ، دوش دیواری شیشه ای، کابینت کاملا طراحی شده با روشنایی ال دی

4.حمام مدرن با یک " موتیف شهری" در آلبرتا

224 7
ساکنین این خانه: یک خانواده پنج نفره سامل سه فرزند بین سنین شش، هشت و ده سال
لوکیشن: آلبرتا، کلگری
اندازه حمام: 204 فوت مربع (19 متر مربع)
هزینه پروژه: 60000 تا 70000 دلار
طراح: گروه طراحی مکی

حوزه ی کاری: مالکین این خانه، بیشتر قسمت های خانه را تخریب کردند اما از شالوده ی آن در قسمت شومینه اتاق نشیمن مجددا استفاده کردند، هم چنین از طرح شالوده اصلی برای ادامه طرح ریزی استفاده کردند.

بک گراند آن: این زوج مالک خانه هر دو از شهر کوچکی در ساسکاچوان می آیند. کلار مکی می گوید " زندگی روستایی در سبک زندگی شان ریشه دوانیده است". هم چنین وی می گوید زمانی که این زوج که هر دویشان آدم های حرفه ای درکارشان هستند قصد ساخت این خانه را داشتند، بر آن بودند که عناصری از سبک زندگی روستایی را در این خانه پیاده کنند، به عبارتی دوست داشتند که در کنار سبک مدرن خانه از سبک روستایی هم استفاده کنند.

چه عناصری نشان دهنده ی اِلمان های خانه روستایی است؟ وان مجزا، درب های مزرعه ای و جزئیات آیینه، لوستر و آویزهای دیواری

وجود سقف کاذب، پنجره های بزرگ و وان مجزا به این فضا حالتی بخشیده است که مکی از آن به عنوان " خانه روستایی شهری" یاد می کند. نورپردازی، درب مزرعه ای و طراحی آیینه ها از نشانه های سبک روستایی می باشد.

224 8

چه چیز سبک این خانه را روستایی مدرن می کند؟ اگرچه وجود وان مجزا در اکثریت خانه های روستایی دیده می شود اما جنس و نوع وان حمام هر دو کاملا مدرن می باشد.مکی می گوید " این وان از نوع پایه چنگکی نیست"و در واقع " تصمیم این زوج برای تلفیق سبک روستایی مدرن بسیار حساب شده و دقیق بوده است".

طراحی سبک کابینت های به کار رفته در این فضا نشانه ی دیگری از سبک مدرن است.

224 9

جایگاه دوش و جزیئات آن که بسیار مرتب و آراسته است، نشان از سبک مدرنیته به کار رفته در آن را دارد. مکی می گوید این حمام نمونه واقعی تلفیق سبک روستایی و مدرنیته است که هم حس تجهیزات رفاهی و هم حس گرمی و نشاط خانه روستایی را هم زمان ایجاد می کند. در خانه روستایی قدیمی معمولا از یک سری وسایل که بی استفاده مانده بودن برای اهداف کاربردی جدید استفاده می کنند.

امکانات رفاهی و لاکچری: لوستر آویز بلند، موتیف مزرعه ای، تجهیزات سفارشی به سبک روستایی در قسمت آیینه ها

نکته : از کاشی کف و دیواری چینی به جای سنگ استفاده شده است.

224 10

5.سبک تلفیقی مدرن و جدید در حمام واقع در آلبرتا
ساکنین این خانه: نیکوئل و مایکل تیئو
لوکیشن: کلگری، آلبرتا
اندازه حمام: 208 فوت مربع (19.3 متر مربع)
هزینه پروژه: بیشتر از 25000 دلار
تیم طراحی: طراحان خانه ی تریکل گریک
حوزه ی کاری: ساخت وساز جدید با متریال زیاد

بک گراند آن: مایکل و نیکوئل تیئو این خانه را برای گالری شرکت شان ساختند، اما بعدا خودشان عاشق آن شدند و به این خانه نقل مکان کردند. سبک بیرونی و داخلی آن به صورت خانه روستایی مدرن است، در واقع این زوج به دنبال بالانس ایجاد کردن بین سبک روستایی و مدرن هستند. نیکوئل می گوید " ما به دنبال متریالی هستیم که ظاهرقدیمی داشته باشند ولی در عین حال به شدت مدرن باشند.

224 11
چه اِلمانی نشان دهنده ی سبک خانه روستایی سنتی است؟ کاشی های کف، سقف چوبی، وان مجزا و لوستر آن
تیئو این مدل کاشی به کار رفته در حمام را بر این اساس انتخاب کرد که حس گرمی و نشاط خانه روستایی در آن ملموس باشد. وی می گوید " به کار بردن چوب در سقف قطعا موردی است که در تمام خانه های روستایی خواهید دید. وجود چراغ سقفی روستایی مانند، در قسمت بالای وان، حس گرما بخشی را به ارمغان می آورد. در واقع طراحی آویز روشنایی، برای این زوج القا کننده ی حس دل نشین خانه روستایی است.

224 12

چه چیزی سبک این خانه را روستایی مدرن می کند؟ گرچه وان مجزا نشان دهنده ی سبک قدیمی است اما در جایگاهی که قرار گرفته است کاملا به سبک مدرن می باشد. دیوارهای شیشه ای اطراف دوش و طراحی کابینت ها حس مدرنیته را القا می کنند.
نیکوئل می گوید " ما دوست داریم در این فضا حس دل نشینی و گرمای خانه را تجربه کنیم". در واقع به همین دلیل است که ترجیح دادیم در یک فضای مدرن از متریال سنتی استفاده کنیم تا با تلفیق این دو سبک حس بی نظیری از گرمی و نشاط خانه را حس کنیم.

 

 

 

خواندن 162 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad