علاقه مندی (0)
0

علت اینکه شما به طراح نورپردازی نیاز پیدا کنید چه می باشد؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

طراح نورپردازی می تواند اطلاعات تخصصی ارائه دهد و پروژه خانه شما را به صورت حرفه ای دنبال کند تا پول تان به هدر نرود.

 

225 8

نورپردازی یکی ازجنبه های اصلی در زندگی روزانه تان است.نورپردازی صحیح باعث می شود که در محیط حس آرامش داشته باشید. علاوه بر آن، نورپردازی در معماری بسیار حائز اهمیت است چرا که باعث می شود برای انجام کارهایتان، حس و حال ثابتی داشته باشید. اگر در تیم نوسازی منزل تان از یک طراح نور پرداز کمک نگرفته اید، پیشنهاد می شود اگر بودجه ی آن را دارید حتما در برنامه تان بگذارید.

نورپردازان حرفه ای چه کاری انجام می دهند؟ آنها پلن های طراحی نورپردازی را برای اتاق های خانه ارائه می کنند، مرتبط ترین محصولات را پیشنهاد و سفارش می دهند، پروسه طراحی را به صورتی دنبال می کنند تا مطمئن شوند که در انتخاب محصولات به درستی عمل کرده اند. در اینجا هفت دلیل مبنی بر اینکه طراحان حرفه ای نورپردازی می تواند در پروژه بازسازی منزل تان تا حد زیادی کمک کننده باشند را مطالعه خواهید کرد.

225 7

پیشنهاد میکنیم از تابلو فرش های چاپی ما دیدن نمایید

1.طراحان نورپردازی می دانند که چگونه فضاها را زیبا و کاربردی کنند.
نورپردازی مناسب می تواند طراحی داخلی را ارتقا بخشد و خصوصیات معماری یک خانه را چشمگیرتر کند. طراحان نورپردازی از ابزارهای مختلفی استفاده می کنند –از جمله می توانیم به
چراغ های دیواری و آویزه ها و تابلوهای دیواری اشاره کنیم که به کمک این ابزارها، نور را در جهت صحیح و با افکت طراحی شده مناسب، تنظیم می کنند. کارشان با نکات ریز نورپردازی که از آن آگاه هستند به خوبی پیش می رود. با نورپردازی که یک طراح در پنج لایه از یک اتاق نهارخوری به کار می برد، متوجه می شویم که آنها چگونه از ابزارهای شان به درستی همانند یک هنرمند بهره می گیرند که نتیجه این هنرنمایی چیزی به جز یک طراحی نورپردازی هارمونیک و کاربردی نخواهد بود.

طراحان نورپردازی به شما کمک می کنند که مرتکب اشتباهات رایج که باعث زشتی یا غیرمفید بودن یک فضا می شود، نشوید. برای مثال، تا حالا شده است در یک اشپزخانه باشید که نورهای پایین در مرکز واقع شده باشند به گونه ای که حس کنید سایه تان دائما به دنبال شماست؟ طراحان نورپردازی می دانند که چگونه از این مشکل جلوگیری کنند.

زمانی که در جستجوی یک طراح نورپردازی هستید، آنچه که از همه چیز مهم تر می باشد این است که به دنبال فردی با تجربه در این زمینه باشید.این افراد حرفه ای، پروسه اخذ گواهی نامه و لایسنس را طی نکرده اند. با اینحال برخی از این طراحان نیزهستند که مدرک آکادمیک در زمینه طراحی نورپردازی و معماری داشته باشند.

 225 5

2.طراحان نورپردازی شخصی سازی می کنند.
طراحان نورپردازی در ارتباط بسیار نزدیک با شما کار می کنند تا بدانند شما چگونه از منزل تان استفاده می کنید. مثلا آیا شما در رختخواب مطالعه می کنید، اگر جواب مثبت است ترجیح می دهید که نشسته مطالعه کنید یا خوابیده؟ آیا بیشتر زمان خود را در آشپزخانه می گذرانید؟ دوست دارید در مهمانی های شبانه میزبان باشید؟ یک طراح نورپردازی کاری می کند که آشپزخانه تان به نظر بزرگ تر بیاید و شما در حین انجام کارهایتان در آشپزخانه و درست کردن شام برای مهمان هایتان به تفریحات دوستان اشراف داشته باشید. به عبارت دیگر، این شغلِ طراح نورپردازی است که نورپردازی خانه را ب گونه ای طرح ریزی کند که نیازهای خاص شما را طبق سبک زندگی تان رفع نماید.

 225 3

3.طراحان نورپردازی از تکنولوژی روز اگاه هستند
در پنج دهه ی اخیر استفاده از حباب ها و سیستم های روشنایی به طور چشمگیری در بازار تغییر کرده است- تنها در راهرو مغازه های محلی می توانید اینگونه نورپردازی را ببینید. طراحان نورپردازی از آخرین محصولات روز آگاهی دارند به گونه ای که به راحتی می توانند بهترین گزینه را انتخاب کنند. این متخصصین حرفه ای ترجیح می دهند که نسبت به فروشنده های الکتریکی در مورد انواع جامعی از محصولات اطلاعات کامل داشته باشند تا بتوانند درموقعیت های تصمیم گیری با اطمینان کامل بهترین گزینه را انتخاب کنند.

.
حباب ها و دیمرها. تنها یک مثال از تخصص طراحان نورپرداز، پیشنهاد آن ها برای استفاده از لامپ ها ال ای دی یا همان دیودهای تشعشع کننده ی نور است. این لامپ ها که امروزه بسیار شناخته شده هستند هم به لحاظ طول عمر و هم کارایی انرژی، بسیارعالی عمل می کنند. اما نکته ای که در مورد این لامپ ها وجود دارد این است که در طراحی های خاص باعث ایجاد چالش هایی شدند، مثلا برای یک حباب نورلامپ رشته ای استاندارد، ممکن است تنها یک نوع دیمر وجود داشته باشد و این امر باعث محدودیت در انتخاب های طراح می شود. برای ال ای دی ها، شش روش کاملا متفاوت برای تار کردن نور وجود دارد، هم چنین برای هر روش دیمر موجود است. اگر در انتخاب ال ای دی و دیمر مرتبط با آن دقت نشود، می تواند باعث مشکل در نور پردازی خانه شود و در بدترین حالت می تواند پتانسیل آتش سوزی را فعال کند. طراحان نورپردازی به شما کمک می کنند که جلوی این مشکلات را بگیرید.

225 5
درجه رنگ. نورپردازی می تواند در دامنه ای از رنگ های گرم مثل تن شمع مانند، تا رنگ های سرد مثل آبی و سفید قرار بگیرد. انتخاب حباب های روشنایی معمولا با توجه به پرجسب روی آن ها که میزان نور( با درجه کلیون) و نوع رنگ است، صورت می گیرد. هرچقدر درجه کلوین این روشنایی ها بالاتر می رود، طیف رنگی آن آبی تر می شود.به طور کل درجه کلوین سه هزار یا کم تر از آن دارای طیف رنگی گرم است و درجه ی کلوین بالای چهار هزار طیف رنگ سرد را در برمیگیرد. درجه سه هزاروپانصد دارای رنگ خنثی است به عبارتی هم می تواند در طیف گرم و هم در طیف سرد قرارگیرد که بستگی به محیط اطراف آن دارد. طراحان نورپردازی می توانند در انتخاب رنگ درست بر مبنای زمانی که شما می خواهید از محیط استفاده کنید یاری رسان باشند.

لوازم نصب کردنی های مخصوص روشنایی. انواع مختلفی از وسایل نصب روشنایی در بازار موجود است. از جمله روشنایی هایی که در سقف به کار می روند. این روشنایی ها در آپشن های مختلف ارائه می شوند که می توانید بر اساس طرح و رنگ مرتبط با فضای خانه تان گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید. طراحان نورپردازی به این جزیئات توجه می کنند و در انتخاب بهترین محصول به شما کمک می کنند. در واقع طراحان مانع از آشفتگی و گیج شدن شما می شوند.

 225 2

پیشنهاد میکنیم ازنمونه های تبدیل عکس به تابلو فرشهای ماشینی ما دیدن نمایید

4.طراحان نورپردازی سیستم کنترلی را به خوبی میشناسند.
طراحان نورپردازی می تواند قطعات مرتبط با نصب و راه اندازی روشنایی را به گونه ی زیبا طراحی کنند که هم از شلوغی کلید و پریزها بکاهند و هم از اشتباه گرفتن، کلیدها به جای همدیگه اجتناب کنند. اگر شما علاقمند به استفاده نرم افزاری از سیستم های روشنایی منزل تان بر روی کاپیوتر یا گوشی تان هستید، می توانید با خیال راحت این کار را به طراحان نورپردازی بسپارید.

5.طراحان نورپردازی کدهای انرژی را می شناسند.
در کالیفرنیا، تایتل بیست و چهار نشان دهنده ی نوع روشنایی استفاده شده در فضاهای خاص است و در بسیاری از ایالت های دیگر کد استاندارد یا همان آی ای سی سی وجود دارد. در برخی از پروژه ها، افراد به دنبال مدرک مدیریت طراحی محیط و انرژی می گردند. هم چنین در برخی از شهرها به چنین متخصصانی برای کاهش آلودگی نیاز می شود.این متخصصین به کاهش پیامدهای روشنایی مثلا کاهش در هزینه های قبوض کمک می کنند اما در انتخاب این افراد باید بسیار دقیق باشید.طراحان نورپردازی می توانند در این زمینه به شما کاملا و به طور صحیح کمک کنند.

 225 9

6.طراحان نورپردازی می تواند پول شما را حفظ کنند.
در نهایت استخدام یک طراح نورپردازی به هزینه پروژه ی شما مبلغی می افزاید که میزان آن بستگی به نوع درخواست و کار شما دارد.از میان خدماتی که طراحان نورپردازی ارائه می کنند می توان به پلن های طراحی روشنایی، سفارش محصولات و مدیریت و نصب وسایل اشاره کرد. هزینه کار این طراحان در هر ساعت برای متخصصین حرفه ای بین 125 تا 250 دلار و برای شخص تازه کار 85 دلار است. البته ممکن است یک طراح روشنایی یک هزینه ی کلی برای یک پروژه آپارتمانی را پیشنهاد دهد. هزینه یک پروژه وابسته به فاکتورهای زیادی است اما به طور تقریبی چیزی در حدود 2000 تا 10000 دلار را در برمیگیرد.

 

دو مدل مختلف بیزینس برای طراحان نورپردازی وجود دارد: مدل اول کسانی هستند که محصولی برای فروش ندارند و مدل دوم کسانی هستند که محصولات خودشان را می فروشند. در مدل اول، این افراد محصولات مورد نیاز مشتری شان را به صورت مستقیم از کارخانه ها خریداری می کنند و در این میان پورسانتی برای خودشان بر نمیدارند درواقع همان دستمزد ساعتی برایشان کافی است . اما در مدل دوم، محصولات خود را با تخفیف مناسب به مشتریان پیشنهاد می دهند با اینحال اگر مشتری شان پیشنهاد آن ها را نپذیرند، برای خرید از بازارهای رقبا بسیار مشتاق هستند و مشکلی با این روند ندارند.هر کدام از این مدل طراحان را که دوست دارید می توانید انتخاب کنید چرا که در روند کارتان تاثیری ندارد.

 225 6

بهتر است با طراح تان در زمینه ی مدیریت هزینه و خرید وسایل مشورت کنید. برای خرید یک وسیله راه های بسیاری وجود دارد البته بازاریابی هایی دراین میان وجود دارد که ممکن است باعث گران تر شدن یا بی کیفیتی محصولات شود اما با داشتن یک طراح نورپردازی می توانید از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری کنید. در واقع این طراحان به شما هم در زمان و هم در هزینه کمک می کنند.

 225 1

7.طراحان نورپردازی یک پروژه را تا رسیدن به مرحله نهایی دنبال می کنند.
طراحان نورپردازی زمانی که تغییرات اجنتاب پذیری در پروسه ساخت و ساز پدید می آید، با معمار خانه همکاری می کنند تا پلن های طراحی خود را با شرایط جدید منطبق کنند. زمانی که ساخت و ساز به مرحله ی نهایی خود رسید، این طراحان نورپردازی در طراحی وسایل و نصب وسایل بر روی دیوارها دست به کار می شوند.هدف اصلی آنها منطبق کردن نور به صورت هنری در فضاست. مثلا اگر شما یک سیستم کنترل روشنایی انتخاب کرده باشید، آنها برنامه ی آن را طراحی می کنند. در واقع این طراحان از مرجله طراحی تا اتمام کار در صحنه حضور دارند تا وظیفه ی خود را برای رسیدن به بهترین نتیجه به انجام برسانند.

خواندن 3546 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟