علاقه مندی (0)
0

سه آشپزخانه رویایی زیبا

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
متریال ودیگر اِلمان های طراحی که این آشپزخانه ها را در گروه خاص خودشان قرار می دهد.

227 1

1.لوسترها و روشنایی
طراح: مایکل مِرز از طراحان اِم اِم آی
لوکیشن: کینگ وود، هیوستون
مساحت: 273 فوت مربع (25 متر مربع)؛ 13 در 21 فوت

درخواست صاحب خانه. "مایکل مرز" طراح خانه که مشتری اش آن را از طریق سایت پیدا کرده بود می گوید" این خانه، همانند بسیاری از خانه های این منطقه دچار توفند هاروی شده بود".
خسارت حاصله از سیل نه تنها آشپزخانه را بهم ریخته بود بلکه باعث جا به جا شدن کل طبقه اول شده بود. درخواست مشتری این بود که آشپزخانه کمی بزرگ تر شود تا هم جریان بهتری در آن وجود داشته باشد و هم باعث تقارن گردد و هم کابینت ها از قسمت سقف نصب شوند. هم چنین برای دور هم جمع شدن فامیل و دوستان صندلی به اندازه کافی در آن جا شود. درکنار این درخواست های کاربردی، درخواست دیگر مشتری این بود که آشپزخانه رویایی و زیبایی داشته باشد که وسایل آشپزخانه در آن بدرخشند.

جنبه های ظریف. کابینت های زیبا با پنل شیشه ای. میز جزیره در مقیاس بزرگ ازجنس نیکل پولیش شده. هود بزرگ از جنس فولاد و کروم. میز جزیره بزرگ آبی رنگ. شیر آلات از جنس نیکل پولیش شده. کاشی مرمر کارارا. کف پوش چوبی تیره.
مرز می گوید " طیف رنگ آبی، سفید و خاکستری، شالوده زیبایی برای این آشپزخانه ایجاد کرده است که بسیار مورد پسند مشتری است".

پیشنهاد میکنیم ازفرش های 1200 شانه ی

 

227 2

راز طراح. مرز می گوید " مدت زمان طولانی قبل از اینکه به بحث در مورد رنگ ها یا تجهیزات آشپزخانه بپردازیم، به مطالعه طرح خانه و گزینه های ذخیره سازی آن گذراندیم. من همیشه به مالکین خانه که قصد بازسازی آشپزخانه شان را دارند می گویم که به طرح اصلی خانه توجه کنید. هدف کاربردی آشپزخانه بسیار مهم است، اینکه برنامه آشپزی هر روزه در آن دارید یا سرگرمی در آنجا می خواهید داشته باشید را مشخص کنید. با تغییرات در فضای آشپزخانه سعی کردیم جریان هوای بیشتری در آن راه اندازی کنیم و هم چنین تقارنی که لازم است ایجاد شود.

لحظه غافل گیر شدن. مرز می گوید" وقتی که صاحب خانه درخواست یک میز جزیره شش در ده فوتی بدون هیچ شکافی در کانتر آن را داد متوجه شدم با چالش هایی روبرو خواهم شد. چرا که سنگ طبیعی یا سنگ کوارتز در آن اندازه به سختی پیدا می شود. بعد از چند ماه جستجو، خوشبختانه توانستم یک کوارتز زیبا پیدا کنم. چالش بعدی این بود که این سنگ کوارتز را داخل خانه بیاوریم و بدون اینکه ضربه ای به آن وارد شود و آن را در خانه به کار ببرم. وزن این صفحه سنگ در حدود چندین صد پوند است. با کمک گروه مجهزی از نصابین، موفق شدیم که این سنگ را در قسمت مربوطه قرار دهیم. زمانی که این کار تمام شد تمام اعضای گروه، نفس راحتی کشیدند.

 227 3

3.سیاه، سفید و روشن
طراح: کریستین وروم
لوکیشن: لس آنجلس
مساحت: 260 فوت مربع ( 24 متر مربع)ٍ؛ 20 در 13 فوت
درخواست مالک خانه. کریستین وروم طراح می گوید " چشم اندازی که مالک خانه در نظر داشت، یک اشپزخانه سفید یکدست کلاسیک بود". همان طور که در تصویر میبینید ما در ابتدا سعی کردیم این ورژن کلاسیک و سفید را با به کار بردن وسایل براق و زیبا چشم نوازتر کنیم. مالکین این خانه سبکی از اشپزخانه را در نظر داشتند که کاملا خاص و بی نظیرباشد به طوری که، نمونه ی آن را در هیچ قسمت لس انجلس ندیده باشند. نتیجه ی کار هم یک اشپزخانه شیک و مجلسی شد که هم ویژگی های کلاسیک را دارد و هم کنتراست سیاه و سفیدی بالایی ایجاد کرده است.

 

جنبه های زیبایی. هود سفارشی از جنس برنج و زینک. ریزکاری های کابینت در رنگ مشکی. کانتر میز جزیره آشپزخانه از جنس مرمر کالکاتا. کاشی مرمر در الگو شورون. "خصوصیاتی که باعث لوکس شدن آشپزخانه شده اند، قطعا به دلیل انتخاب های صحیح، ویژگی های کنتراست بالا و مقیاس وسایل می باشند". اگرچه انتخاب الگوی کاشی، بیشتر مدرنیته است، اما زیبایی و براقی تاسو باعث حس شیکی بیشتر آن شده است.

 

پیشنهاد میکنیم ازفرش های 1200 شانه ی ما دیدن نمایید

 

227 7

دیگر خصوصیات خاص آن. کانتر شیست تیره. لامپ و لوسترهای فولادی سیاه و برنجی. کاشی از جنس مرمر سنگ آبی و تاسو کالاکتا. کف چوبی فرانسوی.

راز طراح. وروم می گوید " وجود سقف شبکه ای با پنل فرورفته باعث چالشی در بالانس مرکز آن ایجاد کرده بود که ما توانستیم این مسئله را حل کنیم و باعث توازن در فضا شویم برای این کار وجود هود سفارشی از جنس زینک و برنج بسیار تاثیر گذار بود . در ادامه با جذب کردن توجه به سمت وسایل چشم گیر فضا، تقارن کاملی را پدید آوردیم از جمله این وسایل می توان به نورپردازی، کابینت های فِرم مشکی و میز جزیره اشاره کنیم.

227 8
لحظه غافل گیر شدن. وروم می گوید " لحظه غافل گیر شدنم زمانی بود که صاحب خانه درخواست یک دیوار در سمت چپ سینک ظرف شویی را داد". این مسئله زمانی پیچیده شد که این فضا باید در اندازه "دو در دو" فوت می بود و به طور کامل فضای اتاق را می بست و باعث ایجاد حس تقسیم بندی در محیط می گردید." وروم" می گوید با استفاده از علم معماری، مهندسی و طراحی توانستیم به جای استفاده از دیوار از یک سازه استفاده کنیم که هم باعث ایجاد جریان هوایی در محیط شود و هم مورد رضایت مشتری واقع گردد.

All Items
تابلو فرش سفارشی
فرش ماشینی
اتاق خواب
آشپزخانه
پرسش های متداول تابلو فرش سفارشی

227 4

3.آشپزخانه با ارتفاع زیاد، تاریک و شیک
طراحان: سیندی کینگ، جسیکا نیلسون و استیفانی لیندسی
لوکیشن: آستین تگزاس
مساحت: 330 فوت مربع( 31 متر مربع)

درخواست صاحب خانه. جسیکا نیلسون طراح خانه می گوید " مشتری جدیدش، این خانه نوساز را تازه خریده است و قصد جا به جایی به داخل آن را دارد." این خانواده پنج نفره دارای سه دختر بین سنین یک تا پنج سال هستند". تمام وسایل خانه برای خانه ای دوست داشتنی و دل نشین تهیه شده است که جنس اکثریت وسایل به گونه ای است که بشود راحت آن ها را تمیز کرد.

227 5

جنبه های زیبایی. سقف بلند این آشپزخانه از چوب تیره است.سازه های به کار رفته در آن هم از جنس فولاد ضد زنگ تیره می باشند. در اطراف میز جزیره و کابینت ها از چوب توسکا استفاده شده است. کاشی های آشپزخانه هم از جنس مرمرهستند.کانتر آشپزخانه از سنگ کوارتز با ظاهر مرمر مانند می باشد. هود بسیار بزرگ به کار رفته در این آشپزخانه از سنگ ریخته گری شده است.

227 6

لحظه غافل گیر شدن. برخی از گزینه های اورجینال به کار رفته در این آشپزخانه با سبک مورد انتظار مشتری جور در نمی آمد، برای همین ما شروع به تغییراتی در آن فضا کردیم مثلا تغییر در شیر آلات و میز نهار خوری و دستگیره های کابینت. نیلسون می گوید " در خواست مشتری این بود که مقداری تِم برنز رنگ در آشپزخانه به کار رود، به همین منظور همه ی دستگیره درب کابینت ها را به رنگ برنزه در آوردیم. همان طورکه در تصویر مشاهده می کنید در لوستر آشپزخانه هم از میکس دو رنگ سیاه و برنزه استفاده شده است که به فضا، حس آراستگی و زیبایی فوق العاده ای بخشیده است.

خواندن 357 دفعه
انیس رضوانی

انیس رضوانی کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟