علاقه مندی (0)
0

سه آشپزخانه جذاب با کابینت هایی با رنگ ملایم

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

همیشه که نباید از رنگ های تند استفاده کرد. دراین سه آشپزخانه از پالت های بسیار ملایم استفاده شده است، با اینکه کم رنگ هستند اما سرزنده می باشند.

 229 3

1.سبز ملایم دل نشین

طراحان: امیلی تاکر (طراح داخلی) و پاتیک ام.کروک (معمار)

لوکیشن: بدفورد، نیویورک

مساحت: 350 فوت مربع (33 متر مربع)

درخواست مالکین. خواستار اشپزخانه ای روشن با تعداد زیادی کانتر و فضای کابینت

رنگ کابینت. سبز ملایم. از آن جایی که این فضا به اتاق خانواده باز می شود، قصد داریم که جریان هوای تازه ای در این قسمت ایجاد کنیم. امیلی تاکر طراح می گوید " برای اثاثیه و پرده های اتاق خانواده از بافتی استفاده کردیم که رنگ آن، مکمل عالی برای این تم سبز رنگ است.

229 4 

دیگر ویژگی های خاص. کانترهای از جنس مرمر طلایی کالاکتا و پنل پشت سینک. تاکر می گوید "خیلی به دنبال سنگ خاص برای این ورقه های روی کابینت گشتیم که ظاهر زیبایی داشته باشند". این سنگ دو اینچ ضخامت دارد که کار کردن با آن را سخت می کند، بخصوص که چندین ورقه از آن را باید در جاهای مختلف به کار ببریم. ما سه ورقه ی کامل در این آشپزخانه به کار بردیم.

راز طراح. تاکر می گوید " فکر می کنم اینکه برخی از وسایل خاص آشپزخانه در کانون توجه قرار گیرند، بسیار مهم است". در این آشپزخانه قصد دارم که کانترهای روی کابینت و لوسترها در مرکز توجه باشند. رنگی که برای کابینت انتخاب شده است برای برجسته کردن آیتم های خاص، عالی می باشد. همچنین اندازه و مقیاس وسایل بسیار سنجیده انتخاب شده است. انتخاب ورقه کانتر دو اینچی، در تناسب کامل با اندازه ی این آشپزخانه که بزرگ است، می باشد.هم چنین اندازه لوسترها هم متناسب با همین مقیاس هاست.

لحظه غافل گیر شدن. تاکر می گوید " مشتری این پروژه ام، خیلی قد بلند نیست، زمانی که می خواستیم کابینت ها را روی دیوار نصب کنیم، نگران این بود که دسترسی به وسایل داخل کابینت برایش دشوار باشد". " وقتی که این موضوع را بررسی کردیم متوجه شدیم که کاملا حق با ایشان است. به همین دلیل هشت اینچ کابینت ها را پایین آوردیم و قسمت تاج آن ها را به گونه ای تغییر دادیم که کاملا آراسته به نظر آید.

229 7 

2.خاکستری ملایم زیبا

طراح: الیاس پولیزوئس

لوکیشن: انتاریو، کانادا

درخواست صاحب خانه: الیاس پولیزوئس طراح خانه می گوید"  این خانواده دوست داشتند که آشپزخانه شان حس و حال سبک روستایی را داشته باشد، نه اینکه واقعا روستیک شود"." این خانواده عاشق آشپزی کردن هستند برای همین باید فضای آشپزخانه به گونه ای باشد که بشود راحت از آن استفاده کرد و برای دور هم نشستن دوستان و فامیل فضای گرم و دل پذیری داشته باشد".

رنگ کابینت. خاکستری ملایم. پولیزوئس می گوید "کابینت ها به سبک شیکر سنتی، ظاهر مدرن تری را نشان می دهند". " استفاده از این پالت کم رنگ تر باعث ایجاد توزان در رنگ خنثی کف پوش چوبی و هم چنین ایجاد کنتراست، با هود مشکی رنگ شده است". "انتخاب این رنگ کابینت نیز به برجسته شدن دستگیره ی درها و کشوها کمک می کند".

پیشنهاد میکنیم از مجموعه فرش آشپزخانه ما دیدن فرمایید.

229 1

دیگر ویژگی های خاص. هود مشکی رنگ فلزی. میز جزیره بسیار بزرگ. پولیزوئس می گوید " اندازه میز جزیره برابر با دوازده فوت طول و پنج فوت عرض می باشد. صاحب خانه دوست نداشت که این میز جزیره حس سنگینی و تحمیل کننده ای را در فضا ایجاد کند. طراح خانه هم برای ایجاد حس ملایم تر و هم چنین حفظ ظاهر سبک روستایی-مدرن آشپزخانه، تصمیم گرفت که اطراف این میز را با وسایلی  مناسبی پر کند. وجود صندلی ها و کابینت های کافی بسیار مفید بود.

یک انباری جا دار در سمت راست و یک اتاق بزرگ تر در چند قدمی آشپزخانه قراردارد که در آن سینک مجزا، قفسه و کابینت کافی جا گرفته بود. بنابراین در این فضا مشکل کمبود فضا برای نگهداری وسایل نداریم. در کنار کشوهای جفت که در آشپزخانه اصلی قرار دارد، یک سری باکس های سفارشی نیز مخصوص ظرف و ظروف آشپزخانه هم فراهم شده است.

 229 2

راز طراح. پولیزوئس می گوید " موفقیت این طراحی مربوط به چیزی می باشد که ما آن را مینیمالیست شیکر می نامیم". برای حفظ سبک این اشپزخانه، نیازی به استفاده از تزئینات خاص نیست.

لحظه غافل گیر شدن.  پولیزوئس می گوید " با کمک متخصص استاندارد، سعی کردم که یخچال در جای مناسب و استاندارد خود جای گیرد. برای رسیدن به این هدف باید اندازه تمام جزئیات مرتبط با آن به خوبی سنجیده شود. در نهایت  ظاهر یکدست و بی نقص جایگاه یخچال باعث زیبایی و آراستگی فضا می شود.

229 6 

3.آبی کم رنگ زیبا

طراحان: ساره ترنر( طراح آشپزخانه) و کریستین زاپاتکا ( معمار)

لوکیشن: واشنگتن، دی سی

مساحت: 22 فوت مربع (20 متر مربع) 20 در 11 فوت

درخواست صاحب خانه. برداشتن دیوار آشپزخانه برای ایجاد یک فضای بزرگ تر که میز جزیره در مرکز آشپزخانه قرار گیرد.

رنگ کابینت.  در میز جزیره و اطراف کابینت از رنگ آبی ملایم استفاده شده است. ترنر می گوید " از عکس هایی که مشتری ام در سایت ها جمع آوری کرده بودند از همان ابتدا متوجه بودم که سلیقه و خواسته آنها چیست، برای همین طبق برنامه پیش می رفتم. انتخاب این رنگ آبی برای تلفیق شدن با نور طبیعی که در طول روز به اشپزخانه می تابد، بود.

229 5

دیگر ویژگی های خاص. پنل یخچال و انبار مجاور در تقارن هستند. پنل پشت سینک هم از مرمر و مادرمروارید است. تارنر می گوید " این پنل مرواریدی به زیبایی در آشپزخانه می درخشد".

راز طراح. تارنر می گوید "از آن جایی که در این آشپزخانه کابینت زیادی وجود ندارد، با برداشتن دیوار آشپزخانه، ساختار بهتری پیدا کرد. از تمام فضای کابینت به درستی استفاده کنید تا مشکل کمبود فضا نداشته باشید.

لطفا این مطلب را با دوستان خود در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!

خواندن 248 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟