علاقه مندی (0)
0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/yekfar96/domains/1farsh.com/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877

بهترین فرش ماشینی چه فرش هایی هستند؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

قطعا همه ما علاقمند هستیم از وسایلی در خانه استفاده کنیم که جلوه زیبایی به آن بدهد. یکی از این ملزومات فرش است. یکی از سوالاتی که عموما خریداران از فروشگاههای فرش می پرسند این است که بهترین فرش ماشینی چه فرشی است؟ آیا واقعا قالی های ماشینی با هم تفاوت دارند یا اینکه اجزای کلی همه آنها یکی است؟

قطعا جواب این سوال این است که برای انتخاب و خرید بهترین فرش ماشینی باید انوع آن و نحوه بافت هر یک را بشناسید و همه قالی های ماشینی از یک کیفیت و زیبایی یکسان برخوردار نیستند. برای شناخت بهترین فرش ماشینی بهتر است ابتدا با انواع این قالی ها آشنا شوید.

best carpet

فرش ماشینی در چند نوع طراحی و بافته می شود؟

به طور کلی این محصول در چهار نوع مختلف طراحی و بافته می شود که شامل: فرش ماشینی پشمی، فرش ماشینی اکریلیک، فرش ماشینی پلی استر و قالی ماشینی پروپیلن هستند. برای اینکه یک قالی را بهترین فرش ماشینی قلمداد کنیم یکسری فاکتورهایی در نظر گرفته می شود. مثلا نوع نخ مورد استفاده و یا تراکم قالی از این دست فاکتورها بوده که کیفیت قالی مستقیما به انتخاب این موارد بستگی دارد. مثلا نخی که در بافت قالی مورد استفاده قرار می گیرد تعیین کننده زیبایی و لطافت و کیفیت محصول خواهد بود از این رو نخ مورد استفاده در بافت قالی به انواع ذیل طبقه بندی می شود.

انواع نخ مورد استفاده در بافت فرش ماشینی چیست؟

بهترین فرش ماشینی آنهایی هستند که از نخ هایی با کیفیت بالا در بافت آنها استفاده شود. نخ های مورد استفاده در بافت این محصول به انواع ذیل طبقه بندی می شوند:

1 - نخ پرز و یا نخ خواب:

این نوع نخ را برای گره های رنگ مورد استفاده قرار می دهند. به این شکل که این نخ را با دو نخ پود به صورت گره یا حرف انگلیسی U پیچیده و ممکن است جنس های متفاوتی هم داشته باشد. مثلا نخ اکریلیک صد در صد خالص، مخلوط نخ اکریلیک و پلی پروپیلن، نخ صد در صد پروپیلن و پلی استر یا ابریشم مصنوعی. استفاده از هر کدام از این نخ ها در کیفیت قالی تاثیر مستقیم گذاشته و می تواند آن را به بهترین فرش ماشینی موجود در بازار تبدیل کند و یا اینکه برعکس جزء قالی های نامرغوب به حساب بیاید.

2 -  نخ تار:

نخ تار را در قالی به شکل مخلوط پنبه پلی استر می ریسند. هر چقدر الیاف مورد استفاده در آن با کیفیت تر باشد و ریسدن آن بهتر و دقیق تر صورت گیرد فرش تولید شده بوسیله آن هم زیباتر و با دوام تر خواهد بود. برای این که بهترین فرش ماشینی در بازار را از بین برند های مختلف تشخیص دهید حتما به این فاکتور توجه ویژه داشته باشید. عموما نخ تار بیشتر در فرش های اکریلیک مورد استفاده قرار گرفته ولی در فرش هایی که از جنس پلی پروپیلن هستند نخ تار را از جنس نخ پرز یا همان پلی پروپیلن می گیرند چون در نهایت کار ارزانتر و مقرون به صرفه تر تولید خواهد شد. پس به لحاظ عملی فرش هایی که برای بافت آنها از نخ تار و نخ پرز مرغوب استفاده می شود برای تبدیل شدن به بهترین فرش ماشینی بازار شانس بیشتری خواهند داشت.

best carpet2

3 -  نخ پود:

نخ پود در قالی های اکریلیک و پشمی صد در صد از پنبه و همچنین کناف گرفته می شود.

نتیجه نهایی در مورد شناخت بهترین فرش ماشینی موجود در بازار اینکه عامل اصلی در کیفیت و زیبایی یک قالی نخ پرز است که یا از جنس اکریلیک گرفته می شود و یا از چنس پروپیلن و یا ترکیبی از این دو.

لطفا این مطلب را با دوستان خود در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/yekfar96/domains/1farsh.com/public_html/templates/mezon/html/com_k2/item.php on line 249
خواندن 1423 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟