علاقه مندی (0)
0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/yekfar96/domains/1farsh.com/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877

هنر و زیبایی در فرش ماشینی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از دیرباز هنر بافت فرش ماشینی در بین ایرانیان رواج داشته است. در برخی اسناد تاریخی و باستان شناسی هم اولین قالی های بافته شده هم در برخی نقاط ایران کشف گردیده و به همین خاطر خاستگاه و ریشه بافت فرش را ، در ایران و در بین هنرمندان ایرانی می دانند.

با گذشت زمان و طراحی و ساخت دستگاههای مدرن هنر بافت قالی از دستی به ماشینی تغییر پیدا کرد به طوریکه بعد از مدت کوتاهی فرش ماشینی جایگزین فرش دستباف در خانه ها و ادارات و همه مکان های مربوطه گردید. بافت فرش ماشینی بر خلاف تصور همگان نیاز به دقت و هنر و توجه فراوان دارد.

فرش ماشینی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

فرش ماشینی در واقع شکلی مصنوعی از قالی دستباف است که با استفاده از ماشین آلات صنعتی بافته می شود. این نوع قالی ها به دلیل اینکه با ماشین بافته می شوند سرعت تولید بالایی داشته و البته با قیمت پایین تری هم عرضه می گردند برای همین در سال های اخیر طرفداران زیادی جلب کرده اند. در تولید فرش ماشینی هر چقدر دستگاهها مدرن تر و به روز تر باشند و طراحی فرش زیباتر و ظریف تر انجام شود نتیجه کار زیباتر و جذاب تر خواهد بود به طوریکه در چند سال اخیر فرش ماشینی به لحاظ زیبایی چیزی کمتر از قالی های دستباف ندارد.

7943

ویژگی ها و خصوصیات فرش ماشینی چیست؟

از گذشته بسیار دور در خانه های ایرانی قالی دستباف یک زینت محسوب می شد. مردان و زنان زیادی با دستان هنرمند خود برای خانه های عروس و داماد ها قالی می بافتند و معتقد بودند قالی که با دست بافته می شود برای خانه شگون و نعمت و برکت به همراه خواهد آورد. البته هنوز هم قالی دستباف طرفداران خاص خود را دارد اما زحمت زیاد و گران تمام شدن این نوع قالی باعث شده است افراد بیشتری به سمت فرش ماشینی متمایل بشوند.

پیشنهاد میکنیم از مجموعه فرش ماشینی ما دیدن فرمایید.

 

در کنار قیمت مناسب قالی ماشینی ظهور طراحان دکوراسیون و ایده های جذاب آنها با فرش ماشینی باعث شد جلوه هنر ایرانی به شکل و شمایل مدرن و البته جذاب تری در اختیار خانواده ها قرار بگیرد. تلفیق فرش ماشینی با دکوراسیون های متنوع و هنرمندانه زمینه برای استفاده از این نوع قالی برای مکان های مختلف فراهم نمود به شکلی که در بسیاری از فضا ها استفاده از فرش ماشینی نوعی هنر و تخصص طراحی محسوب می شود.

custom carpet

آیا ابعاد فرش ماشینی قابل تغییر و سفارش است؟

یکی از محسنات این نوع قالی ها بافت آنها در ابعاد دلخواه است. یعنی با توجه به فضا و محیطی که برای آن در نظر گرفتید، می توانید ابعاد دلخواه را سفارش دهید البته این کار چندان در بین خانواده عمومیت ندارد اما افرادی که علاقمند به دکوراسیون های خاص هستند، می توانند از این مزیت برخوردار شوند و فرشی را سفارش دهند که متناسب با ابعاد فضای مورد نظرشان باشد.

 

همه این مزایا را که در نظر بگیرید در کنار قیمت مناسب این نوع قالی ها باید به مشتریان حق بدهیم که نسبت به سال های گذشته علاقه بیشتری برای خرید فرش ماشینی داشته باشند. البته ناگفته نماند تلاش جدی کارخانه های تولید فرش ماشینی ایرانی در رقابت با رقبای خارجی خصوصا ترکیه در این مقوله بی تاثیر نبوده است.

لطفا این مطلب را با دوستان خود در شبکهئهای مجازی به اشتراک بگذارید!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/yekfar96/domains/1farsh.com/public_html/templates/mezon/html/com_k2/item.php on line 249
خواندن 361 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟