علاقه مندی (0)
0

نه میز جزیره آشپزخانه که با رنگ سبز فوق العاده به نظر می رسند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رنگ سبز یکی از طبیعی ترین رنگ ها برای میز جزیره آشپزخانه به حساب می آید

 

رنگ سبز یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای آشپزخانه است زیرا تداعی کننده ی رنگ تازگی و طراوات در سبزیجات، میوه ها و دیگر غذاهاست. همان طور که موادغذایی که با آن ها اشپزی می کنیم و غذا می خوریم به رنگ های سبز مختلفی هستند، هنگام انتخاب رنگ سبز برای میز جزیره هم باید به این سایه رنگ های مختلف از رنگ سبز توجه کنیم.

283.1

آشپزخانه هایی با رنگ سفید یکدست، به شدت در طول چند دهه ی اخیر مورد استقبال قرار گرفتند، اما یکی از چالش هایی موجود در چیدمان آن ها، این است که به غیر از رنگ باید به اِلمان های دیگری از قبیل بافت، نور و الگو توجه کرد تا به لحاظ بصری، سادگی فضا را بشکنند و باعث جذابیت بیشتر آن گردند.

این گفته در مورد همه ی اتاق ها نیز صدق می کند، اما در یک آشپزخانه لازم است که شما طول عمر و روش های آسان نگه داری سطوح را مد نظر قرار دهید. این مسئله، انتخاب متریالی که بتوانید استفاده کنید را محدود می کند، برای مثال تمیز کردن یک بافت برجسته روش آسانی به حساب نمی آید. 

اما "رنگ" ، می تواند یکی از روش های ساده برای گرما بخشی به فضا باشد. با استفاده از یک رنگ جذاب برای میز جزیره، می توانید به راحتی تغییر چشمگیری در فضا ایجاد کنید.

این آشپزخانه با معماری IS که تقریبا بیشتر آن سفید رنگ است، اما تناژی هایی از رنگ سفید سبزیجاتی را نیزدرآن می توانید مشاهده کنید. بیشترین چشمگیری این رنگ، در استفاده ی آن در میز جزیره است که به فضا جان بخشیده است و به نظر من باعث جذابیت بیشتر آن شده است.

283.2

نکته: بر طبق پروژه های معماری، رنگ جزیره استفاده شده در آشپزخانه فوق، بهره گرفته از رنگ های خاص بنجامین مور است. وقتی این رنگ را روی مانیتور کامپیوترم دیدم با رنگی که در واقعیت مورد استفاده قرار گرفته بود، بسیار تقاوت داشت. به همین دلیل، بسیار مهم است که برای انتخاب و نهایی کردن رنگ مورد نظرتان، حتما آن رنگ را روی یک نمونه واقعی اجرا کنید و تنها به رنگی که به صورت آنلاین دیده اید اکتفا نکنید. معمار یا طراح داخلی منزل تان می توانند به شما در این راستا بسیار کمک کنند.

پیشنهاد میکنیم ازنمونه های تبدیل عکس به تابلو فرش های ما دیدن فرمایید

 283.3

در اینجا یک آشپزخانه ی تمام سفید رنگ دیگرمی بینید که وجود یک میز جزیره سبز رنگ زیبا که در کانون آن قرار دارد به زیبایی فضا بسیار کمک کرده است. با اینکه رنگ سبز میز جزیره نسبتا جزو رنگ های روشن است، اما از آن جایی که در حجم زیادی از رنگ سفید به کار رفته است، نه تنها حس شلوغی را القا نمی کند بلکه باعث جذابیت بیشتر آن نیز شده است.

283.4

رنگ مشابه دیگری که می توانید آن را امتحان کنید رنگ Sage Garden از Behr است. این رنگ خاص همان طور که در تصویر می بینید، زمانی که با اِلمان های گرم همانند کف پوش چوبی یا شیرآلات طلایی یا برنجی به کار رود، هم خوانی بسیار خوبی ایجاد می کند.

نکته: در اکثریت فضاهای تک رنگ، هر رنگ متفاوتی که به فضا اضافه شود سبب برجستگی آن می گردد. به همین دلیل بسیار مهم است که مطمئن شوید آن آیتم ارزش جلب توجه را دارد. در این مورد، میز جزیره به درستی انتخاب شده است، بنابراین به عنوان المان صحیح در مرکز قرار گرفته شده است.

283.5

این رنگ مورد پسند همه نیست. این رنگ روشن ترین رنگی است که در تناژ رنگ های سبز می توانید مشاهده کنید. اما انتخاب این رنگ به صورت انگشت شمار است چرا که جزو رنگ های غیر معمول است و نیاز است بسیار هوشمندانه در فضا به کار برده شود. ولی از آن جایی که فضای این اشپزخانه نسبتا مینیمالیست است و هیچ رنگ روشن دیگری در آن وجود ندارد، انتخاب این رنگ نه تنها زننده نیست، بلکه باعث چشم نوازی بیشتر آن شده است.

283.6

اگر قصد دارید این رنگ را انتخاب کنید، به شدت پیشنهاد می کنم که از یک طراح حرفه ای که با رنگ ها آشنایی کامل داشته باشد، کمک بگیرید. یک متخصص حرفه ای می تواند به شما در انتخاب رنگی همانند سبز مدیترانه ای از جمله رنگ های Pittsburgh در فضای آشپزخانه تان کمک کند.

نکته: زمانی که رنگ دلخواه خود را انتخاب می کنید، گزینه های بسیار بیشتر از "رنگ" وجود دارد که باید مد نظر قرار دهید. براقی و درخشندگی بخصوص بر سطح میز جزیره بسیار مهم است. یک رنگ شیشه ای، هم به لحاظ طول عمر و هم به لحاظ راحتی در تمیزی می تواند گزینه ی مناسبی باشد،اما تنها نکته ی منفی که دارد این است می تواند به راحتی نماینگر هر گونه نقصی در سطح آن باشد. مجددا تاکید می کنم یک متخصص رنگ یا طراح می تواند در انتخاب بهترین گزینه به شما کمک کند.

پیشنهاد میکنیم ازفرش های عروسکی ما دیدن فرمایید

 283.9

اگر همچنان به مثال رنگ قبلی "نه قاطعانه" می گویید، پس بهتر است از یک رنگ سبز نقره ای ملایم تر استفاده کنید.

283.8

نکته کلیدی در انتخاب این رنگ در این خانواده این بود که به دنبال رنگی بودند که در آن خاکستری زیادی به کار رفته باشد. رنگ Chervil از Pratt & Lambert یک رنگ سبز_خاکستری روشن مشابه همین رنگ در نمونه است.

نکته: این اشپزخانه با رنگ های طبیعی زیادی طراحی شده است، اما اگر هنوز آن طور که می خواهید نیست، در واقع اگر قصدتان این است که آشپزخانه روشن تر به نظر آید، می توانید از این رنگ سبز ملایم استفاده کنید که در کنار رنگ بخشیدن به فضا، حالت تازگی و ملایمی پالت اصلی را نیز حفظ می کند.

283.7

در اینجا یک رنگ سبز ملایم و آرام دیگری را نیز نشان می دهیم، این رنگ کمی از گزینه ی قبلی، گرم تر است.

283.10

من معتقدم که این رنگ جزو رنگ های خنثی است که می تواند در کنار هر رنگ دیگری جفت شود. سبز بنجامین مور می تواند یکی از انتخاب های قابل قیاس باشد که برای یک فضای سفید یا سفید متمایل به خاکستری، گزینه ی عالی محسوب می شود.

نکته: اگر در یک منطقه سردسیر زندگی می کنید، به استفاده از یک رنگ گرم حتما فکر کنید. تن گرم چوب، همانند نمونه ای که در عکس می بینید، می تواند باعث دنجی فضای آشپزخانه گردد. این سبز، علاوه بر گرما بخشی به حفظ ملایمت پلات رنگ نیز کمک می کند.

 283.13

این آشپزخانه با استفاده از سایه های زیبای رنگ سبز در قسمت کابینت ها و میز جزیره، یک مثال عالی از ظاهر زیبا را نشان می دهد.

283.12

برای اشپزخانه سابق، طراح از رنگ سبزFarrow & Ball برای میز جزیره و Mizzle برای اطراف کابینت ها بهره برده است. این رنگ بسیار دوست داشتنی و ارگانیک توجه ما را به حیاط زیبای چند قدمی آن جلب می نماید.

نکته: اگر شما خواهان داشتن فضایی با متریال، رنگ و بافت های مختلف هستید، باید در انتخاب پالت رنگ دقیق باشید. این آشپزخانه دارای متریال، نور و رنگ های مختلفی است، اما از آن جایی که تن رنگ های انتخاب شده نسبتا ملایم است، اثر این رنگ ها در کنارهم، به جای حس شلوغی، حس هم خوانی را القا می کند.

283.11

در اینجا یک میز جزیره تیره دیگر می بینید، این مورد، در یک آشپزخانه ای به سبک روستیک می باشد. استفاده زیاد از رنگ تیره و رنگ های خاکستری باعث ایجاد کنتراست عالی با کاشی دیواری سفید شده است.

من به شخصه اینکه سمت چپ کابینت جزیره به صورت اُپن است را بسیار دوست دارم. استفاده از چوب در داخل میز جزیره باعث حس طبیعی دل چسبی شده است. از آن جایی که این میز جزیره بسیار بزرگ است، اگر تنها از رنگ سبز در آن استفاده می شد، باعث سنگینی و حس خستگی در فضا می گردید.

283.14

رنگ Garden Grove از شروین ویلیامز، رنگ گرم و تیره مشابه با آن است.

نکته: خیلی نگران استفاده از رنگ های تیره در منزل تان نباشید. این رنگ ها می توانند باعث گرما بخشی و حس صمیمیت در فضا شوند. رنگ های تیره تر نزدیک به زمین باعث می شود که به لحاظ بصری عمیق تر به نظر آیند. شما می توانید با استفاده از یک تعادل رنگی باعث شوید که فضا چشمگیرتر و زیباتر شود.

283.15

من عاشق این آشپزخانه هستم. رنگ سبز Kelly میز جزیره پررنگ و روشن است بنابراین برای این فضا بهترین رنگ به حساب می آید.

 283.16

اگر رنگ سبز می خواهید رنگ سبز Kelly-moore را فراموش نکنید.

نکته: سطح میز این میز جزیره از یک فرم بسیار طبیعی ساخته شده است، اما اگر قصد رنگ کردن آن را دارید ولی در انتخاب رنگ تردید دارید، بهتر است از یک رنگ روشن تر استفاده کنید تا بعد از اتمام دچار حس کسالت نشوید.

283.17

این میز جزیره شاید جزو کوچک ترین میز جزیره ها به حساب آید، اما مهم تر از اندازه ی سایز آن، سبک آن بوده است که مورد توجه واقع شده است. در واقع هرچه اندازه میز جزیره آشپزخانه تان کوچک تر باشد، در انتخاب رنگ آزاد تر هستید و لازم نیست در هم خوانی آن با دیگر المان های آشپزخانه بسیار حساسیت به خرج دهید.

283.18

.
رنگ Garden Patch از Dutch Boy یکی از رنگ های قابل قیاس است که همیشه در ذهن من یادآور رنگ سبزِ تازه سالاد است. در واقع این رنگ حس صمیمانه، تمیزی و هیجان را القا می کند.

نکته: اگر میز جزیره تان شامل فضایی برای نشستن میباشد، به شدت پیشنهاد می کنم برای رنگ آن از یک رنگ با تن متوسط استفاده کنید، زیرا که لکه های موجود روی آن را بهتر از یک رنگ بیش از حد روشن یا تاریک مخفی می دارد.

 

خواندن 240 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟