علاقه مندی (0)
0

اجرای سبک امروزی با استفاده از گرمابخشی چوب و رنگ سفید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

این طراحی انعطاف پذیر، ساده و جذاب کاملا مناسب فضای آزاد و منجسم است

 284.1

 آشپزخانه در یک نگاه اجمالی

ساکنین این خانه: یک ساختمان طراحی شده نوساز برای فروش

لوکیشن: جزیره ونکوور بریتیش کلمبیا

مساحت: 215فوت مربع (20متر مربع)

طراح: Rachelle Gervais از استادیو طراحی RG

اغلب دو واژه مینیمالیست و دنجی در کنار هم دیده نمی شوند، اما این دو ویژگی را می توانید در این آشپزخانه ونکووری سفید و چوبی مشاهده کنید. راچیل گروایز طراح داخلی این خانه، آشپزخانه این فضا را با نشان دادن ظاهر امروزی تطابق پذیر در کنار المان های گرمی که با دقت انتخاب کرده به فضایی کلاسیک، انعطاف پذیر تبدیل کرده است. راچیل گروایز می گوید " از آن جایی که این خانه نوساز است، آشپزخانه آن را به صورتی طراحی کردم که خریدارانی که برای دیدن این خانه می آیند بتواند درکنار چیدمان وسایل خود در این فضا، برنامه ها و دورهمی خود را نیز در اینجا تجسم کنند. وی می گوید "معماری این خانه امروزی است، بنابراین با احترام به معماری آن، سبک آشپزخانه را طرح ریزی کردم". گروایز فضای داخلی را در راستای کل خانه طراحی کرده است بنابراین فضاها در هم خوانی مناسب با یکدیگر هستند".

با اینکه تعداد اندکی از خانواده های جوان به دنبال چنین فضایی هستند، اما بیشترین ساکنین آن را زوج های بازنشسته یا در شرف بازنشستگی مشمول می شوند، به همین منظور گروایز در هنگام اجرای طراحی خود، این مسئله را مد نظر قرار داده است. این فضا برای زوج ها، بسیار مناسب و راحت است، درعین حال می تواند برای پذیرایی از تعداد زیادی فرد بزرگسال، کودکان و دوستان شان نیز فضای جذابی باشد. گروایز برای این آشپزخانه، میز جزیره بزرگی طراحی کرده است، در کنار آن یک بار نوشیدنی، یک یخچال و وسایل کوچک در دسترس ترین نقطه برای آشپزی، سرگرمی و دورهمی قرار داده است.

 284.2

طراح این خانه می گوید" هر زمان که به دنبال جذب ایده های جدید هستم از سایت های طراحی منزل کمک می گیرم" وی با یک پالت سفید رنگ، استفاده ازچوب با زیر تن های خاکستری و کوارتز با لایه های مرمر، پلن خود را طرح ریزی کرده است. گروایزهمچنین ازطراحی لایه ای نورپردازی برای ایجاد اتمسفرمتفاوت استفاده کرده است.

تقارن عالی و استراتژی به کار رفته در سقف
آشپزخانه در مرکز این فضا قرار دارد. هود چوبی با طراحی سفارشی خاص دراین آشپزخانه با وجود کابینت های سفید به زیبایی طراحی شده است. "درب های سفید کابینت در کنتراست با رنگ چوبی کابینت هاست". گروایز به صورت هدف دار روی ارتفاع سقف برای ایجاد تمایز دراتاق ها در یک پلن باز، کار کرده است. سقف آشپزخانه و قسمت نهارخوری ارتفاعی برابر ده فوت، و مابقی فضا سقفی به ارتفاع دوازده فوت دارند.

پیشنهاد میکنیم ازنمونه های تبدیل عکس به تابلو فرش ما دیدن فرمایید

 284.3

یک پلن منسجم و آزاد برای قسمت کف پوش خانه

این عکس نشان می دهد که چگونه آشپزخانه به فضای اتاق نهارخوری راه دارد. گروایز از یک کف پوش از جنس بلوط سفید با هاله ای از رنگ خاکستری گرم استفاده کرده است، که علت آن کارایی این نوع کف پوش در سبک های مختلف از سنتی تا سبک امروزی می باشد. سبک کابینت ها از طرح های مینیمالیست است که طراح از همان جنس چوبی کف پوش با همان رنگ در کابینت ها و هود که در مرکز کابینت ها قرار دارد بهره برده است. در واقع می توان گفت که طراحی حرفه ای و مهندسی آن بدین معناست که المان های موجود در آشپزخانه در هم خوانی با یکدیگر هستند. استفاده از این چوب بلوط تا فضای تو کاری شده اتاق نشیمن ادامه پیدا کرده است.

در این فضا همچنین شومینه ای وجود دارد که در معرض دید نیست، این شومینه پوشیده شده از کاشی است که به نظر شبیه نورد داغ فولادی سیاه شده می آید. گروایز از روشنی چوب و سفیدی کابینت برای کنتراست با دستگیره سیاه کشوهای آشپزخانه استفاده کرده است. این کنتراست تنها در درب مات و سیاه کشوها نیست، بلکه می توانید آن را در تزیئنات روشنایی و شیرآلات مشاهده نمایید.

 284.4

از این قسمت چشم انداز آشپزخانه به سمت اتاق نهارخوری پیداست، که واقع در زیر تجهیزات نوری در سمت راست می باشد. گروایز می گوید "من یخچال را در نزدیکی سینک با هدف کاربردی بیشتر قرار دادم، با این جای گیری، زمانی که درب آن باز باشد همچنان امکان دور زدن در محیط وجود دارد.

وجود بار در سمت راست یخچال شامل یخدان نوشیدنی می شود که برای پذیرایی راحت تر مهمان ها ایده ی جالبی است. این قسمت، از فضای مربوط به کارهای آشپزی فاصله دارد و به محل نهارخوری نزدیک می باشد.

284.5

میز نهارخوری در موازات با میز جزیره است. گروایز از یک لوستر سیاه مات برای قسمت نورپردازی منزل استفاده می کند. این نوع لوستر در هم خوانی با وسایل نهارخوری متنوع بسیاری می تواند همراه شود بنابراین خریداران این خانه به راحتی می توانند وسایل خودشان را در این قسمت تصور کنند.

 284.6

سبک ساده شده

ظاهرکابینت ها به دلیل نداشتن تاج در قسمت بالای آنها دارای سبک شفاف و ساده شده است. گروایز در قسمت پایین کابینت ها، درب آن ها را به صورتی طراحی کرده است که هیچ اثر انگشتی روی کابینت به جا گذاشته نشود. وی برای این فضا، کاشی های دست ساز سرامیک خطی در الگوی افست در سایز 70-30 را انتخاب کرده است. گروایز می گوید "رنگ کاشی منعکس کننده ی تن خاکستری گرم در کانتر است، و الگوی نصب آن ها باعث ایجاد یک بافت آرام برای فضا شده است".

فاکتور دیگری که به حفظ سادگی فضا کمک می کند استفاده از دراور به جای درب در قسمت کابینت های طبقه پایین است. این طراحی در رابطه با زیبایی مینیمالیست فضا نیز می باشد. طراح می گوید " استفاده از کشو برای راحتی افراد بسیار گزینه ی مناسبی در مقایسه با به کار بردن درب در کابینت های طبقه پایین است".

 284.7

یک میزجزیره چند منظوره

میز جزیره در اندازه پنج در ده فوتی، فضای آشپزخانه را از مابقی فضا تفکیک کرده است. این میز شامل سینک، ماشین ظرفشویی و کشو ماکروفر می باشد. در واقع این میز یک مکان مناسب برای نشستن، انجام کارهای مرتبط با آشپزی، آماده کردن غذا، انجام کارها و دورهمی دوستان است.

 284.8

لایه های نورپردازی

در این فضا از لایه های مختلف نورپردازی با استفاده از دیمرها برای ایجاد اتمسفر مختلف استفاده شده است. لامپ های سقفی به افزودن نورکلی در فضا و برای انجام بهتر کارهایی همانند تمیزکاری، عالی می باشند. ال ای دی های خطی در بالای میز جزیره برای روشنایی جانبی مناسب هستند. برای استفاده از میز نهار خوری یا تماشای فیلم در اتاق نشیمن استفاده از لامپ های آویزان از روشنایی بیش از حد فضا جلوگیری می کنند و فضای مناسبی ایجاد می نمایند.

 284.9

فضایی برای وسایل کوچک

در سمت چپ یخچال، یک انبار مخفی به اندازه ای که بتوان به راحتی در آن قدم زد وجود دارد که از شلوغی فضای آشپزخانه اصلی جلوگیری می کند. از این فضا می توان برای نگهداری وسایل اشپزخانه از جمله میکسر، تستر، قهوه ساز، آبمیوه گیر و دیگر وسایل این چنینی استفاده کرد.

284.10

دسترسی به تمام وسایل در این آشپزخانه راحت است. در این آشپزخانه از آن جایی که جای وسایل کوچک در قسمت انبار مخفی، مشخص است و بقیه طراحی آشپزخانه به صورتی بوده است که دست یابی به تمام وسایل راحت باشد، هیچ گاه صاحب خانه در این فضا دچار شلوغی و بی نظمی نمی شود.

284.11

آخرین المان معماری که باعث منسجم بودن فضا شده است، وجود نرده های پله در فاصله ی بین اشپزخانه و اتاق نشیمن است. دستگیره های درب و پایه ی آن از جنس بلوط سفید و ستون آن به رنگ سیاه مات است. گروایز این خصویات معماری را برای حفظ سادگی و مینیمالیست بودن فضا حفظ کرده است. در واقع از این نرده های پله می توان برای انواع مختلفی از سبک ها به راحتی استفاده کرد.

یادآوری برخی نکات مهم

• برای طراحی یک آشپزخانه با پلن باز باید به فضای اطراف آن هم نیز توجه داشت. با تکرار متریال و رنگ ها و توجه به چشم اندازها از یک اتاق به اتاق دیگر می توان انسجام فضا را حفظ کرد.

• برای تفکیک فضاها در یک پلن باز، ایده ی تفاوت در ارتفاع سقف می تواند راه کار مناسبی باشد.

• ایجاد تقارن در مرکز آشپزخانه باعث چشم انداز زیبایی در آن فضا می گردد.

• استفاده از کف پوش چوبی برای هر نوع سبکی مناسب است.

• طراحی دستگیره در قسمت پایین کابینت از ایجاد لکه روی کابینت ها جلوگیری می کند.

• به نورپردازی برای انجام کارهای مختلف در قسمت های مختلف

خانه فکر کنید، مثلا برای تمیزکاری، آشپزی و یا سرگرمی بخصوص در یک پلن باز به نورهای با لایه های مختلف نیاز دارید. اهمیت این موضوع برای کارایی بهتر را نادیده نگیرید.

• حضور یخدان نوشیدنی در جایگاه مناسب ایده ی بی نظیری است.• سبک مینیمالیست، خنثی و ساده شده می تواند در ارائه ی آشپزخانه ای منعطف یاری رسان باشد.

از شما خواهشمندیم این مطلب را با دوستان خود در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!

 

خواندن 149 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟