علاقه مندی (0)
0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/yekfar96/domains/1farsh.com/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877

خرید فرش یک موضوع مهم و فنی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

گاهی ما به عنوان مصرف کننده فکر می کنیم که خرید فرش یک کار کاملا ساده بوده و نیاز به مشاوره یا تخصص خاصی ندارد و همین قدر که پول کافی داشته باشیم، می توانید به یک خرید فرش خوب دست بزنیم اما قطعا این شیوه درستی نیست و خرید فرش باید به همراه یک مشاوره خوب و تخصصی صورت گیرد. برای خرید فرش شما باید فاکتور های مهمی را در نظر بگیرد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 

خرید فرش بر اساس نوع محل

اولین فاکتوری که باید برای خرید فرش در نظر داشته باشید، این است که قالی مذکور را برای چه مکانی قصد دارید، تهیه کنید. می خواهید برای خانه یا محل کار یا هتل یا محل همایش ها خرید کنید و یا اینکه قصد دارید به عنوان بخشی از دکوراسیون محل مورد نظرتان مورد استفاده قرار بگیرد. قطعا نوع محل و جایی که قصد دارید خرید فرش را برای آن انجام دهید در انتخاب شما موثر خواهد بود. پس در درجه اول این موضوع را مد نظر داشته باشید بعد به سراغ انتخاب طرح و یا نقشه یا ابعاد بروید.

انتخاب فرش

خرید فرش بر اساس ابعاد محل مورد نظر

قطعا شما برای یک اتاق دوازه متری یک فرش بیست چهار متری خرید نخواهید کرد. یکی دیگر از موضاعاتی که باید در خرید فرش به آن توجه کنید ابعاد و مساحت جایی است که فرش برای آن انتخاب می شود. برخی افراد تمایل دارند که کف خانه یا محل کار خود را به صورت کامل با قالی بپوشانند و هیچ فضای خالی وجود نداشته باشد. برخی دیگر هم تمایل دارند قالی فقط بخشی از کف را بپوشاند و کناره ها خالی بماند این موضوع کاملا سلیقه ای بوده و بر اساس خواست خودتان می توانید خرید انجام دهید البته توجه داشته باشید خرید فرش با هر ابعادی قطعا باید به زیبایی فضای مورد نظر بیفزاید.

انتخاب فرش

خرید فرش بر اساس دکوراسیون محل مورد نظر

این فاکتور کمی هنری تر و تخصصی تر است. برخی مشتریان تمایل دارند فرشی را انتخاب کنند که با دکوراسیون خانه یا محل کارشان همخوانی داشته باشند. این همخوانی می تواند در انتخاب رنگ و یا طرح و نقشه و حتی ابعاد هم تاثیر بگذارد. مثلا اگر رنگ سایر ملزومات دکوراسیون تیره است باید در انتخاب رنگ فرش هم این موضوع در نظر گرفته شود تا هارمونی فضا به هم نخورده و دکوراسیون محیط جلوه خاص خود را حفظ کند. برای همین عموما این افراد از طراحان و افراد متخصص در دکوراسیون داخلی کمک می گیرند و سعی می کنند با استفاده از مشاوره این افراد یک انتخاب حرفه ای داشته باشند.

انتخاب فرش ماشینی

خرید فرش بر اساس دستی یا ماشینی بودن آن

همانطور که می دانید قالی در دو نوع دستی و ماشینی بافته و عرضه می شوند. قالی دستی گران تر بوده و امکان سفارشی کردن آن به لحاظ طرح و نقشه بیشتر است. برخی افراد به دلیل اینکه قالی های دستی نفیس تر و زیبا تر هستند، ترجیح می دهند هزینه بیشتری کرده و از فرش دستباف برای خانه های خود استفاده کنند. عموما فرش دست باف را برای محل های کار نمی خرند چون نه صرفه اقتصادی دارد و نه ضرورتی برای این کار احساس می شود. خرید فرش باید بر اساس معیارهای گفته شده صورت گیرد.

از شما خواهشمندیم این مطلب را در شبکه های مجازی به دوستان خود به اشتراک بگذارید!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/yekfar96/domains/1farsh.com/public_html/templates/mezon/html/com_k2/item.php on line 249
خواندن 264 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟