علاقه مندی (0)
0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/yekfar96/domains/1farsh.com/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877

چگونه یک حمام گرم و دل نشین طراحی کنیم؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ایده هایی برای متریال، کاشی، رنگ و چیزهای دیگر مرتبط با سبک حمام تان

 

آیا حمام تان بیش از حد سرد نیست؟ ما سبکی بین شاهکار مینیمالیست مدرن و یک طرح دنج روستایی یافتیم که هم حس خوب و به روز بودن را دارد و هم بسیار گرم و دل نواز است. برای دست یافتن به چنین بالانسی از طراحی، نمونه هایی از طرح های دل نشین و گرم را به عنوان نمونه برای تان آوردیم تا الهام بخش طرحی برای حمام تان شود.

 293.1

کاشی های سنگی جذاب
به طور طبیعی "کاشی" در فضای حمام، اساسی ترین بخش طراحی را در برمی گیرد. برای داشتن یک ظاهر گرم، هیچ چیز نمی تواند با کاشی سنگی رقابت کند. این نوع کاشی علاوه بر قابلیت کاربردی بالایی که دارد، باعث حس زیبایی و آرامش خاصی می شود. اگر بودجه تان اجازه می دهد، تا جایی که می توانید از سنگ در طراحی حمام تان استفاده کنید، چه حالا به صورت یکدست سنگ باشد یا در کنتراست با کاشی های چینی به کار رود. در هر صورت باعث زیبایی و حس فوق العاده در حمام تان می شود.

293.2

حتی اگر تصمیم گرفتید که تمام سطوح دیوارها را کاشی نکنید، به شما پیشنهاد می کنم که حداقل در یک ناحیه از کف تا سقف را کاشی کنید و دیوار روبروی آن را بدون کاشی بگذارید وهمین طور در بقیه نواحی هم همین طرح مینیمال را اجرا کنید. این حالت باعث یک حس تمامیت به همراه کنتراست بین دیوارهای کاشی شده و دیوارهای بدون کاشی می شود که طرحی بین المللی است.

پیشنهاد میکنیم ازنمونه های تبدیل عکس به تابلو فرش های ما دیدن فرمایید

 293.4

پالت
برای داشتن یک حمام دلخواه و به روز، در کنار حس هوای تازه و تمیز، لازم است که توازنی بین این خواسته ها ایجاد کنید. استفاده زیاد از رنگ سفید باعث می شود که فضای حمام بزرگ تر به نظر آید و کانتراست دل چسبی با اِلمان های گرم ایجاد شود.

293.5

بسیار مهم است که به یاد داشته باشید، قرارنیست همه ی اِلمان ها، به لحاظ بصری برای اِفکت کلی، حس گرمی به محیط دهند. برای زمینه محیط، بهتر است از خاکستری کم رنگ و سایه های خاکستری_بژ استفاده شود که واسطه ی بین گرم ترین و سردترین رنگ هاست و نشانه ی خوبی برای جدید بودن حمام می باشد.

293.6

هم چنین این امر باعث حس توازن بین اِلمان های سنتی و مدرن می شود، مثلا سبد سیمی که در آن حوله قرار دارد و طرح چراغ های کلاسیک ، باعث ایجاد کنتراست با طرح کاشی های ساده و درب شیشه ای حمام شده اند. این ویژگی ها باعث می شوند که در این فضا به جای حس شدید مینیمالیست، حس مدرنیته حفظ شود.

293.7

به منظور قیاس، در این فضا از اِلمان های سنتی زیادی در کنار رنگ بژ گرم و گل و گیاهان استفاده شده است. در واقع اِلمان های مدرن و رنگ سفید در آن کم تر به کار رفته است. این فضا به شدت دل چسب است اما بیش از آنکه حس مدرنیته را القا کند، حس فضای روستایی و سنتی را می رساند.

293.8

بافت
یکی ازمهم ترین بخش های پالت طراحی، بافت است که بسیارحائزاهمیت می باشد. اما این اِلمان به راحتی در فضای حمام نادیده گرفته می شود.

در این فضا همان طور که مشاهده می کنید از پالت رنگی بسیار ساده ای استفاده شده است، اما بازهم به علت وجود اِلمان هایی بافتی، ظاهر دل گرم و صمیمانه ی آن حفظ شده است.

293.9

سعی کنید در فضای حمام تان از کارهای دستی مثل سبدهای بافتنی استفاده کنید تا حس دست سازهای انسانی را در محیط حس کنید و لذت ببرید.

293.10

چوب
یکی از بهترین گزینه ها برای افزودن بافت به فضا، استفاده از چوب در اِلمان هایی،مانند قفسه ها، نرده چوبی و وسایل جانبی کوچک است. بواسطه ی استفاده از چوب در فضا می توانید حس آراستگی و زیبایی طبیعی به محیط ببخشید.

293.11

حتی استفاده جزئی از چوب می تواند باعث حس خوشایند کنتراست با کاشی های چینی شود. فقط مطمئن باشید که برای جلوگیری از نم کشیدن چوب، آن را به خوبی مهر و موم کنید. البته اگر چوب به مدت طولانی و مرتب در آب قرار نگیرد، هیچ مشکلی برای آن پیش نمیاد. من از میز عسلی در بسیاری از پروژه های حمام استفاده می کنم که علاوه بر زیبایی می توان از آن برای نگهداری وسایلی همانند کتاب، لیوان و یا حوله استفاده کرد.

پیشنهاد میکنیم ازفرش های عروسکی ما دیدن فرمایید

293.12

تجهیزات لوکس به سبک اثاثیه منزل
وسایل لوکس در یک حمام شیک می توانند با سادگی فوق العاده زیبای خود در یک فضای مدرن، باعث ایجاد حس گرمی و دل نشینی شوند. در کل می توان با بازسازی هروسیله اعم از سنتی یا مدرن وبه کار بردن آن در محیط، باعث زیبایی حمام شد. با مشورت با یک طراح خانه می توانید مطمئن شوید کدام وسیله هارمونی بهتری در محیط ایجاد می کند.

 293.13

رنگ
احتمالا شما اطلاعاتی در مورد گرمی و سردی رنگ ها دارید. مثلا رنگ های قرمز، نارنجی و زرد در دسته رنگ های گرم هستند و رنگ های آبی، بنفش و سبز در دسته رنگ های سرد جای می گیرند. با اینحال این اطلاعات رنگی در عمل اینگونه دسته بندی می شوند که هر رنگی که باعث حس شادی در شما شود، رنگ گرم است و بسیاری از رنگ ها از هر نوع می توانند باعث حس خوش آمدگویی در محیط گردند. برای مثال، در این حمام، از کاغذ دیواری آبی رنگ (رنگ سرد) استفاده شده است اما نتیجه ی آن سردی نیست، بلکه حس صمیمیت و دلنوازی را می رساند.

293.14

سیستم گرمایشی زیرزمینی
اگر شما مایل باشید که در محیط حس گرمای بیشتری حس کنید ولی در عین حال نمی خواهید از گرم کننده در محیط استفاده کنید، استفاده از رادیاتور گرمایی هنگام بازسازی پیشنهاد می شود. این رادیاتورها، دمای محیط را به خوبی گرم نگه می دارند و کف زمین هنگامی که پای تان برهنه است یخ نمی کند.

293.15

الگو
طرفدار رنگ های روشن نیستید؟ استفاده از الگوهای گرافیکی، یکی دیگر از روش هایی برای جون بخشیدن به فضا است. الگوها، چشم ها را به سمت خودشان می کشانند و آن را متحرک نگه می دارند، این امر به محیط انرژی می دهد. به انتخاب یک طرح جالب برای کاشی همانند طرح کلاسیک که در این عکس می بینید یا طرح های شش ضلعی توجه نمایید.

برای پیاده کردن الگوهای پیچیده تر، حمام ها بهترین گزینه هستند. بهتر است در کاشی های کف حمام از طرح های شلوغ تر استفاده کنید چرا که باعث می شوند لکه های ایجادشده در محیط کمتر به چشم بیایند.

293.16

برای استفاده از کاغذ دیواری برای نشان دادن طرح و الگو بر روی دیوار حمام بدون کاشی، نگران خراب شدن آن نباشید. اگر حمام تان تهویه مناسب داشته باشد، کاغذ دیواری در آن همانند هر محیط دیگری سالم می ماند.اگر هم حمام تان تهویه مناسب ندارد باید در پروسه طراحی تان، اول این مشکل را رفع کنید چرا که مسئله ی مهمی است.

293.17

قالیچه
فکر می کنید استفاده از قالیچه برای حمام مناسب نیست؟ با اینکه مرطوب بودن حمام را در نظر داریم، اما باید بدانید که می توان از یک قایچه یا پادری با دوام در حمام استفاده کرد تا به آن زیبایی فوق العاده ای ببخشید. ممکن است حس کنید زمانی که پایتان را روی قالیچه نم دار می گذارید حس خوبی نداشته باشید یا حس کنید که آنطور که باید تمیز نیست اما لازم به ذکر است که استفاده از قالیچه ای با جنس اولفین چنین حسی را به شما نمی دهد چرا که جنس آن شبیه پشم است البته با این تفاوت که آب را جذب نمی کند.

293.18

فلزات گرم
فلزات نقره ای مانند مانند فولاد ضد زنگ و کروم ظاهر آراسته ای دارند، اما تن های طلایی برای مدت زمان زیادی است که نادیده گرفته شده اند. واقعیت این است که فلزاتی مثل برنج یا برنز مقداری رنگ در خود دارند که باعث می شود لکه های جا مانده از اثر انگشت و کثیفی روی آن ها به چشم نیاید. علاوه بر آن، این فلزات باعث حس گرمی در محیط حمام که کاور شده از کاشی های چینی سرد است می شوند.

293.19

فلزات برنجی رنگ مورد پسندتان نیست؟ از نیکل استفاده کنید که نسبت به کروم گرمی بیشتری هم القا می کند.

با استفاده از نیکل، نگران باقی ماندن لکه اثر انگشت روی آن وسیله نخواهید بود. می توانید همه ی اِلمان ها ی تان را از همین جنس و رنگ انتخاب کنید یا اینکه لوستر لامپ تان را از جنس نیکل انتخاب کنید و بقیه وسایل را برای ایجاد کنتراست از رنگ و جنس دیگری برگزینید.

293.20

طاقچه های نگهداری وسایل
این عکس از یکی از پروژه های مورد علاقه ام است.مردم عاشق طاقچه های مخزنی شکیل و زیبا هستند. اما در همه ی پروژه ها، شانس استفاده از این فضاها وجود ندارد .اما اگر در مرحله بازسازی خانه هستید می توانید فضایی از دیوار را برای داشتن چنین طاقچه هایی اختصاص دهید.

293.21

با داشتن طاقچه های دیواری می توانید به راحتی وسایل روزانه از قبیل شامپو، صابون و کرم های مرطوب کننده تان را در آن جا دهید. چنین فضای نگه دارننده ی وسایل باعث حس آراستگی و زیبایی در محیط می شود. برای وسایلی هم که دوست ندارید جلوی چشم باشد می توانید از یک کمد دیواری با درب شیشه ای تار مانند استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم ازفرش های 700 شانه ما دیدن فرمایید

293.22

پنل های شیشه ای دوش
راهی بهتر از نشان دادن زیبایی های حمام( از قبیل طرح خاص کاشی ها، طاقچه جدید یا دوش شکیل) به غیر از استفاده از پنل شیشه ای دوش، سراغ دارید؟

293.23

با استفاده از پنل شیشه ای می توانید باعث بزرگ تر دیده شدن حمام و حس انرژی بهتر در آن شوید.

293.24

اگر هم ترجیح می دهید به جای پنل شیشه ای از پرده استفاده کنید، پیشنهاد می شود که پیش زمینه آن سفید و تا جای ممکن بدون الگو و طرح باشد تا توجه زیادی را به خود جلب نکند. پرده حمام طرح دار ممکن است باعث حس سرگرمی در محیط شود اما به لحاظ بصری باعث کوچک شدن محیط می گردد. پیشنهاد من این است که به جای استفاده ازهر وسیله جذاب در وسط اتاق، از دیوارها استفاده کنید.

293.25

آیینه های جذاب
استفاده از عکس و تابلو در حمام می تواند باعث حس جذابیت و زیبایی شود، اما به لحاظ طول عمر خود آن اثر هنری، انتخاب مناسبی نیست. با اینحال استفاده از یک آیینه زیبا، هم استفاده کاربردی دارد و هم به طورهم زمان به زیبایی فضا می افزاید.

برای ایجاد حس آرامش در محیط، می توانید از آیینه هایی با شکل دایره یا بیضی و یا سبک سنتی با منحنی های زیبا استفاده کنید.

293.26

چارچوب ضخیم ورنگ روشن آیینه، در کنار طرح خاص آن می تواند آن را منحصر به فرد کند. می توانید از مغازه های عتیقه فروشی به دنبال یک آیینه قدیمی خاص بگردید و با کمی طراحی روی آن، باعث خاص شدن آن و هم چنین زیبایی محیط شوید.

293.27

اگر حمام کوچکی دارید و می خواهید تا جایی که امکان دارد آن را بزرگ نشان دهید، می توانید از یک آیینه دیواری بزرگ استفاده کنید. با استفاده از این آیینه علاوه بر اینکه زیبایی و آراستگی خاصی به محیط می بخشید، ظاهر آن را هم دوبرابر بزرگ تر نشان می دهید.

293.28

حس سرگرمی
طراحی حمام ها به گونه است که بسیار کاربردی باشند مثلا بتوان راحت از فضا استفاده کرد، تمیز شدن آن آسان باشد ولی اصولا طراحی برای وقت گذراندن در آن صورت نمی گیرد. با استفاده از اِلمان هایی همانند نردبان نگه دارننده ی حوله که در عکس می بینید یا استفاده از یک تابلو نقاشی یا هرعنصر جذاب دیگر، می توانید حمام خود را شخصی سازی و خاص کنید، در واقع باعث حس خوشامد گویی در آن می شوید.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/yekfar96/domains/1farsh.com/public_html/templates/mezon/html/com_k2/item.php on line 249
خواندن 398 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟