علاقه مندی (0)
0

ویژگی های فرش 700 شانه کاشان چیست؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

احتمالا نام فرش 700 شانه کاشان زیاد به گوشتان خورده باشد. این قالی یکی از معروف ترین و با کیفیت ترین قالی هایی است که امروزه در بازار ایران و حتی برخی کشورهای دیگر وجود دارد. طراحی و تولید فرش در کاشان به امروز و دیروز بر نمی گردد و تاریخچه کهن و بسیار قدیمی دارد.

بافت قالی در اکثر شهرهای ایران در قرن های خیلی دور به شیوه های متفاوت رواج داشته و در این بین فرش 700 شانه کاشان از قدمتی زیاد برخوردار است برای همین خیلی از مشتریان این فرش را برای دکوراسیون خانه یا محل کار و تجارت خود انتخاب می کنند. از دوران صفویه به صورت رسمی تولید فرش در کاشان در انواع مختلف آغاز گردید اما قرن ها قبل از آن به شیوه های سنتی این هنر و صنعت در بین مردمان کاشان رواج داشته است. خب شاید این سوال در ذهتان شکل گرفته باشد که چطور می توانیم فرش 700 شانه کاشان را از دیگر قالی ها تشخیص دهیم البته شناخت قالی خودش به عنوان یک فن و هنر شناخته می شود اما شما هم می توانید به عنوان یک خریدار عادی با اطلاع از برخی ویژگی های فرش 700 شانه کاشان آن را از سایر قالی ها تشخیص دهید.

فرش 700 شانه کاشان 

فرش 700 شانه کاشان چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از اینکه به سراغ ویژگی های این نوع قالی بروید باید بدانید فرش 700 شانه کاشان در دو نوع واقعی و تبدیلی در بازار عرضه می شود. اما ویژگی های فرش 700 شانه کاشان واقعی به شرح ذیل است:

1 - این نوع قالی تراکم یا شانه 700 گره دارد برای همین به آن هفتصد شانه می گویند.

2 -  تراکم این نوع فرش ها عموما 3000، 2100، 2550 گره بوده که در بین آنها هم تراکم 2550 گره معروف تر است.

3 - فرش 700 شانه کاشان در دو نوع هشت رنگ و ده رنگ طراحی و بافته می شود که البته تعداد این رنگ ها در کیفیت و قیمت فرش ماشینی تاثیر چندانی ندارد. در تعیین قیمت فرش ماشینی عوامل دیگری دخیل هستند که در مقالات قبلی به آنها اشاره کردیم.

4 - فرش 700 شانه کاشان واقعی عموما با دستگاه HCPX2 بافته می شود اما به این معنی نیست که بافت آن با دستگاههای دیگر امکان پذیر نیست. در کارخانه های مختلف ممکن است از دستگاههای متفاوتی استفاده شود.

پیشنهاد میکنیم از مجموعه فرش 700 شانه ماشینی ما دیدن فرمایید.

700reeds kashan carpet 3

ویژگی های فرش 700 شانه کاشان نوع تبدیلی 

همانطور که اشاره کردیم فرش 700 شانه کاشان در نوع واقعی و تبدیلی طراحی و بافته می شود. نوع تبدیلی این فرش هم ویژگی های خاصی دارد که بر اساس این ویژگی ها می توانید آن را تشخیص دهید. 

1 -  این نوع قالی بوسیله دستگاههایی بافته می شوند که مخصوص فرش های 500 شانه هستند.

2 -  تراکم فرش 700 شانه کاشان تبدیلی دارای 1500 گره است. 

3 -  در بازار این نوع قالی را به صورت هفت و هشت رنگ عرضه می کنند.

4 -  این نوع قالی قیمت پایین تری نسبت به قالی های 700 شانه دارد. در واقع یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت فرش ماشینی همین نوع تبدیلی و یا واقعی آن است.

 ناگفته نماند بعضی از سودجویان بخاطر سود بیشتر به دروغ فرش 500 شانه یا 700 شانه تبدیلی را 700 شانه اصل مینامند و از مشتری پول بیشتری دریافت میکنند.

از شما خواهشمندیم این مطلب را با دوستان خود در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!

خواندن 429 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟