علاقه مندی (0)
0

ویژگی های فرش 12 متری چیست؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

از دیر باز فرش یکی از لوازم مهم و زیبا کننده خانه ایرانی ها بوده و اکنون هم خانه ها بدون قالی یک چیزی کم دارد. با توسعه هنر قالی بافی و در کنار آن دکوراسیون داخلی خیلی از هنرمندان این عرصه با تلفیق این دو هنر تصاویر بسیار زیبا و منحصر به فردی را به وجود آورده اند و در این بین فرش 12 متری جایگاه ویژه ای دارد به خصوص در خانه ها و آپارتمان های امروزی که متراژ بالایی ندارند فرش 12 متری به عنوان یک کالای مهم محسوب می شود که می تواند علاوه بر زیباتر کردن خانه نقش یک کف پوش بسیار مناسب را هم ایفاء نماید.

بیشتر کارخانه های قالی بافی انواع فرش 12 متری ماشینی و یا دستی را تولید و روانه بازار می کنند چون این کالا طرفداران زیادی بین مشتریان داشته و توانسته بازار خوبی برای خود جذب کند.

 فرش 12 متری

چند نوع فرش 12 متری در بازار وجود دارد؟

در بازار فرش 12 متری انواع مختلفی دارد که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم:

پیشنهاد میکنیم از مجموعه گبه ماشینی یک فرش دیدن فرمایید.

فرش 12 متری 500 شانه: این نوع قالی قدمت بیشتری داشته و در سال های دورتر طراحی و تولید می شده است. در مقایسه با فرش 12 متری 700 شانه سابقه طولانی تر در تولید آن وجود دارد. در تعریف فنی و دقیق فرش 12 متری 500 شانه به قالی هایی گفته می شود که در یک متر از آن 500گره وجود دارد. البته یک نکته را فراموش نکنید که تراکم با گره متفاوت است و امروزه عموما قالی های 500 شانه را در تراکم 1000 می بافند. 

فرش 12 متری 700 شانه: وجه تمایز این نوع قالی با نوع 500 شانه در تعداد گره های آن است به طوریکه در هر یک متر آن 700 گره طراحی شده است. تفاوت قیمت این دو مدل قالی هم در تعداد گره های آن بوده و البته فرش ها هر چقدر گره های بیشتری داشته باشند قیمت بیشتری هم دارند.

فرش 12 متری 700 شانه هشت رنگ: قالی ها با توجه به تعداد رنگ طراحی شده در آنها هم طبقه بندی می شوند. یکی از این انواع قالی 12 متری هفت رنگ است. البته بر اساس تعداد رنگ قالی ها به انواع مختلفی دسته بندی می گردند که برخی از آنها عبارتند از: فرش 12 متری هشت رنگ، 12 متری هفت رنگ، فرش 12 متری ده رنگ و 12 رنگ. هر کدام از این قالی ها طرفداران خاص خود را داشته و البته زیبایی مخصوص به خود را هم دارند. 

فرش 12 متری 1000 شانه: این مدل قالی تراکم 3000 داشته و عموما برای بافت آن از نخ اکریلیک استفاده می کنند. استفاده از نخ اکریلیک در این قالی باعث شده است کیفیت و ماندگاری بالایی داشته و زیبایی منحصر به فردی هم داشته باشد.

فرش 12 متری کاشان

فرش 12 متری 1200 شانه: این مدل قالی ظرافت و زیبایی منحصر به فردی داشته و تعداد گره های آن در هر متر 1200 عدد است و همین امر باعث زیبایی در فرش های 1200 شانه می شود. قالی ها هر چقدر گره های بیشتری داشته باشند، زیباتر خواهند بود برای همین است که قالی های با گره پایین تر قیمت کمتری هم دارند.

به طور کلی فرش هایی که تعدا گره بیشتری دارند قیمت بالاتری هم دارند و تعداد گره می تواند قیمت محصول را تعیین کند البته این موضوع یکی از فاکتورهای تعیین کننده قیمت است. 

فرش 12 متری در انواع 1500 شانه هم تولید می گردند.

از شما خوهشمندیم این مطلب را با دوستان خود در شبکه های مجازی بخ اشتراک بگذارید!

خواندن 1138 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟