علاقه مندی (0)
0

نحوه ست رنگ فرش و مبل چگونه باید باشد؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

طراحی دکوراسیون داخلی یک کار کاملا تخصصی و حرفه است و گمان اینکه هر کسی خودش می تواند از آن برای تغییر دکوراسیون خانه اش استفاده کند، اشتباه خواهد بود. بخشی از دکوراسیون داخلی , ست رنگ فرش و مبل است. در این مقوله باید اجزای مهم و البته زیادی در نظر گرفته شوند.

مثلا برای ست رنگ فرش و مبل باید به رنگ دیوار و رنگ سایر وسایل تزئینی، رنگ فرش و رنگ مبلمان و رنگ های موجود در آشپزخانه توجه شود. تاثیر پذیری این رنگ ها و تنوع و تعداد بالای آنها ممکن است یک فرد عادی را گیج کند اما افرادی که در حرفه دکوراسیون داخلی هستند با استفاده از شیوه های رنگ شناسی و تطبیق آنها می توانند به بهترین شکل ست رنگ فرش و مبل را برقرار کنند. در این مطلب ما قصد داریم به صورت جزئی تر در مورد مقوله ست رنگ فرش و مبل صحبت کنیم چون عموما افراد خرید مبل و قالی را هر چند سال یکبار انجام می دهند و انتخاب نادرست می تواند هزینه های زیادی را به خانواده و یا هر مجموعه دیگری تحمیل نماید.

نحوه ست رنگ فرش و مبل

در رنگ شناسی ست رنگ فرش و مبل باید ابتدا مبل ها انتخاب شوند

بعضی اوقات افراد نمی دانند ابتدا باید قالی را انتخاب کنند یا مبلمان را. در واقع رنگ فرش و مبلمان باید کاملا با هم متناسب باشند و هر کدام را ابتدا انتخاب کردید بعدی باید رنگ متناسب با آن را داشته باشد. به پیشنهاد طراحان دکوراسیون داخلی بهتر است ابتدا مبلمان را انتخاب کنید چون تجربه ثابت کرده است تنوع رنگی و طرح و نقش و نگارهای فرش های موجود در بازار بسیار بالا بوده برای همین ست کردن آن با هر رنگ مبلمانی راحت تر است. پس برای اینکه در ست رنگ فرش و مبل با مشکلات کمتری مواجه شوید ابتدا رنگ مبلمان را انتخاب کنید و بعد به سراغ قالی بروید.

نحوه ست رنگ فرش و مبل

برای ست رنگ فرش و مبل طرح و نقش و نگار پارچه مبلمان مهم است

یکی از نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون داخلی و ست رنگ فرش و مبل به آن توجه ویژه داشته باشید طرح و نقش و نگار و نوع پارچه استفاده شده در مبلمان است. این دو موضوع باید مکمل هم شده و معایب یکدیگر را بپوشانند و البته باعث زیبایی و جذابیت بیشتر فضا شوند. عموما برای ست رنگ فرش و مبل و همچنین نقش و نگارهای موجود در آن چهار راه پیش روی شما قرار دارد که در ادامه آنها را شرح می دهیم:

1- اگر فرش شما طرح و نقش های کاملا واضح دارد بهترین شیوه برای ست کردن آنها استفاده از مبلمانی است که طرح و بافت مشخص داشته باشند و خیلی پیچیده و شلوغ به نظر نرسند. این شیوه کمک می کند حس آرامش در فضا ایجاد شده و افراد حاضر در آن محل احساس سردرگمی نکنند.

2- دومین پیشنهاد برای مبل هایی که پارچه ساده و یکدست دارند انتخاب فرش ساده و با طرح و نقش های اندک است.

3- گاهی افراد به ایجاد تضاد و حس هیجان در فضا علاقمند هستند یک چنین افرادی بهتر است برای ست رنگ فرش و مبل اگر مبل هایی با بافت ساده دارند فرشی انتخاب کنند که رنگ ها و طرح و نقشه های متنوع و زیاد و شلوغ داشته باشد.

4- در نهایت هم اگر جزء افرادی هستید که به سادگی علاقه دارید، بهتر است برای مبلمان با پارچه ساده فرش های ساده انتخاب کنید.

نحوه ست رنگ فرش و مبل

الگوی تک رنگ یا کروماتیک برای ست رنگ فرش و مبل

بر اساس این الگو شما می توانید مبل ها و فرش را همرنگ انتخاب کنید. در این شیوه می توانید از توناژهای متفاوت یک رنگ خاص به عنوان الگوی رنگی کل وسایل استفاده کنید. استفاده از رنگ های متضاد و مکمل هم برای افرادی مناسب است که به تضاد و هیجان علاقه دارند.

 

خواندن 185 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟