علاقه مندی (0)
0

جزئیات دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یکی از دغدغه های خانم ها زیبایی و دکوراسیون خانه است. در واقع آنها حاضرند هر ترفندی را بکار بگیرند تا خانه ای زیبا و جذاب داشته باشند. یکی از اصول دکوراسیون، دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی است که برخی گمان می کنند به راحتی بتوانند این کار را انجام دهند در حالیکه دکوراسیون داخلی علاوه بر اینکه یک هنر است یک تخصص و شغل هم محسوب می شود که باید توسط افراد خبره صورت گیرد.

با توجه به اینکه در حال حاضر شرکت های زیادی در کار طراحی و تولید فرش ماشینی هستند تنوع محصولات در این زمینه زیاد شده و انتخاب را کمی سخت کرده است و طراحان برای دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی باید دقت و ظرافت های بیشتری را بکار گیرند.

برای دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی چه متراژ فرشی مناسب است؟

اینکه شما برای دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی چه متراژ فرشی را انتخاب کنید رابطه مستقیم با فضا و مساحت اتاقی دارد که قرار است فرش آنجا پهن شود. در اصول انتخاب قالی حتما باید قالی متناسب با فضای مورد نظر باشد یعنی نباید ابعاد آن خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ در نظر گرفته شود. مثلا برای اتاقی با متراژ 12 متری استفاده از یک قالی 9 متری ایده آل است البته برخی از افراد تمایل دارند که کل فضای اتاق با فرش پر شود که این نوع دکوراسیون در حال حاضر چندان عمومیت نداشته و محبوب نیست. برای همین دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی کاملا باید متناسب با مساحت فضا صورت گیرد.

جزئیات دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی

انتخاب برند برای دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی 

برای دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی برند چندان تاثیری ندارد. یعنی به آن اندازه که رنگ و طرح و نقشه در تغییر دکور موثر هستند برند تاثیر نخواهد داشت مگر اینکه جزء آن دسته افراد باشید که به برند خاصی علاقه دارید و بخواهید همه قالی های خانه تان را از آن برند انتخاب کنید. انتخاب برند عموما در میزان کیفیت و قیمت موثر است.

برای دکوراسیون داخلی فرش ماشینی بهتر است یا دستی؟

یک موضوع دیگر در دکوراسیون داخلی انتخاب فرش ماشینی و یا دستی است. دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی می تواند با قالی دستی تفاوت هایی داشته باشد. چون قالی های دستی از ظرافت و زیبایی بیشتری برخوردار بوده و گاهی تنوع رنگی کمتری دارند برای همین اگر قصد دارید با فرش دستی کف خانه و اتاق را بپوشانید حتما باید به طرح و رنگ آن دقت کنید تا امکان ست کردن با سایر ملزومات و تزئیات خانه وجود داشته باشد.

جزئیات دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی

دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی برای اتاق خواب

اگر قصد دارید اتاق خواب را با فرش ماشینی دکور کنید باید نوع خاصی از آن را انتخاب نمایید. در اتاق های خواب بهتر است رنگ های تند و نقش و نگارهای شلوغ استفاده نشود چون آرامش محیط را بهم می زند. همچنین برای دکوراسیون اتاق خواب کودکان هم باید نکات ظریفی را در نظر بگیرید مثلا فرش باید نرم و راحت بوده و مواد زیان آور و لاستیکی و زبر در بافت آن بکار نرفته باشد. همچنین برای دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی برای اتاق های خواب کودکان باید از رنگ های شاد و زیبا استفاده کنید تا حس امید و شادی به کودک منتقل گردد.

جزئیات دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی

دکوراسیون داخلی با فرش ماشینی برای آشپرخانه 

برخی افراد هم هستند که برای پوشاندن کف آشپزخانه از فرش استفاده می کنند البته باید انتخاب ابعاد قالی به درستی صورت گیرد و زیباتر است قسمت وسط آشپزخانه پوشیده شود و قسمت هایی مانند زیرکابینت ها و یخچال باز بماند تا به راحتی بتوانید نظافت آنها را انجام دهید. همچنین قالی مناسب برای آشپزخانه قالی هایی هستند که از مواد زیان آور بافته نشده باشند و به سلامت آسیب نزنند.

از شما خواهشمندیم این مطلب را با دوستان خود در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!

خواندن 82 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟