علاقه مندی (0)
0

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/yekfar96/domains/1farsh.com/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877

اول فرش بخرم یا مبل ؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک سوالی که عموما ذهن خانم ها یا افرادی که تازه می خواهند منزل یا محل کار خود را دکور کنند درگیر می کند، این است که اول فرش بخرم یا مبل؟ جواب این سوال خیلی سخت نیست اما نیاز به به یک روحیه هنری و علاقه به دکوراسیون داخلی دارد.

انتخاب اینکه اول فرش بخرم یا مبل؟ یک قاعده کلی نیست که نتوان از آن سرپیچی کرد هر کس با توجه به سلیقه و خواست خود می تواند یکی را به عنوان اولویت اول انتخاب کند و بعد به سراغ دیگری برود اما انتخاب فرش یا مبل به عنوان اولین اولویت باید بر اساس یکسری قواعد و ظرایفی باشد که در ادامه به آنها تا حدودی اشاره می کنیم.

اول فرش بخرم یا مبل ؟

قواعد اولویت بندی در خرید مبل و فرش

همانطور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم برای اینکه به سوال اول فرش بخرم یا مبل ؟ جواب درستی بدهیم باید یکسری قواعد و ظرایف را در دکوراسیون داخلی رعایت کنیم. برای دکور کردن فضای داخل خانه ها یا ادارات یا هر جای دیگری که قصد دارید باید در ابتدا به شکل و شمایل محل توجه داشته باشید یعنی در ابتدا ابعاد و ترکیب رنگی بکار رفته در ساخت آن را در نظر بگیرید. برخی افراد فکر می کنند اینکه رنگ کاشی های آشپزخانه چه باشد یا اینکه کف با چه چیزی پوشیده شده باشد، پارکت یا سرامیک و با چه رنگی یا اینکه رنگ دیوارها تاثیر و دخالت چندانی در پاسخ به سوال اول فرش بخرم یا مبل ؟ نخواهد داشت که البته این تصور اشتباه است همه جزئیات و رنگ های بکار رفته در فضای مورد نظر در پاسخ سوال مذکور موثر خواهد بود البته اگر بخواهید دکوراسیونی بر اساس اصول حرفه ای داشته باشید در غیر اینصورت این مقاله اصلا کار شما را راه نخواهد انداخت.

اول فرش بخرم یا مبل ؟

اگر رنگ دیوارها روشن و کف تیره بود اول فرش بخرم یا مبل ؟

خب گاهی کف خانه ها یا فضای مورد نظر پارکت می شود که تیره است در این شرایط انتخاب مبل و یا فرش باید کاملا با توجه به رنگ کف و دیوارها صورت گیرد. اگر برایتان امکان دارد اول مبل را خریداری کنید چون تنوع رنگی در بافت و تولید فرش بسیار بالا بوده و تقریبا هر رنگ مبلی که بخرید می توانید با ترکیب رنگی فرش ست نمایید. بنابراین جواب سوال اول فرش بخرم یا مبل در این شرایط مشخص است. پس در ابتدا مبل مورد نظر را مطابق با رنگ دیوارها و کف انتخاب کرده و با توجه به رنگ بندی موجود فرشی را انتخاب کنید که در طیف رنگی و توناژ رنگ های بکار رفته در کف و دیوارها باشد.منظور از تناژ رنگی یعنی همان رنگ های بکار رفته در دیوار و کف اما در درجه های بسیار پایین تر.

اول فرش بخرم یا مبل ؟

 

البته برخی افراد در دکوراسیون داخلی به سراغ تضاد می روند در این حالت هم خرید مبل قبل از فرش انتخاب بهتری خواهد بود چون این امکان را به شما می دهد تا بتوانید هر رنگ مبل که دوست دارید انتخاب کرده و بعد به راحتی با رنگ فرش مورد علاقه تان ست کنید. پس تضاد دوست ها هم اول فرش بخرم یا مبل را فراموش نکنند!

یک نکته دیگر را در پاسخ به سوال اول فرش بخرم یا مبل اینکه فراموش نکنید اولین اولویت برایتان باید ایجاد یک فضای آرامش بخش باشد و اگر این اتفاق نیفتد تمام زحمات شما هدر خواهد رفت.شاید خواندن این مطلب که در مورد چگونگی ست کردن رنگ مبل و فرش است برایتان جالب و مفید باشد.

 از شما خواهشمندیم این مطلب را در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/yekfar96/domains/1farsh.com/public_html/templates/mezon/html/com_k2/item.php on line 249
خواندن 1139 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟