علاقه مندی (0)
0

قیمت فرش 6 ماشینی متری بر اساس چه معیارهایی تعیین می شود؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

خیلی از افراد قبل از اینکه مستقیما به بازار بروند، تمایل دارند قیمت اجناس را حدودی از سایت های اینترنتی جستجو کنند و مناسب ترین قیمت و فروشگاه را برای خرید انتخاب نمایند. در مورد قیمت فرش ماشینی 6 متری هم همینطور است.

فرش 6 متری به دلیل اینکه در خیلی از خانه ها و محل های اداری کاربرد دارد در بازار هم در انواع مدل ها و رنگ و طرح و نقشه عرضه می شود. برای تعیین قیمت فرش ماشینی 6 متری فاکتورهای مختلفی دخیل هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

قیمت فرش 6 ماشینی

برند سازنده فرش ماشینی 6 متری

یکی از فاکتورهایی که در قیمت فرش ماشینی 6 متری تعیین کننده می باشد، کارخانه یا برند تولید کننده است. همانطور که می دانید برخی کارخانه های تولید قالی به دلیل قدمت و سابقه ای که دارند در بازار شناخته شده تر بوده و محصولات آنها از هر نوعی که باشد هم گران تر عرضه می شود. البته اگر برند باز نباشید و فقط کیفیت و زیبایی برایتان مهم باشد می توانید فرش 6 متری را با قیمت های مناسب تر از برند های نه چندان مطرح خرید کنید.

 

طرح و نقشه فرش شش متری

قطعا می دانید نوع طرح و نقشه کار شده در قالی در قیمت آن تاثیر می گذارد. در مورد قیمت فرش ماشینی 6 متری هم همینطور است. برخی طرح ها و نقشه ها در این قالی گران تر از بقیه عرضه می شوند. در واقع هر چقدر طرح بکار رفته در آن ظریف تر و خاص تر باشد قیمت فرش ماشینی 6 متری هم بیشتر خواهد بود.

قیمت فرش 6 ماشینی

دستباف یا ماشینی بودن فرش 

یکی از فاکتورهایی که روی قیمت فرش ماشینی 6 متری یا هر فرش دیگری تاثیر می گذارد دستباف و یا ماشینی بودن آن است. قالی هایی که دستی بافته می شوند گران تر از قالی های ماشینی بوده و البته زیباتر و لطیف تر هم هستند و همین موضوع باعث می شود در بازار با قیمت بیشتری هم عرضه شوند. اگر قیمت برایتان چندان مهم نیست قطعا قالی های دستباف زیبایی بیشتری به فضا خواهند داد و البته دوام و ماندگاری بسیار بالایی هم دارند. حسن فرش های دستباف این است که می توانید طرح و نقشه آن را سفارش هم بدهید که البته این موضوع روی قیمت موثر خواهد بود.

 

 

تاثیر رنگ بر قیمت فرش ماشینی 6 متری

عموما قالی ها در رنگ های متنوعی طراحی و تولید می شوند و هر چه تعداد رنگ در آنها بیشتر باشد قیمت بیشتری هم خواهند داشت. در مورد فرش شش متری هم همینطور است هر چه تعداد رنگ در آن بیشتر باشد قیمت فرش ماشینی 6 متری هم بیشتر خواهد بود. اما در مقایسه با تاثیر تراکم و شانه در قیمت قالی رنگ تاثیر کمتری بر قیمت دارد.

قیمت فرش 6 ماشینی

تاثیر تراکم و شانه بر قیمت فرش ماشینی 6 متری

هر چقدر قالی شانه و تراکم بالاتری داشته باشد مرغوب تر بوده و زیبایی بیشتری هم دارد. شانه در واقع به تراکم عرضی قالی گفته می شود. بنابراین فرشی که تراکم بیشتری دارد قیمت بالاتری هم خواهد داشت. در مورد قیمت فرش ماشینی 6 متری تاثیر تراکم و شانه هم همینطور است. یعنی فرش 6 متری 1500 شانه قیمت بیشتری نسبت به همان فرش با همان ابعاد ولی با تراکم 700 شانه دارد.

از شما خواهشمندیم این مطلب را با دوستان خود در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!

خواندن 5222 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟