علاقه مندی (0)
0

قیمت فرش ماشینی 9 متری چقدر است؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با توجه به تورم فعلی که در بسیاری از کالاها وجود دارد تقریبا همه مصرف کنندگان تمایل دارند کالاهای مورد نیاز خود را با بیشترین کیفیت و کمترین قیمت خریداری کنند. این موضوع در مورد قیمت فرش ماشینی 9 متری هم صدق می کند.

فرش های ماشینی به دلیل اینکه قیمت کمتری نسبت به قالی های دستی دارند در بازار امروز طرفداران زیادی داشته و بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته اند برای همین کارخانه ها برای تعیین قیمت و کیفیت محصولات خود در رقابت سنگین با هم هستند. جدای از این مسائل ذکر شده یکسری فاکتورها وجود دارد که برای همه کارخانه ها یکسان است و تقریبا همه آنها متاثر از بازار باید نسبت به تغییر این فاکتورها عمل کنند. در ادامه در مورد فاکتورهای موثر بر قیمت فرش ماشینی 9 متری و سایر قالی های دیگر بیشتر توضیح می دهیم.

قیمت فرش ماشینی 9 متری چقدر است؟

قیمت مواد اولیه و تاثیر آن بر قیمت فرش ماشینی 9 متری

نوسانات بازار عرض قطعا روی همه کالاها اثر می گذارد به خصوص آنهایی که مواد اولیه خود را از کشورهای دیگر تهیه می کنند بیشتر از نرخ ارز تاثیر می گیرند. البته در بسیاری از کارخانه های قالی بافی مواد اولیه از داخل تهیه می شود ولی هستند کارخانه هایی که مجبورند برخی از مواد اولیه خود را از خارج وارد کنند در نتیجه هر چقدر دلار و نرخ ارز افزایش پیدا کند در نتیجه قیمت مواد اولیه هم برای آنها بیشتر تمام خواهد شد و در نهایت روی قیمت نهایی محصول تولید شده اثر می گذارد. قیمت فرش ماشینی 9 متری هم به همین نسبت تغییر می کند. البته اگر مواد اولیه از خارج هم تهیه نشود تاثیر روانی تغییرات ارز بر بازار قطعا روی قیمت کالا ها موثر خواهد بود.

قیمت فرش ماشینی 9 متری چقدر است؟

فاکتور رنگ و تاثیر آن بر قیمت فرش ماشینی 9 متری

قالی ها در رنگ های متنوع و متعدد بافته می شوند و هر چه تعداد این رنگ ها بیشتر باشد متعاقبا قیمت فرش هم افزایش پیدا خواهد کرد. برای همین است که وقتی برای خرید به فروشگاهها می روید فروشندگان در مورد تعداد رنگ های بکار رفته در بافت برایتان توضیح می دهند چون این فاکتور تاثیر مستقیم روی قیمت فرش ماشینی 9 متری می گذارد.

 

تراکم و شانه قالی روی قیمت آن موثر است

فرش ها در تراکم و شانه های مختلفی بافته می شوند. مثلا ما فرش 500 شانه یا 700و 1200 و 1500 شانه داریم. هر چقدر تعداد شانه ها بیشتر باشد فرش از کیفیت و زیبایی بیشتری هم برخوردار خواهد بود برای همین این فاکتور روی قیمت قالی تاثیر مستقیم دارد. در مورد فرش های 9 متری هم همین موضوع صدق می کند و یکی از فاکتورهای تعیین کننده در قیمت فرش ماشینی 9 متری میزان تراکم و شانه است.

قیمت فرش ماشینی 9 متری چقدر است؟

در کنار همه فاکتورها و عواملی که نام بردیم دستی و ماشینی بودن قالی هم روی قیمت آن موثر خواهد بود. به طور کلی قالی هایی که با دست بافته می شوند قیمت بیشتری دارند چون علاوه بر اینکه هنر دست هستند در تعداد کم و همچنین با هزینه بیشتری تولید می گردند. البته زیبایی فرش دستباف به مراتب بیشتر از قالی های ماشینی است و ارزش مقداری هزینه بیشتر را دارد.

خواندن 522 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟