علاقه مندی (0)
0

قیمت فرش ماشینی 12 متری چقدر است؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یکی از فاکتورهای مهم برای خریدن فرش قیمت آن است. به خصوص در بازار فعلی که قیمت ها مرتبا رو به نوسان هستند، بیشتر خریداران ترجیح می دهند بهترین کالا را با مناسب ترین قیمت دریافت کنند. در مورد قیمت فرش ماشینی 12 متری همین موضوع صدق می کند و خریداران تمایل دارند از قیمت های کاذب فاصله گرفته و قیمت واقعی کالا را پرداخت کنند.

برای فرش مانند همه کالاهای دیگر معیارهایی برای تعیین بها وجود دارد. در مورد قیمت فرش ماشینی 12 متری یکسری فاکتور ها دخیل هستند که در ادامه به شر آنها می پردازیم.

فرش ماشینی 12 متری

تاثیر نوسات بازار ارز بر قیمت فرش ماشینی 12 متری

یک موضوع مهم که بر روی قیمت همه کالاها اثر مستقیم دارد نوسانات بازار ارز است. این فاکتور به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم بر روی قیمت همه کالاهای موجود در بازار اثر گذاشته و البته در بسیاری موارد مصرف کنندگان را دچار مشکل می نماید. در مورد قیمت فرش ماشینی 12 متری هم این موضوع تاثیر بسیار مهمی دارد. برخی مواد اولیه برای بافت قالی از کشورهای دیگر وارد می شود و مسلما وقتی قیمت ارز افزایش پیدا کند خرید این مواد هم با قیمت بالاتری صورت می گیرد و در نهایت در قیمت کالا برای مصرف کننده تاثیر می گذارد. البته تولید کنندگان به هیچ عنوان از این موضوع راضی نیستند و تغییرات مداوم در نرخ کالا باعث می شود مصرف کننده در بسیاری موارد توان خرید کالا را از دست بدهد.

فرش ماشینی 12 متری

تاثیر تعداد رنگ در قیمت فرش ماشینی 12 متری

فرش ها عموما تک رنگ بافته نمی شوند و برای زیبایی بیشتر از رنگ های متنوعی در آنها استفاده می شود. هر چقدر که تعداد رنگ در قالی بافته شده بیشتر باشد قیمت بیشتری هم برای آن در نظر گرفته می شود. این موضوع به این علت است که اولا استفاده از رنگ های متنوع در بافت قالی نیاز به دستگاههای ظریف تر و پیشرفته تر داشته و در نتیجه خرید این دستگاهها گران تمام می شود در کنار آن استفاده از رنگ های مختلف هزینه تولید را بیشتر می کند همه این دلایل در نهایت روی قیمت قالی اثر مستقیم خواهد گذاشت و آن را افزایش می دهد.

فرش ماشینی 12 متری

 

قیمت فرش ماشینی 12 متری از منظر تراکم و شانه 

تراکم و شانه دو ویژگی مهم و تاثیر گذار در قالی ها هستند. یعنی بر اساس این دو ویژگی کیفیت و زیبایی و قیمت فرش تعیین می شود. هر چقدر تراکم و شانه فرش بیشتر باشد قالی زیباتر و البته گران تر خواهد بود. فرش هایی که با تراکم بالا تولید می شوند ظاهر بهتری داشته و البته در گذر زمان کمتر هم آسیب می بینند. برای بافت فرش هایی که مثلا 700 شانه هستند به نسبت قالی هایی که 1200 شانه هستند تعداد گره کمتری بکار می رود و همین تعداد گره ها تاثیر مستقیم بر قیمت قالی خواهد داشت. اگر از نظر قیمت خیلی با مشکل مواجه نیستید ما به شما خرید قالی های با شانه 1200 را پیشنهاد می کنیم که هم کیفیت بهتری داشته و هم اینکه زیبایی و لطافت بیشتری هم دارند.

 از شما خواهشمندیم این مطلب را با دوستان خود درشبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!

خواندن 368 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟