علاقه مندی (0)
0

روش تشخیص فرش ماشینی اصل

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

متاسفانه با توجه به کاربرد عظیم فرش در ایران بسیاری از افراد سودجو برای نفع خود، فرش های با درجه و شانه پایین تر را به درجه و شانه بالاتر به فروش می رسانند. بدتر از همه در نوع ماشینی الیاف پلاستیکی را به جای الیاف اکرلیک استفاده و به فروش می رسانند که منهای کیفیت نامرغوب باعث انواع بثورات پوستی و درد مفاصل می شود. در ادامه متن قصد داریم چند نکته را توضیح دهیم و امیدواریم وثر باشد.

روش تشخیص فرش ماشینی درجه یک

 

روش تشخیص درجه فرش ماشینی

درج بندی این کالا بر اساس نوع الیاف ان صورت می گیرد و هرچقدر مقدار پلاستیک بیشتر باشد درجه فرش نیز پایین تر خواهد بود. در صورتی که 85% از الیاف تشکیل دهنده تار و پود فرش از جنس نخ آکرلیک باشد درجه یک محسوب می شود. برای تشخیص درجه یک بودن فرش کافی است روی آن دست بکشید، در صورتی که برگشت دانه ها سرجای خود منظم و زیبا بود و گره بهم نچسبیده بود می توان گفت ابن کالا درجه یک است. روش دوم بوئییدن است، وجود هرگونه بو شبیه به نفتا و پلاستیک بیانگر درصد بالای پلاستیک می باشد. فرش های درجه یک از کیفیت رنگی بهتر و روشنتری برخوردار هستند. شما روی یک فرش ماشینی درجه یک می توانید اتو بکشید و هیچ جا سوختگی نخواهد ماند.

روش تشخیص فرش ماشینی درجه یک

روش تشخص تراکم و شانه فرش ماشینی

در پشت بیشتر فرش ها یک برچسب وجود دارد که ویژگی فرش را بیان می کند، اگر این کاغذ وجو نداشت برای پیدا کردن تعداد شانه کافی است با یک خط کش اعداد گره های موجود در 5 سانتی متر از یک فرش را بشمارید. برای شانه اینکار را روی عرض و برای تراکم این کار را روی طول انجام دهید. اگر شما یک فرش هزار و دویست شانه با تراکم سه هزار داشته باشید باید در طولی به اندازه 5 سانتی متر از عرض آن 60 گره و در همین متراژ از طول آن 150 گره داشته باشید.

از شما خواهشمندیم این مطلب را با دوستان خود در شبکه های مجازی به اشتراک بگذارید!

خواندن 305 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟