سبد خرید خالي مي باشد

راه های نصب تابلو به دیوار

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رایج ترین طریقه نصب تابلو، قرار دادن میخ یا پیچی درون دیوار و یا هر سطح دیگری است كه به جای دیوار به عنوان زمینه برای نصب قاب انتخاب می شود. از آنجا كه برگزیدن روش نصب، رابطه مستقیمی با ابعاد و وزن تابلو نیز دارد، گاهی برای آویزان كردن یك تابلوی بزرگ و سنگین لازم است از دو میخ یا پیچ و یا حتی بیشتر استفاده شود. به هر حال میخ یا پیچ به جز موارد استثنا، عامل مشترك نصب تابلو در اغلب روش های معمول است. ولی تفاوت در نحوه آویختن تابلو بر روی آن است كه در اینجا به چند راه اشاره می كنیم.

- از اختلاف سطح پشت قاب استفاده شده ، تابلو را از آن طریق به میخ می آویزند.

- حلقه ای در پشت قاب كوبیده و حلقه را بر روی میخ یا پیچ قرار می دهند. (محل قرار گرفتن حلقه، نمایان بودن و یا نبودن آن را به هنگام نصب تابلو به دیوار مشخص می كند)

- دو میخ در طرفین قاب ( با فاصله ای از هم ) از قسمت داخل می كوبند سپس آن دو را به وسیله سیم و یا طناب ضخیمی به هم متصل می كنند. میزان سیم و یا هر چیز دیگر به جای آن، باید به اندازه ای باشد كه بتوان وسط آن را با پیچاندن به شكل حلقه ای درآورده و بر روی میخ یا پیچ قرار داد. در ضمن اثری از میخ و یا پیچ روی دیوار نیز نباید نمایان باشد. با این روش با توجه به طول انتخابی برای سیم یا طناب می توانید تابلو را به اندازه دلخواه به صورت مایل به دیوار بیاویزید. این راهكار برای آویختن آینه درون قاب و تنظیم آن برای دید افراد بسیار مفید است.

حال اگر دو میخ را با فاصله ای از هم به سطح افقی بالای قاب بكوبید، طناب، زنجیر و یا سیمی كه آن دو را به هم متصل كرده و توسط آن تابلو به دیوار آویخته شود، نمایان خواهد بود. لذا در هنگام انتخاب نوع آن، تناسب با قاب و اثر هنری را در نظر گیرید. البته برای آویختن تابلو با زنجیر یا طناب و یا حتی روبان، می توان از یك میخ در پشت قاب ، آن هم درست در وسط سطح افقی قاب و محل اتصال زنجیر یا طناب به میخ استفاده كرد. صرفنظر از روش هایی كه در بالا ذكر شد، برای نصب تابلو راه های متفاوت دیگری نیز وجود دارد:

- ریلی مخصوص آویختن قاب به دیوار و یا سقف در نزدیكی دیوار متصل كرده و به وسیله یك زنجیر و دو حلقهS شكل در دو سر این زنجیر، قاب را به ریل آویزان كنید. (برای این منظور از چوب پرده های معمولی نیز می توان استفاده كرد.)

- اگر تعدادی تابلوی كوچك با قاب های سبك دارید، می توانید با اتصال آنها بر روی روبانی پهن و بلند و یا حتی دو و یا چند ردیف روبان باریك تر به طور همزمان به وسیله چسب حرارتی و یا هر روش ممكن دیگر، همگی را در امتداد آن روبان به دیوار بیاویزید. برای آویختن از حلقه فلزی استفاده كنید، به صورتی كه حلقه را به ابتدای روبان متصل كرده و آن را به یك میخ آویزان كنید.

در پایان برای زیباتر كردن تكه اضافی روبان پهن در پایین تابلو، آن را به صورت هشت برش زده و پاپیون یا گلی روبانی نیز درست كرده و بر روی میخ در محل اتصال آن با روبان عمودی وصل كنید.

- روش جالب توجه دیگر برای آویختن تابلوهای كوچك و سبك، كاربرد میل پرده های فانتزی است.

به این ترتیب كه میل پرده چوبی یا فرفورژه تهیه كرده و به دیوار مورد نظر متصل كنید، سپس هریك از تابلوها را به وسیله روبان به این میل پرده بیاویزید. نحوه اتصال روبان با قاب به وسیله چسب حرارتی و یا منگنه بوده و در سر دیگر آن (در محل اتصال به میله) از گره پاپیونی استفاده كنید.

به جز نصب بر روی دیوار و یا هر سطح عمودی مانند آن، گذاشتن تابلو بر روی سه پایه نقاشی و یا طاقچه نیز از جمله راه های در معرض نمایش قرار دادن آثار هنری است.

نكته: اگرچه نصب تابلو نیز مانند دیگر كارهای دكوراسیونی دارای قوانینی است ولی تا حدودی تحت تأثیر سلیقه افراد آن محیط نیز قرار دارد.

خواندن 1684 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad