سبد خرید خالي مي باشد

قاب های قدیمی زرین نما

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اگر قاب تابلوی نقاشی و یا فرش تان به مرور زمان كهنه شده و نه تنها رنگ و جلای قدیم خود را نداشته بلكه فرسودگی آن به دورنمای اثر هنری داخل تابلو نیز خدشه وارد می كند، آن را ورق كنید.

اصطلاح ورق كردن به معنای پوشش دادن سطح موردنظر با یكی از لایه های ورق طلا، نقره و یا مس است كه البته روش و مواد مصرفی در هر سه یكسان است ولی این شما هستید كه با توجه به شرایط قاب، رنگ آمیزی و سبك عكس و یا اثر هنری داخل قاب یكی از آنها را انتخاب می كنید. در این نمونه آموزشی قاب با ورق طلا پوشیده شده و از آنجا كه برای زیر رنگ ورق طلا، رنگ اخرائی جلوه بهتری را ایجاد می كند، ابتدا كل سطح قاب را با رنگ روغنی اخرائی و یا همان ضدزنگ به طور كامل پوشش دهید. پس از خشك شدن كامل رنگ، سطح قاب را به چسب ورق آغشته كرده و مدت زمان نیم ساعت صبر كنید تا چسب نیمه خشك شود. سپس ورق ها را با دقت و به آرامی بر روی سطوح چسب خورده قرار دهید. هنگامی كه مرحله ورق كردن پایان یافت، با كشیدن قلم مو بر روی سطح قاب تكه های اضافی ورق را از آن جدا كنید.

حال نوبت به كهنه كردن آن می رسد، با یك عدد سیم ظرفشویی برخی از قسمت های برجسته قاب مانند لبه ها و سطح روی بعضی از منبت كاری ها را آرام بسایید. به این ترتیب در اثر سایش لایه ورق طلا برداشته شده و رنگ اخرائی زیرین نمادین می شود.

خواندن 1681 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad