علاقه مندی (0)
0

4 راه برای خلاص شدن از شر فرش های قدیمی و کهنه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

قبل از انبار کردن فرش و قالی های چرکتان و یا انداختن در زباله ها، یکی از این راههای دوستانه یک فرش را امتحان کنید.به نظر میرسد شروع تمیز کاری و به روز کردن هر خانه ای از سخت ترین قسمت ها بشمار می آید و همیشه یک سری از موانع و چیزها در این راه وجود دارند.

هنگامی که فرش های و قالیچه های قدیمی و چرک به بخش هایی از منزلتان آسیب میرساند و همچنین کثیفی آنها به دیگر قسمت ها سرایت میکنند،تلاش برای فهمیدن دقیق چگونگی خلاص شدن از شر آنها،اغلب میتواند شما را از خرید چیز جدیدی باز دارد.ایرانی ها سالانه میلیاردها ریال صرف دفن زباله های خود میکنند.بنابراین دور ریختن هرچیزی بهترین راه چاره نیست، پیشنهاد شما چیه؟

1 - فروش فرش کهنه

قبل از اینکه آن را دور بیندازید،برای اینکه متوجه شوید میتوان باز از آن استفاده کرد یاخیر، تلاش کنید آنرا تمیز کنید، حتی اگر آنرا نمیخواهید. از اینکه بسیاری از مردم عاشق فرش شما هستند بسیار تعجب خواهید کرد.

فروختن آن به هر شکلی ، چه از طریق سایت های خرید و فروش ، چه به سمسارها و چه مغازه دارانی که فرش های کهنه شما را خریداری یا نعویض می نمایند، از زباله  شدن آن جلوگیری میکند و یک مقدار پولی را هم در جیبتان میگذارد.برای شست و شوی فرش و مواد تشکیل دهنده آن و یا حتی خشک شدن و نوتر به نظر رسیدن فرش به دستور العمل های مراقبت از آن نگاه کنید.

2 - بخشیدن و هدیه دادن

به شرطی که فرشتان تمیز و سالم به نظر آید، بسیاری از موسسات خیریه ،فرش و قالیچه های قدیمی شما را میگیرند و به دست نیازمندان می رسانند.همچنین اگر از حامیان حیوانات هستید و یا به حیوانات علاقه دارید، بسیاری از حامیان حیوانات و امکانات پرورشی، از فرش های قدیمی به عنوان زیر اندازهای قفس سگ و گربه ها بسیار استقبال میکند.

traditional living room

پیشنهاد میکنیم از مجموعه گبه ماشینی یک فرش دیدن نمایید.

3 - بازسازی کنید

در حالی که شاید کمی پیچیده باشد خوب است بدانید فرش هایی در بازار وجود دارند که با کنار هم دوختن تکه های فرش های کهنه تولید می شوند.سعی کنید شاید شما هم توانستید با یک تیر 2 نشان بزنید.

contemporary hall

4 - استفاده مجدد از آن

تکه ها و قسمت های کوچکی از فرش ها و قالیچه های قدیمیتان را دربخش های مختلف منزلتان استفاده کنید.خلاق باشید! اهمیتی ندارد چقدر آسیب دیده اند. کاربرد های حیرت انگیزی از فرش هایی که میخواهید آن را دور بیندازید ،وجود دارد :

از فرش های قدیمی برای پوشاندن مبلمان گربه استفاده کنید.

به عنوان عایق بندی فضاهای کوچکی از جمله لوله ها ، اتاق زیر شیروانی ،خانه های سگ  و یا حتی توده های مخلوط و کود در زمستان (گرما به فرآیند کودسازی و مخلوط شدن کمک میکند!)استفاده کنید.

به عنوان یک مهار کننده علف های هرز در باغ ها استفاده کنید.آن را زیر شن و یا لایه ای از سطح باغچه برای ایجاد مسیر جدید علف های هرز ،قرار دهید.

اگر یک قسمت بزرگی از آن آسیب ندیده است به طوری که میتوان آن را نجات داد و دوباره از آن استفاده کرد را مستطیلی ببرید و از ان برای پادری ورودی و یا پد زیر زانو در باغچه استفاده کنید.

اگر تنها قسمت های کوچکی ازآن قابل استفاده است، آنرا برای جابه جایی مبلمان سنگین ،زیر پایه های میزهای نوشیدنی و ابزاری برای تمیز کردن به مدت طولانی ،به قسمت های کوچکی برش دهید.

خواندن 4098 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟