علاقه مندی (0)
0

فرش قرمز در دکوراسیون

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

هر لحظه که اراده کردید تجربه ی فرش قرمز خودتان را داشته باشید.با پهن کردن یک فرش قرمز در خانه هر روز را تبدیل به یک ضیافت کنید.فرش قرمز به عنوان یک نماد خوشامد گویی تاریخچه ای طولانی دارد.

در سال ۴۵۸ قبل از میلاد، آشیل(نمایشنامه نویس) درباره ی استقبال کلی تم نسترا (همسر آگاممنون) از آگاممنون در بازگشت از تروی با مسیر فرش قرمز نوشته است.

امروزه فرش قرمز یکی از اصلی ترین قسمت های مراسمات اهدای جوایز است.اگر شما هم مثل من باشید از لحظات تماشای فرش قرمز از مراسم های Golden globe و screen actors guild award ،گرمی و بفتا، و همه ی اینها یا نمایش اسکار لذت برده اید.اما نیازی نیست بعد از اتمام این مراسمات با این دوست قرمز رنگمان وداع کنیم.شما هم می توانید هر زمان که بخواهید از تجربه ی فرش قرمز لذت ببریددرست در محیط خصوصی خانه ی خود.

کمی فرش قرمز در خانه پهن کنید و ببینید که ضربان قلبتان بالا می رود و قدم هایتان سریع تر می شود.

بیایید با این موضوع مواجه شویم : چیزی در مورد فرش قرمز وجود دارد که باعث می شود همه احساس کنند که یک ستاره ی سینمایند؛حداقل برای یک لحظه.

 red traditional living room 2

فرش های قرمز برای فضاهای داخلی سنتی بسیار ایده آلند.همانند این تصویر که می بینید،گستردن فرش قرمز قلب ها را به تپش درمیآورد.اما ظاهر می تواند گمراه کننده باشد.در این مورد ،در صورتی که رنگ قرمز در پرده ها،اثاثیه و بالش ها تکرار نمی شدند، تضاد با دیوار های سفید می توانست بسیار توی ذوق بزند.

 red traditional living room 3

اتاق‌های نشمین با سقف‌های مرتفع مانند فضاهای خالی بزرگ هستند و ایجاد فضایی صمیمی و نزدیك در آن‌ها كمی سخت است. اما در عكس بالا با استفاده از یك فرش قرمز توجه‌ها به سمت كف معطوف شده و فضایی صمیمی فراهم شده است.فضا همچنان مجلل است نه مرعوب کننده و چشم، چندان پرسه نمی زند و متمرکز است.

 red contemporary dining room

 

یک فضای سنتی دیگر، اما با جلوه ای کاملا متفاوت.در اینجا فرش قرمز مانند گیلاس روی بستنی است که توده ای از رنگ را به یک اتاق تک رنگ اضافه کرده.توجه کنید چگونه طراحی چهل تکه حس تنوع و داری بافت بودن را بدون استفاده آشکار از نقش و طرح القا می کند.

 

پیشنهاد میکنیم از مجموعه فرش 1200 شانه یک فرش بازدید نمایید.

 red modern living room

قالی های قرمز رنگ همچنین می توانند در طرح های داخلی مدرن بسیار عالی به نظر بیایند.در اینجا جزیره ای از قرمز کمک می کند تا مجموعه ی نشیمن در یک دشت باز لنگر بیاندازد(منظور قرار گرفتن متمرکز مبل ها در اتاقی دارای وسعت است)، فضا را ، از جمله دیوارها، به وضوح تعریف می کند اما بدون ایجاد مزاحمت، برای چشم انداز وسیعی که اتاق دارد.

 red modern living room 2

مطمئنا این چشم انداز خیره کننده است. اما وقتی خورشید غروب کند نیاز به چیزی دارید که تمرکزتان را به داخل جلب کند.و این همان جایی است که قالی قرمز خودش را نشان می دهد.در شب ،به اتاق یک نقطه ی مرکزی می دهد،بدون اینکه در طول روز توجه را از منظره بدزدد.و باید اعتراف کنم،تلگرام روی تلوزیون(در تصویر مشخص است) مرا به خنده وامی دارد.

 red contemporary living room

قرار دادن فرش قرمز در یک اتاق بی رنگ ( با رنگ های خنثی ) به افروختن آتش می ماند،در دم گرمایی به آن می افزاید.تصور کنید در زمستان یک قالی قرمز بیاندازید و در تابستان آن را با سبز جایگزین کنید.قطعا قالی می تواند برایتان هزینه داشته باشد،اما بسیار راحت تر است که فرش بخرید و پهن کنید تا اینکه بخواهید دیوارها را رنگ کنید و نتیجه یکسانی بگیرید!

 red eclectic family room

چرا با فرش کردن خانه خود را محدود کنیم؟

در اینجا یک قالی  قرمز رنگ اتاق نشیمن خانواده را بسیار جذاب کرده.الیاف طبیعی کمی به کمتر شدن حس رسمی بودن کمک می کند.

 red rustic living room

چه چیزی در مورد خانه های چوبی و فرش های قرمز وجود دارد؟

دیوارهای چوبی می توانند بر فضای اتاق غلبه کنند (خودشان را بیشتر نشان بدهند).بنابراین داشتن اثاثیه و رنگ هایی که با آن رقابت کنند کمک کننده است.هیچ رنگی به اندازه ی قرمز جلوی دیوارهای چوبی قد علم نمی کند.

 red industrial kitchen

مثال فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه مصداق بارز تصویر بالاست.تکه کوچکی از فرش قرمز چنان گرمایی به اشپزخانه بخشیده که لازم نیست درون غذا فلفلی ریخته بشه.این فرش قرمز باعث شده تا اشپزخانه از خالت بی روحی خارج شود.

 red contemporary nursery

قرمز با خود انرژی به همراه می آورد، و همین مساله آن را به یک انتخاب جذاب، اگرچه ستیزه گر برای اتاق بچه تبدیل می‌کند.(یک ظرف آبنبات روی دراور بگذارید و عقب بایستید).

 red eclectic bedroom

از سوی دیگر قرمز رنگ عشق است ( البته با عرض پوزش از رضا صادقی عزیز که میفرمایند مشکی رنگ عشق است )،ثابت شده است که همه جانبه انسان را تحریک می کند،که این مساله آنرا به یک انتخاب مناسب برای خلوتگاه مامان و بابا تبدیل می کند.

 red traditional home theater

در طول فصل اهدای جوایز در مراسمات مختلف، فرش های قرمز یک پای ثابت در خانه های سینما هستند.(فرش قرمزی که در ورودی می اندازند) اما آنها متعلق به فضای درونی هم هستند که نشان دهنده ی وقار و شکوه اند.

برای یک تئاتر خصوصی چه انتخاب بهتری وجود دارد؟

 red traditional staircase

قرمز همچنین یک انتخاب فوق‌العاده برای راه پله است.شما از پلکانی مانند این(تصویر بالا) پایین نمی آیید! بلکه این فرش حس شرکت در یک افتتاحیه شکوهمند را به شما القاء می کند و چه چیزی از این بهتر؟!فقط کافیست به بچه‌هایتان یاد بدهید که از شما بپرسند : چه برندی پوشیدی؟ (سوالی که خبرنگاران از سلبریتی های جشنواره ها می پرسند)

خواندن 1531 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟