سبد خرید خالي مي باشد

logo راهنمای خرید فرش - یک فرش

راهنمای خرید فرش

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فرش کردن به هر فضایی گرما و نور میبخشد.در اینجا چگونگی شناخت مواد امروزی ،هزینه ها و روش ها آمده است.فرش کردن میتواند به مجلل و گرانتر به نظر رسیدن اتاق کمک کند و با مجموعه عظیمی از رنگ ها ،بافت ها،الگوها و مواد موجود ،یقینا فضای شما را به یک فضای ایده آل تبدیل کند.

ما با بسیاری از دیزاینرها مکالماتی داشتیم تا هر آنچه که برای از نو فرش کردن منزلتان لازم است را متوجه شوید.برای انتخاب بهترین الیاف موجود برای روند فرش کردن و سایر چیزها این متن را مطالعه کنید.

91-traditional-living-room راهنمای خرید فرش - یک فرش

پروژه : فرش کردن یک اتاق یا تمامی خانه

دلیل : برای گرمی ، نرمی ، رنگ و بافت بخشیدن

اولین نکته قابل توجه : مهرداد میگوید" به الهام های خودتان فکر کنید و اجازه دهید که قدم های بعدیتان را مشخص سازند".

سحاب هم چنین توجه به سوالات زیر را پیشنهاد میکند:

آیا میخواهید با فرش شروع کنید و یا تمایل دارید فرش را با سایر اسباب و اثاثیه و رنگ ها همراه کنید؟

فرشتان را برای یک مکان پر رفت و آمد و یا کم رفت و آمد میخواهید؟

فرش را برای فضاهایی که کودکان و یا حیوانات خانگی زیاد در آنجا جمع میشوند،میخواهید و یا صرفا برای اوقات سرگرمی سراغ آن می روید؟

به یاد داشته باشید که ایجاد علاقه و ذوق به وسیله بافت و الگوها منجر به استتار عیوب نیز میشوند.

بودجتون چقدره؟ بهترین فرشی که استطاعت آن را دارید خرید کنید.

91-contemporary-closet راهنمای خرید فرش - یک فرش

درچه مکان هایی از فرش استفاده میشود :

فرشها بهترین انتخاب برای کسانی است که به دنبال ذوق و شور ظاهری بخشیدن به اتاق هستند. مهرداد میگوید رنگ ها ، بافت ها و الگوها میتوانند لایه ای از گرما و درام و شخصیت به هر فضایی ببخشند.همچنین فرش کردن یک عایق صوتی و کم کننده اکو و صداهای لوازم منزل را فراهم میکند.

ورودی ها و سایر مکان های پررفت و آمد بهترین مکان ها برای فرش کردن نیستند.دراینجا کفپوش های چوبی انتخاب زیبایی است و هنگامی که فرش مکمل آن میشود بهترین دیدگاه از آن را ارائه میدهد.

91-contemporary-living-room راهنمای خرید فرش - یک فرش

مواد کاربردی فرش را بشناسید :

الیاف طبیعی

انتخاب الیاف طبیعی یه راه خوب برای حفاظت ازکیفیت هوای داخل ساختمان است که بر خلاف الیاف مصنوعی گاز خاموش ندارند.فقط به خاطر داشته باشید که الیاف طبیعی گرانتر از الیاف مصنوعی هستند.

پشم : باوجود گرانبها بودن آن ، به خاطر طبیعی به نظر رسیدن و احساس شدن و دوام آن ، مورد علاقه بسیاری از طرفداران فرش است . نازنین میگوید اگر از پس هزینه آن برمی آیید ، پشم بهترین پیشنهاد ممکن است و به علاوه حتی بعد از گذر زمان طولانی خوب به نظر میرسد.با بخارشوی ، تمییز کردن میتواند به حالت اولیه بازگشتن فرش کمک کند.به علاوه پشم تنفس میکند،بنابراین اگر یک اتاق مرطوب باشد ،فرش مقداری از رطوبت را جذب کرده و اتاق خشک به میرسد و درست زمانی که اتاق خشک شود رطوبت آزاد خواهد شد.

مخلوط پشم و ابریشم : ابرشیم بسیار نرم و مجلل در زیر پا است و به علاوه بسیار گران قیمت است و به این دلیل است که معمولا با پشم در فرش آن را مخلوط میکنند.ابریشم به رنگ ها زیبایی می بخشد و مخلوط ابریشم-پشم موجب پر جنب و جوش و گرانبها شدن فرش میشوند.

سیسال : بی نظمی طبیعی فرش های سیسال به فضاهای زندگی بافت اضافه میکند.ممکن است تمیز کردن آن مشکل باشد و آن را به بهترین انتخاب برای خانه هایی که کودکان و یا حیوانات خانگی هستند و یا مکان های بسیار بسیار پر رفت و آمد، تبدیل نکند.

گیاهان دریایی: مانند سیسال فرش های گیاهان دریایی بافته شده اند، گاهی اوقات با یک الگوی سبدی بافته شده اند.معمولا ارزانتر از سیسال هستند اما هم چنان تمیز کردن آنها مشکل است.( این مدل فرش در ایران تولید نمی شود )

پیشنهاد میکنیم از مجموعه های مختلف فرش ماشینی یک فرش دیدن نمایید.یک فرش تمام اطلاعات فرش مورد نظر را در اختیار شما قرار داده است.

91-transitional-closet راهنمای خرید فرش - یک فرش

الیاف مصنوعی

بیشتر فرش هایی که در بازار وجود دارند از الیاف مصنوعی ساخته شده اند.در رنگها و طرح های متنوع موجودند و بعضی از آنها شبیه فرش‌های با الیاف طبیعی اند.

نایلون : بیشتر فرشها از الیاف مصنوعی ساخته شده اند که در هر رنگی که تصور کنید موجودند.به خوبی برگشت پذیرند و به راحتی تمیز می شوند. نایلون معمولاً از گرانترین الیاف مصنوعی به شمار می آید.

پلی استر : نرم،مقاوم در برابر لک شدگی و ارزان، پلی استر در محدوده ی وسیعی از رنگ‌ها عرضه می شود و به اندازه ی الیاف دیگر به حالت اولیه برگشت پذیر نیستند.یعنی می توانند نامنظم شوند و در هم گره بخورند.

پلی پروپیلن (اولفین) : رنگرزی جدا ندارد و در زمان تولید،رنگی تولید می شود که باعث می شود فرش های پلی پروپیلن بی رنگ و کمرنگ نشوند. انتخابی مناسب برای اتاق های آفتاب گیر و نواحی خارج از خانه که رنگ پریدگی و رطوبت می تواند مشکل ساز باشد. اگرچه پلی پروپیلن برگشت پذیر نیست.

اکریلیک : اکریلیک الیاف مصنوعی هستند که از پلیمری به نام پلی اکریلو نیتریل با میانگین مولکولی در حدود ۱۹۰۰ مونومر واحد ساخته شده است.در ایالات متحده به پلیمری که حداقل ۸۵% ان پلیمر اکریلو نیتریل باشد اکریلیک گفته می شود.

الیاف اکریلیک سبک،گرم و حالتی شبیه به پشم دارند. همچنین زمانی که اکریلیک بر روی پایه اصلی و کوتاه دستگاه ریسیده شود می تواند خاصیتی شبیه پنبه داشته باشد. برخی از اکریلیک ها به صورت رنگی یا رنگدانه تولید می شود و برخی به صورت اکرو (زرد اهویی یا کتان شسته نشده) در غیر اینصورت به” صورت طبیعی” یا” سفید خام “یا “رنگ نشده” تولید می شوند.

اکریلیک به خوبی رنگ پذیر است، قابلیت شست و شو دارد و به طور کلی خاصیت ضد حساسیت دارد. کاربرد نهایی ان در جوراب، دستکش، روسری، ژاکت، پارچه تزئینی منزل و سایبان (چادر) می باشد. قیمت این الیاف نسبت به الیاف طبیعی ( پشم ) بسیار ارزان می باشد.

اکریلیک نسبت به بید، روغن، چربی، مواد شیمیایی و نور خوشید مقاوم است. هر چند حالت استاتیک و پرزدار بودن ان می تواند مشکل پارچه های آن باشد.

91-contemporary-living-room_2 راهنمای خرید فرش - یک فرش

در لایه گذاری به دنبال چه چیز باشیم

نازنین می گوید : آنچه در زیر فرش شما می گذرد نباید در رده ی دوم نگرانی شما باشد. " یک لایه ی خوب برای تصویر نهایی و طول عمر محصولی که پهن می کنید ضروری است پس همیشه زیر سازی خوبی برای فرش خود تدارک ببینید.

بیشتر فرش ها نیاز به سطحی صاف دارند. بسته به نیازتان ممکن است نیاز به عایق صدا نیز داشته باشید.

91-transitional-bedroom راهنمای خرید فرش - یک فرش

چه کسی را استخدام کنیم

در هنگام استفاده از فرش های متراژی ( برای راه پله ها و سالن های بزرگ ) یک نصاب حرفه ای فرش می تواند کف های نا مطلوب،سطح های ناصاف و طرح های پیچیده را مدیریت کند.

چگونه فضایی را که دارید برای کار آماده کنید

سحاب  می‌گوید "موقعیت مطلوب برای نصب فرش، اتاق خالیست" اگرچه همیشه امکان پذیر نیست. اسباب و اثاثیه ای را که لازم باشد جابجا می کنیم اما تمام وسایل شخصی باید برداشته شوند. عکس ها،لباس های درون جارختی و گنجه ها، خالی شوند.تخت ها از تشک و...خالی شوند"

91-contemporary راهنمای خرید فرش - یک فرش

تمایلات

"همچنین با افزایش فرشهای دستبافی که از الیاف پشم با رنگهای طبیعی استفاده می کنند مواجهیم. این فرش ها ناهماهنگی های طبیعی زیادی در خود دارند که آنها را کمتر شبیه" فرش" می کند و بیشتر شبیه قالی های دستباف هستنداین فرش ها به طور ویژه برای استفاده در اتاق های نشیمن خانوادگی، مکان های دنج و اتاق‌های خواب که نیاز به یک زیر پایی ضخیم و نرم دارید محبوبند.

91-traditional-bedroom راهنمای خرید فرش - یک فرش

هزینه ها

هزینه ها برای خرید فرش با قیمت مناسب بسته با ناحیه ای که زندگی می کنید تغییر می کند.بطور مثال فرش 1200 شانه را در آران و بیدگل که مهد فرش ماشینی ایران است با قیمتی بسیار کمتر از فروشگاههایی در تهران یا بندر عباس میتوانید خریداری کنید.همچنین با خرید اینترنتی فرش از یک فرش باز هم از هزینه های شما کاسته می شود.

سحاب می گوید : برای یک فرش پشمی ساده بدون طرح ،قیمت های متفاوتی اراِیه می شود. معمولاً هرچه ریشه ها بیشتر باشد قیمت بالاتر است.

لایه گذاری قیمت های متفاوتی دارد ، بطور مثال سرامیک ، موزاییک ، سنگ هر کدام انواع مختلف و قیمت های مختلفی دارند.

مهم است که به یاد داشته باشید فرش ها به صورت سایزهای استاندارد ( معمولا مستطیل شکل ) و رول وجود دارند. شما باید برای مدیریت هزینه ها در خرید فرش سایز دقیقی از مکان مورد نظر داشته باشید تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

91-transitional-staircase راهنمای خرید فرش - یک فرش

چقدر طول می کشد؟

یک فرش می گوید "در اکثر موارد زمان لازم از روزی که پول پرداخت می کنید تا زمان تحویل، بسته به فرش سفارشی بین 3 تا 15 روز طول می کشد. اگر شرکتی فرشی را که میخواهید موجود داشته باشد این زمان به 2 تا 4 روز کاهش می یابد.

91-transitional-living-room راهنمای خرید فرش - یک فرش

قدم اول

1 - سعی کنید برای ظاهر و حس فرشی که می خواهید بخرید نمونه هایی را که بشود از آنها الهام گرفت جمع آوری کنید. فروشگاه اینترنتی یک فرش جای خوبی برای شروع است.

2 - سبک زندگی و بودجه خود را واقع بینانه ارزیابی کنید و نیازهای تان را با انواع فرش هایی که موجودند مقایسه کنید.

3 - در مورد فروشگاهها و قیمت ها و فرشی که میخواهید بخرید، موشکافانه تحقیق کنید.این روزها هستند کلاهبردارانی که فرش 700 شانه را بجای فرش 1000 یا 1200 شانه به فروش می رسانند.

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

اخبار و تازه ها

063ee9aeb9f60efa02823e51450f82ce_XL_100x100 راهنمای خرید فرش - یک فرش

چاپ عکس روی تابلو فرش

صنعت فرش ماشینی در دنیا هر روز تکنولوژی های ج...

63503204d18160dd6a733e989b70c404_XL_100x100 راهنمای خرید فرش - یک فرش

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

یک فرد متخصص برایتان آشکار می سازد کدامیک از...

e44a6f32e15cb53ee479b2697e759e2e_XL_100x100 راهنمای خرید فرش - یک فرش

خرید اینترنتی تابلو فرش ماشینی

این روزها با آسان شدن دسترسی به اینترنت و با...

ea457adccaa9e569cff05de9b4f3b04d_XL_100x100 راهنمای خرید فرش - یک فرش

راه پله های خود را زیبایی ببخشید!

به جای فرش کردن ، رنگ آمیزی را به کار گیرید و...

88f135a483ef01fac8d7b920488085e4_XL_100x100 راهنمای خرید فرش - یک فرش

4 ایده برای بهینه سازی فضا

درمطلب قبل "10 نکته شگفت انگیز برای نورپردازی...

358873fad4914931314b94f2036b503a_XL_100x100 راهنمای خرید فرش - یک فرش

10نکته شگفت انگیز برای نورپردازی داخلی

هنگام انتخاب موقعیت ، روش و عملکرد نورپردازی...

42121f00ffc451d0c288e11c1f28cbd4_XL_100x100 راهنمای خرید فرش - یک فرش

چگونه کابینت های آشپزخانه را تمیز کنیم؟

سطوح کابینت های مختلف به تکنیک های تمیزکنندگی...

51a3864ed3ad604d2340c3f8fe249f94_XL_100x100 راهنمای خرید فرش - یک فرش

چگونه لکه های فرش را پاک کنیم؟

از راه حل های درست و زمان استفاده از آنها جهت...

737344dd8934cc52da9f7f85f2627abb_XL_100x100 راهنمای خرید فرش - یک فرش

راهنمای خرید فرش

فرش کردن به هر فضایی گرما و نور میبخشد.در این...

3707d8f2be163bd14c78cf07586f13bb_XL_100x100 راهنمای خرید فرش - یک فرش

الیاف مناسب فرش چیست؟

کمی دانش درباره ی الیاف فرش می تواند باعث شود...

اطلاعات تماس

تلفن : 03154737678

همراه : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابن بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha راهنمای خرید فرش - یک فرش 

ما را تایید می کنند

logo_enamad راهنمای خرید فرش - یک فرش