علاقه مندی (0)
0

10نکته شگفت انگیز برای نورپردازی داخلی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

هنگام انتخاب موقعیت ، روش و عملکرد نورپردازی خانه ی خود این موارد را در نظر بگیرید:

ممکن است این گفته یک کلیشه طراحی محسوب شود، اما حقیقتا نور پردازی مناسب همه چیز است.نور پردازی بر محیط و حالت فضای اتاق تاثیر میگذارد.نور پردازی را به درستی انجام دهید، اطمینان داشته باشید تمام فضای داخلی شما ظاهر بهتری پیدا خواهند کرد.

در اینجا 10 تا از نکات و ملاحظات برای ساختن خانه ای که به خوبی نورپردازی شده، آمده است.

1 - ارتفاع سقف را در نظر بگیرید

هنگام انتخاب چراغ های آویز ،اطلاع از ارتفاع سقفتان بسیار حائز اهمیت است.بعضی از چراغ ها دارای طناب ها و میله های قابل تغییرند و برخی دیگر نیستند.خودتان را با چراغی که دارای آویز خیلی کوتاه یا بلند است ، درگیر نکنید.

تجربه و قوانین نشان داده است که پایین چراغ آویز باید چیزی در حدود 30 تا 50 سانتیمتر پایین تر از یک سقف استاندارد 2.5 متری باشد.برای هر 30 سانتیمتر اضافه تر 7 سانتیمتر به این فاصله اضافه میشود.

10نکته برتر پیشنهادی طراحان برای نورپردازی داخلی

2 - میز شب نشینی و احوال پرسی

فاصله توصیه شده برای چراغ های بالایی میز و یا سکوی آشپزخانه ،70 تا 85 سانتیمتر از زیر چراغ تا سطح میز یا سکو است.با این حال اندازه چراغ دارای اهمیت است.به طور کلی چراغ های کوچک می توانند پایین تر و چراغ های بزرگ بالاتر قرار گیرند.

10نکته برتر پیشنهادی طراحان برای نورپردازی داخلی

3 - طرح ریزی آن را انجام دهید

از اهمیت نورپردازیتان در مراحل اولیه ساخت و یا بازسازی غافل نشوید.برای مثال ، اگر تمایل دارید 3 چراغ آویز را بالای میز ناهار خوری خود به جای یک یا دو چراغ قرار دهید، باید قبل از شروع ساخت میز ، آن را حساب کنید.

10نکته برتر پیشنهادی طراحان برای نورپردازی داخلی

4 - ریسه به کار ببرید

اگر تمایل دارید چراغ آویز جدیدی را بدون درگیر شدن با هزینه ای و یا بدون نیاز به تغییر تنظیمات برق منزلتان اضافه کنید، ریسه میتواند یک راه حل شیک باشد.

همانطور که در این آشپزخانه مشاهده می شود ،آنها را خیلی آزاد و شل روی یک نوار یا قلاب آویزان کنید و یا برای صنعتی به نظر رسیدن آن از کابل های محکم استفاده کنید.

10نکته برتر پیشنهادی طراحان برای نورپردازی داخلی

5 - روشن کنید!

نورپردازی را به چراغ های هالوژن محدود نکنید.با توجه به موقعیت ،پوشش های دیواری روشنایی را در نظر بگیرید.این کار به ایجاد یک محیط ملایم و آرام تر و جلوگیری از نور دهی زننده که می توانند موجب سایه های شوم شوند،کمک میکند.

10نکته برتر پیشنهادی طراحان برای نورپردازی داخلی

پیشنهاد می کنیم تا از مجموعه تابلوفرش ماشینی یک فرش دیدن نمایید.

6 - میزان تابش لامپ های خود را بدانید

نوع لامپ نیز به اندازه پایه های چراغ دارای اهمیت است و نیازمند توجه است.

لامپ های هالوژن ،فلوروسنت فشرده و LED دارای تنوع رنگ های گرم و سرد هستند، همانند رنگ دیوارهایتان ،نوع تابشی که می خواهید نیز،عمدتا تصمیم شخص شماست.

اگر دیوارهایتان با رنگ سرد ،پوشش داده شده اند،ممکن است تمایل داشته باشید توسط یک لامپ با با طیف رنگی گرم به آنها حرارت و گرما ببخشید و برعکس،ممکن است بخواهید با یک تابش سرد،یک فضای تیره را جان ببخشید.

10نکته برتر پیشنهادی طراحان برای نورپردازی داخلی

7 - پله ها را نورانی کنید

روشن کردن پله ها میتواند سودمند باشد،چرا که عبور و مرور از پله ها می تواند خطرناک باشد،به ویژه درشب.

راه پله ها عموما فضاهای بسته ای هستند،بنابراین چراغ ها را به عنوان یک عنصر طراحی در کناره ها و یا لبه های پله ها به کار بگیرید.

10نکته برتر پیشنهادی طراحان برای نورپردازی داخلی

8 - نورپردازی قسمت های پایین کابینت

گمان نکنید که نورپردازی قسمت های پایین کابینت، عملی بیهوده و صرفا جهت زیبایی است.باریکه نور در قسمت های پایه کابینت روشنایی شگفت آوری را در شب ایجاد می کند.

10نکته برتر پیشنهادی طراحان برای نورپردازی داخلی

9 - از رنگ ها دوری نجویید

قرار دادن پایه های چراغ با رنگ های روشن در یک اتاق ساده می تواند کمی جذابیت و شادابی به فضا ببخشد.طیف های رنگی می تواند حیرت انگیز باشد،به ویژه هنگامی که چراغ ها روشن هستند.

10نکته برتر پیشنهادی طراحان برای نورپردازی داخلی

10 - تزئین کننده باشید

افزودن چراغ ها به عنوان یک عنصر تزئینی به احساس بخشیدن به فضا کمک می کند.علاوه بر نور پردازی کلی که قبلا صورت گرفته،استفاده از چراغ ها به جای نقاشی دیواری می تواند یک روش برای زینت بخشیدن و روشنایی محیطی باشد.

10نکته برتر پیشنهادی طراحان برای نورپردازی داخلی

 

شما هم اگر ایده جالبی در نورپردازی داخلی دارید از طریق بخش نظرات زیر همین پست با ما در میان بگذارید.همچنین می توانید این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا دوستان و آشنایان شما نیز با این شیوه ها آشنا شوند.

خواندن 2402 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟