سبد خرید خالي مي باشد

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

یک فرد متخصص برایتان آشکار می سازد کدامیک از انتخاب هایتان را در نظر بگیرید و چگونه طراحی و نورپردازی طبقات را به وجود اورید.چراغ های آویزا،چراغ های روکار و توکار(روی دیوار و داخل دیوار) ،LED و تمام امکانات دیگر، شما را برای نورپردازی آشپزخانه منزلتان در حالی که در آنجا به آشپزی و غذا خوردن و.. میپردازید،سردرگم کرده اند؟

یک فرش از یک متخصص درخواست کرده تا در مورد انواع مختلف چراغ ها و موارد مهمی که باید در نظر گرفته شود تا طراحی تاثیرگذاری داشته باشیم، برایمان صحبت کند.

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

چرا نور پردازی آشپزخانه مهم است؟

برای اکثر ما، آشپزخانه زحمت‌کش ترین قسمت خانه است و از صبح تا شب پرترددترین نقطه می‌باشد.نورپردازی مناسب بسیار ضروری است ،زیرا به شما این اجازه را می‌دهد که به کارهایتان همچون آماده کردن غذا و به راحتی تمیزکردن ،بپردازید.بعلاوه به فضا شخصیت می‌بخشد و می‌تواند به سرعت آن را از حالت اجباری و وظیفه ای به دنج و راحت تبدیل کند.و برای غذا خوردن در آشپزخانه محشر است.

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

برای نورپردازی هرچه زودتر برنامه ریزی کنید

انتقال تجهیزات نور بعد از آماده سازی آشپزخانه می‌تواند پرهزینه باشد.دوباره سیم‌کشی و رنگ کردن می‌تواند به سرعت به هزینه هایتان بیافزاید.به همین دلیل،بهترین کار این است که برای نورپردازی آشپزخانه در حین طراحی اولیه ، برنامه ریزی کنید.

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

طبقات طرح نورپردازی چیست؟

طبقات نورپردازی شامل ایجاد طیف های مختلف از نور،بازی کردن با سایه‌ها و استفاده از رنگ ها برای روشن ساختن "بهترین ویژگی‌های" اتاق است.در آشپزخانه ،کارهای نورپردازی برای آماده سازی غذا و پخت‌وپز ،حصر کردن روشنایی برای محیط و افراد، و تشدید نور برای بهتر مشخص کردن چیزهای خاص همچون دیوارهای مجلل یا اثر هنری انجام میگیرد‌.

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

ابتدا موارد ایمنی را رعایت کنید

اولویت اول نورپردازی آشپزخانه با راحتی و مناسب بودن روشنایی از جهت امنیت و تناسب با آماده سازی غذا، پخت و پز و تمیز کردن می‌باشد و این مهم با چراغ های مطالعه به دست می‌آید.ال ای دی های (LED) نواری را در زیر کابینت های بالایی تصور کنید ( حتی چراغ‌های بدون سایه، گرمی و حرارت نیز صحنه ی دوست‌داشتنی به وجود می آورند.).

اطمینان حاصل کنید که هیچ سایه ای در منطقه غذایتان آماده سازی تان ( پخت و پز) وجود ندارد.بهترین راه برای انجام این کار نصب چراغ مطالعه ها در جلو یا بالای سرتان به جای پشت سرتان است.

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

از مجموعه فرش اشپزخانه یک فرش نیز دیدن فرمایید.

برای روح بخشی به آشپزخانه نورپردازی سرتاسری اضافه کنید

نورپردازی سرتاسری ملایم و لطیف،آشپزخانه شما را با نور، ایجاد گرما و درخشش بخشیدن شست‌و‌شو می‌دهد.این کار می‌تواند در قالب یک چراغ آویز بالای پیشخوان یا میز غذاخوری ،چراغ‌های توکار اطراف فضای اتاق و یا یک چراغ سقف مرکزی انجام شود.

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

بهترین ترکیب و خصوصیاتتان را با رنگ های پررنگ‌تر ،بیشتر جلوه دهید

از نورپردازی شدیدتر برای جلب کردن توجه به چیزهای خاص همچون قسمت پشتی سینک ظرفشویی یا یک سردر چشمگیر استفاده می‌شود.نصب چراغ های نواری در زیر کابینت ها یا پیشخوان راهی مناسب برای این کار است.همچنین می‌توانید با افزودن نور شدیدتر روی کابینت هایی شیشه ای یا قفسه های روباز نمای آشپزخانه منزلتان را جلوه بخشید.

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

بهترین و مناسب ترین استایل را انتخاب کنید

وقتی باید چراغ‌های آشپزخانه انتخاب شوند،اشاره و نقطه نظرتان را از معماری خانه و طراحی آن در آخر ساخت خانه، بردارید.انتخاب استایل های مشابه (ویا حداقل یکدست کردن آنها همچون شکل دهی یا تکمیل و پرداخت) حس جریان و روان بودن به فضا می‌بخشد.این نکته خصوصا در آشپزخانه های اوپن که مستقیما به اتاق نشیمن یا غذا خوری متصل میشوند ،دارای اهمیت است.

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

نسبت و تناسب مناسبی در نظر بگیرید

در چراغ آویزها و دیگر استایل های تزئینی ،اندازه گیری دارای اهمیت است.بسیار بزرگ بودن منجر به کوچک نمایی آشپزخانه می‌شود و نیز خیلی کوچک بودن تزئینات منجر به گم شدن آنها در فضاهای بزرگ می شود‌.همچین نصب چراغ های آویز در ارتفاع مناسب حائز اهمیت است تا از خطر برخورد سرافراد با آویز کاهش یابد.به طور کلی ،باید از بالای میز یا پیشخوان 80 سانتیمتر فاصله داشته باشد.

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

کنترل کنید

سیستم های کنترل نورپردازی به شما اجازه تغییر روشنایی در صورت نیاز را می‌دهد و حالت فضا را تغییر می‌دهد.به طور مثال با تیره و تار کننده ها میتوانید روشنایی برای آشپزی های باظرافت و یا درخشش گرم برای غذا خوردن داشته باشید.کنترل داشتن روی صفحه های سوییچ جداگانه به شما این امکان را می‌دهند تا در مناطق مختلف جداگانه ای روی روشنایی کنترل داشته باشید.

چگونه نورپردازی آشپزخانه‌تان را انتخاب کنید؟

وسوسه نشوید این کار را خودتان انجام دهید! مگر اینکه شما یک برقکار آموزش دیده باشید.همیشه برای کارهای الکتریکیتان، یک متخصص را به کار بگیرید تا به بهترین شیوه ممکن کار شما انجام پذیرد.

شما هم اگر ایده ای درباره نورپردازی آشپزخانه خود دارید با ما از طریق کامنت در زیر همین پست در میان بگذارید.همچنین خوشحال می شویم اگر این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگدارید.

خواندن 525 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

تلفن : 03154737678

همراه : 09128388287

ایمیل : info@1farsh.com

آدرس : اصفهان - آران و بیدگل - خیابان بعثت - بعثت 14 کد پستی 8741784151

برای دریافت آخرین مقالات، کوپن تخفیف و فروش های ویژه در خبرنامه ما عضو شوید آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
captcha 

logo enamad