علاقه مندی (0)
0

چاپ عکس روی تابلو فرش

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

صنعت فرش ماشینی در دنیا هر روز تکنولوژی های جدیدی را به دنیا معرفی می کند که ابندا دست تولید کننده را در نوآوری ، خلاقیت و تولید محصولاتی با طیف وسیع تر را در بر دارد و در مرحله بعد پاسخگویی بیشتر و بهتر به نیاز مشتریان علاقمند و مشکل پسند.امروزه صنعت چاپ دیجیتال به کمک تولید کنندگان فرش ماشینی آمده تا شاهد چاپ دیجیتال بر روی فرش باشیم.

 صنعت چاپ همچون دیگر صنایع مرز ها را شکسته و قابلیت های خود را از چاپ بر روی کاغذ ، نایلون و ... ، به چاپ روی فرش رسانده است.یکی از مزیت های بسیار خوب چاپ عکس روی فرش میتوان به امکان رویاپردازی و خلق ایده های بدون محدودیت اشاره کرد.در این میان یک فرش با خلاقیت خود امکان چاپ دیجیتال عکس روی تابلو فرش را فراهم آورده است.

چاپ روی فرش

فرآيند چاپ ديجيتال بر روي فرش هاي ماشيني

به طور کلی پروسه چاپ بر روی فرش را می توان اینگونه بیان کرد که فرش مثل کاغذی سفید است در دستگاه قرار میگیرد و در پروسه چاپ بر روی فرش معمولاً رنگ های مخصوص از طريق نازل ها به سطح فرش مي رسند و توسط باز و بسته شدن جت ها، رنگ الکترومگنتيک به سطح فرش پاشيده مي شود.فشار جريان رنگ معمولاً ۱ تا ۳ بار (BAR) بالا مي رود و پس از عبور از فيلترهاي مخصوص پروسه چاپ را انجام مي دهد.

جت هاي رنگ در اين ماشين ها معمولاً به صورت گروهي حرکت مي کنند و تعداد جت ها در هر يک از اين گروه ها به سرعت توليد بستگي دارد. هر کدام از اين گروه ها جت هاي رنگي در سطح فرش با حرکت تراورسي مداوم خود طرح و نقشه هاي متفاوت ايجاد و اجرا مي کنند. معمولاً تعداد اين جت ها در هر گروه از ۱۶ عدد فراتر نمي رود.

اين ماشين آلات چاپ پيشرفته مي توانند طيف هاي وسيعي از رنگ ها را ايجاد نمايند و اين کار را معمولاً با استفاده از ۱۱ شيد رنگي متداول تر انجام مي دهند. ماشين آلات پيشرفته چاپ با قابليت چاپ ۷۶ نقطه در هر اينچ مي تواند در هر ميلي تر مربع تا ۹ نقطه رنگي ايجاد نمايد و بدين ترتيب امکان ايجاد تمامي طيف هاي رنگي را در اختيار توليدکننده و طراح فرش قرار مي دهد.

مزيت چاپ ديجيتال روي فرش:

- عدم محدودیت در استفاده از رنگ ها با طیف وسیع

- عدم نیاز به آزمایشگاه و تولید نخ با رنگ های مورد نیاز برای بافت

- عدم نیاز به مخلوط کردن رنگ های مورد استفاده در چاپ

- عدم محدوديت در سفارش و امکان تولید در هر سایزی ( سایز های استاندارد)

- استفاده از رنگ های اصلی CMYK

محدوديت چاپ ديجيتال روي فرش:

- سرعت محدود (البته در لحظه نگارش این متن )

- عدم نفوذ رنگ به عمق فرش

- عدم انتخاب و چاپ دیجیتال روی فرش با متریال های مختلف ( در حال حاضر فقط بر روی متریال های ابریشم مصنو

- نياز به استفاده از نرم افزارهاي مخصوص جهت تنظیم و چاپ روی فرش

- نياز به دقت بسيار بالا در کار با دستگاه و نيروي حرفه ای

- توقف سيستم در صورت عدم وجود يکي از رنگ ها

 در دستگاههای مخصوص چاپ عکس روی تابلو فرش، برای تغییر طرح هیچ محدودیتی وجود ندارد به سادگی میتوان طرح جدید را جایگزین طرح قبلی کرد و البته تا زمانی که دستگاه شروع به پاشش رنگ بر روی سطح فرش نکرده باشد.به طور کلی میتوان گفت کار دستگاههای چاپ عکس روی فرش مانند دستگاههای کپی رنگی هستند و هر چیزی که شما از طریق سیستم به آنها ابلاغ کنید بی درنگ و به شرط تامین نیاز های سخت افزاری دستگاه شروع به چاپ روی فرش می کند.در حالي که در يک ماشين فرش بافي معمول براي تغيير يک طرح يا نقشه نيازمند صرف زمان بسيار زياد براي تغيير و تعويض بوبين هاي نخ در کريل هاي ذخيره نخ خاب هستيم و بايد نخ ها با نخ کشي مناسب به دهانه بافت و سيستم هاي فرمان دهي و انتخاب رنگ هدايت شوند. در واقع مي توان مزاياي ماشين آلات چاپ ديجيتال در بحث رنگ را در سه عنوان اصلي خلاصه نمود.

-عدم نياز به تغيير رنگ و امکان استفاده از رنگ هاي مشابه براي تمامي طرح ها و نقشه ها

-امکان چاپ تقريباً تمامي طرح ها و نقشه ها

-عدم وجود محدوديت در سفارش زياد يا کم و کار بدون توقف

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که این نوع فرش های دوام خوبی در برابر نور و یاشستشو دارند یا خیر؟

در جواب سوال باید گفت از تابلو فرش چاپی و کلا فرش ماشینی نباید انتظار کارکرد مادام العمر داشته باشید.این نوع فرش ها بخاطر قیمت کمتر نسبت به فرش و تابلو فرش های دستباف از جمله وسایلی هستن که هر چند سال یکبار تعویض می شوند.بطور معمول میتوان گفت یه فرش ماشینی در حالت ایده ال بین 10 تا 15 سال عمر مفید دارد که البته به مسایل زیادی بستگی دارد.تابلو فرش چاپی در مقابل شستشو مقاوم است و رنگ پس نمیدهد ولی بشرطی که از شوینده های قوی در شستشو استفاده نشود.تابلو فرش چاپی در برابر نور خورشید تغییر رنگ نمیدهد ولی نمیتوان انتظار داشت که مثلا یک تابلو فرش چمدین سال را در برابر نور مستقیم افتاب بدون کوچکترین تغییری دوام بیاورد.

اما توليد کنندگان ماشين آلات چاپ فرش رنگ هاي مورد مصرف خود را بسيار مناسب با قابليت هاي منحصر به فرد معرفي مي کنند. به طوري که مواد رنگي مورد مصرف در مخازن ماشين آلات چاپ ديجيتال داراي درخشندگي قابل قبول، پوشش دهي بسيار خوب، پايداري در برابر شستشو و در برابر اشعه آفتاب مقاوم هستند. معمولاً رنگ هاي موجود بهترين کيفيت و نتيجه را بر روي الياف پشم و پلي آميدها مي دهند و فرش هاي چاپ شده از الياف پشم و پلي آميدها بدون شک بهترين هستند. سيستم هاي چاپ ديجيتال مي توانند با تغيير نوع رنگ ها نتيجه بهتري را در دوام محصول ايجاد کنند.

قیمت چاپ عکس روی تابلو فرش

قیمت چاپ دیجیتال عکس روی فرش بسته به سایز و نوع تابلو فرش متفاوت می باشد.بطور مثلا در سایز 50.70 سانتی متر اگر چاپ بر روی فرش 700 شانه رو 100.000 تومان در نظر بگیریم این تابلو فرش با همین سایز ولی بر روی تابلو فرش 1000 شانه قیمتی بین 25 تا 35 درصد گرانتر خواهد داشت و به همین ترتیب بر روی تابلو فرش 1200 شانه حدودا 50 تا 70 درصد گرانتر خواهد بود.یکی دیگر از فاکتورهای در تابلو فرش چاپی نوع چاپ می باشد.بعضی از تولید کنندگان فقط روی فرش را چاپ میکنند و پشت فرش سفید رنگ می باشد و بعضی دیگر از تولیدکنندگان اقدام به چاپ بر روی فرش و پشت فرش می نمایند.

چاپ عکس روی تابلو فرض

 نحوه سفارش چاپ عکس روی فرش

برای سفارش به چند صورت میتوانید اقدام نمایید.

- از طریق سفارش انلاین در سایت ازطریق منوی سفارش چاپ تصویر بر روی تابلو فرش

- از طریق پیام در تلگرام یا واتس اپ و ثبت سفارش

شماره تماس 09128388287

زمان آماده شدن چاپ عکس روی تابلو فرش

پروسه انجام سفارش بعد از واریز وجه و یا بیعانه بین 1 تا 3 روز کاری جهت چاپ روی فرش می باشد.اگر مشتری قاب نیز برای تابلو فرش سفارش دهد، بلافاصله بعد از آماده شدن تابلو فرش چاپی قاب نیز اماده شده و تابلو فرش بر روی قاب مورد نظر نصب می شود.بعد از آماده سازی تابلو فرش چاپی بسته به موقعیت مکانی مشتری ، بسته بندی شده و بوسیله پست یا تیپاکس ارسال و تابلو درب منزل مشتری تحویل می شود.

نکته : موقع تحویل گرفتن تابلو فرش در حضور خود مامور پست یا تیپاکس بسته را باز و کاملا بررسی نمایید تا اگر خدایی ناکرده آسیبی به تابلو فرش وارده شده باشد، امکان اقدامات لازم جهت دریافت خسارت از بیمه موجود می باشد و کلیه سفارشات یک فرش دارای بیمه می باشند.

در زیر چند نمونه از چاپ عکس روی تابلو فرش را مشاهده می نمایید.برای دیدن نمونه کارهای بیشتر می توانید از طریق منوی نمونه کارهای تبدیل عکس به تابلو فرش اقدام نمایید.

چاپ دیجیتال روی تابلو فرش

خواندن 9371 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟