علاقه مندی (0)
0

سفارش چاپ تصویر و عکس روی تابلو فرش

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

سفارش چاپ تصویر و عکس روی تابلو فرش اقدامی جدید در صنعت بافت فرش و تابلو فرش است که به تازگی جای خود را در صنعت فرش باز کرده است. در واقع،‌ به دلیل پیشرفت های اخیر در صنعت چاپ دیجیتال، امکان پیوند صنعت چاپ و صنعت فرش ماشینی فراهم شده است. به عبارت دیگر چاپ دیجیتال تصویر بر روی فرش فعالیتی است که از نظر فنی شباهت چندانی با هنر بافت فرش ندارد ولی خروجی کار به تابلو فرش بافته شده نزدیک است.

روش انجام کار در سفارش چاپ تصویر و عکس روی تابلو فرش

روش انجام کار در سفارش چاپ تصویر و عکس روی تابلو فرش به این صورت است که پس از دریافت عکس مورد نظر، از تار و پود فرش به عنوان کاغذ چاپ استفاده شده و سپس با استفاده از پرینترهای رنگی، جوهر افشان بر روی فرش پاشیده می شود. در واقع، چاپ تصویر و عکس روی تابلو فرش همانند چاپ پوستر می باشد با این تفاوت که از فرش برای زمینه کار استفاده می شود.

در سفارش چاپ تصویر و عکس روی تابلو فرش، پس از دریافت عکس مورد نظر و تهیه پلات در اندازه مورد نظر، طرح روی فرش خام قرار داده شده و پس از تنظیم دما و زمان انجام کار، پرس دستگاه بر روی فرش قرار داده می شود. نکته مورد توجه در این کار، کیفیت کاغذ مورد استفاده جهت چاپ نقشه است که در صورت عدم استفاده از کاغذ مرغوب، میزان رنگ دهی افزایش پیدا کرده و در نتیجه، تابلو از کیفیت مناسب بصری برخوردار نخواهد بود. کاهش هزینه و زمان در سفارش چاپ تصویر روی تابلو فرش از جمله دلایل استقبال عمومی از صنعت چاپ دیجیتال بر روی فرش است. از سوی دیگر، قیمت پایین سفارش چاپ تصویر و عکس روی تابلو فرش امکان سفارش جدید را فراهم می کند و برای کسانیکه طرفدار تنوع در نقش و نگار هستند گزینه ای مناسب برای تجدید تابلو فرش در طرح های مختلف است.

سفارش چاپ تصویر و عکس روی تابلو فرش به عنوان اقدامی جدید در صنعت نساجی محسوب می شود که اقدامی خلاقانه جهت ماندگار کردن خاطرات است. ویژگی هایی نظیر بهره وری بالا، عدم محدودیت در ترکیب رنگ و برخورداری از طیف مختلف رنگ، امکان سفارش در اندازه و ابعاد مختلف و ... از جمله مواردی است که سفارش چاپ تصویر و عکس روی تابلو فرش را مورد پسند افراد از طبقات اجتماعی و اقتصادی گوناگون قرار داده است. شایان ذکر است کیفیت و ماندگاری تصویر چاپ شده بیش از ۵ سال است و عمق رنگ و جنس نخ از جمله عوامل مؤثری است که میزان ماندگاری چاپ تصویر را افزایش می دهد.

در زیر چند نمونه از تصاویر چاپ دیجیتال بر روی فرش را مشاهده می نمایید.جهت نمایش نمونه کارهای بیشتر میتوانید از منوی نمونه کار تبدیل عکس به تابلوفرش ماشینی استفاده نمایید.

کانال ما در تلگرام کانال ما در تلگرام کانال ما در ایتا کانال ما در ایتا کانال ما در آی گپ کانال ما در آی گپ کانال ما در سروش کانال ما در سروش پیج ما در اینستاگرام پیج ما در اینستاگرام

 

خواندن 1911 دفعه

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟